Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amazon. Co znamená odborný pojem Amazon z kategorie Internet?

Co je to Amazon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Amazon

Amazon.com je americký internetový obchod působící po celém světě. Sídlo společnosti je v Seattlu ve státě Washington. Jeho zakladatelem je Jeff Bezos. Prodává především knihy, e-knihy CD, DVD, čtečky elektronických knih a další zboží. V České republice se Amazon dostal do širšího povědomí díky logistickému centru v Dobrovízi u Prahy.


Co je to Amazon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amazon. Co znamená odborný pojem Amazon z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Amazon s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Amazon se nachází v sekci internet

Klíčová slova: slovník, internet, lexikon, popis, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, Amazon, termín, informace, terminus technicus, co to je, význam pojmu, terminologie, odborný výraz, internet


Pojem Amazon je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amazon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amazon.com je internetový obchod patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. ve státě Washington. Patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Jeff Bezos provozoval už v roce 1994, v začátcích Internetu, knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. V roce 1998 koupil také Internet Movie Database (IMDb), Alexa.com. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobců v její síti, ale bere si za to 15% provize.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Amazon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Amazon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Amazon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Amazon ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Amazon na Youtube

Najít heslo Amazon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Amazon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co je to Amazon? resp. co se skrývá pod slovem Amazon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amazon, odpověď na dotaz co je to Amazon?. Víte např. kdo to je Domestik? Znáte a víte kdo je Gisele Bündchen? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.