Co je to?
Odborný výraz, definice slova HTTP. Co znamená slovo HTTP z kategorie Internet?

Co je HTTP?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu HTTP

HTTP je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol, což je internetový protokol sloužící pro výměnu hypertextových dokumentů ve formátu HTML. Společně s elektronickou poštou se jedná o nejpoužívanější protokol, který se zasloužil o rozmach internetu.
Samotný protokol HTTP neumožňuje zašifrování dat ani zabezpečení jejich integrity. Pro zabezpečení HTTP se využívá TLS spojení nad TCP. Toto použití je poté označováno jako HTTPS.
První verze HTTP byla publikována již v roce 1991. Další vylepšení se objevila v letech 1996 a 1999.


Co je to HTTP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HTTP. Co znamená slovo HTTP z kategorie Internet?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem HTTP s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem HTTP patří do kategorie internet

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, význam, odborné názvosloví, význam slova, definice, termín, co je to HTTP?, wiki, lexikon, co to je, popis, definice pojmu, heslo, terminologie


Pojem HTTP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín HTTP? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HTTP (Hypertext Transfer Protocol) je internetový protokol určený pro komunikaci s WWW servery. Slouží pro přenos hypertextových dokumentů ve formátu HTML, XML, i jiných typů souborů. Používá obvykle port TCP/80, verze 1.1 protokolu je definována v RFC 2616. Společně s elektronickou poštou je HTTP nejvíce používaným protokolem, který se zasloužil o obrovský rozmach internetu v posledních letech.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo HTTP na Google obrázcích

Hledat slovo HTTP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz HTTP ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HTTP ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo HTTP ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo HTTP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HTTP například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to HTTP? resp. co znamená výraz HTTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTP, odpověď na dotaz co je to HTTP?. Víte např. kdo to je Jaroslav Foldyna? Znáte a víte kdo je Skřet? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.