Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená pojem Amazon z kategorie Internet?

Co je to Amazon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Amazon?

Amazon.com je americký internetový obchod působící po celém světě. Sídlo společnosti je v Seattlu ve státě Washington. Jeho zakladatelem je Jeff Bezos. Prodává především knihy, e-knihy CD, DVD, čtečky elektronických knih a další zboží. V České republice se Amazon dostal do širšího povědomí díky logistickému centru v Dobrovízi u Prahy.


Co je to Amazon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená pojem Amazon z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Amazon? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Amazon je v kategorii Internet

Klíčová slova: názvosloví, slovník, slovo, co to je, Amazon, wiki, synonymum, terminologie, Internet, termín, popis, heslo, definice, co je to Amazon?, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, lexikon


Pojem Amazon je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amazon? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amazon.com je internetový obchod patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. ve státě Washington. Patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Jeff Bezos provozoval už v roce 1994, v začátcích Internetu, knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. V roce 1998 koupil také Internet Movie Database (IMDb), Alexa.com. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobců v její síti, ale bere si za to 15% provize.

Jiné informační zdroje o pojmu Amazon

Hledat slovo Amazon ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Amazon ve Wikizdrojích

Hledat výraz Amazon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Amazon na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amazon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Amazon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amazon například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Amazon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amazon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amazon, odpověď na dotaz co je to Amazon?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Jackie Chan? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Amazon v jiné sekci než Internet. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.