Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená slovo Amazon z kategorie Internet?

Co je Amazon?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Amazon?

Amazon.com je americký internetový obchod působící po celém světě. Sídlo společnosti je v Seattlu ve státě Washington. Jeho zakladatelem je Jeff Bezos. Prodává především knihy, e-knihy CD, DVD, čtečky elektronických knih a další zboží. V České republice se Amazon dostal do širšího povědomí díky logistickému centru v Dobrovízi u Prahy.


Co je to Amazon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amazon. Co znamená slovo Amazon z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Amazon s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Amazon patří do kategorie internet

Klíčová slova: Amazon, slovník, názvosloví, terminologie, co je to Amazon?, přesný výraz, význam pojmu, internet, formulace, informace, definice, wiki, vysvětlení, co to je, význam, synonymum, lexikon, termín


Pojem Amazon je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Amazon píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amazon.com je internetový obchod patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. ve státě Washington. Patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Jeff Bezos provozoval už v roce 1994, v začátcích Internetu, knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. V roce 1998 koupil také Internet Movie Database (IMDb), Alexa.com. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobců v její síti, ale bere si za to 15% provize.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Amazon na Youtube

Vyhledat termín Amazon na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amazon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Amazon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Amazon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Amazon ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amazon například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Amazon? resp. co znamená slovo Amazon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amazon, odpověď na dotaz co je to Amazon?. Víte např. kdo to je Ladislav Potměšil? Znáte a víte kdo je Cindy Crawford? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, internet zařízení, amazon, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.