Co je to?
Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Co je to HTTP? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu HTTP?

HTTP je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol, což je internetový protokol sloužící pro výměnu hypertextových dokumentů ve formátu HTML. Společně s elektronickou poštou se jedná o nejpoužívanější protokol, který se zasloužil o rozmach internetu.
Samotný protokol HTTP neumožňuje zašifrování dat ani zabezpečení jejich integrity. Pro zabezpečení HTTP se využívá TLS spojení nad TCP. Toto použití je poté označováno jako HTTPS.
První verze HTTP byla publikována již v roce 1991. Další vylepšení se objevila v letech 1996 a 1999.


Co je to HTTP? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu HTTP? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem HTTP je v kategorii Internet

Klíčová slova: slovo, definice, pojem, význam slova, lexikon, heslo, odborný výraz, slovník, terminus technicus, definice pojmu, termín, HTTP, Internet, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, co je to HTTP?, názvosloví


Pojem HTTP je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu HTTP píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HTTP (Hypertext Transfer Protocol) je internetový protokol určený pro komunikaci s WWW servery. Slouží pro přenos hypertextových dokumentů ve formátu HTML, XML, i jiných typů souborů. Používá obvykle port TCP/80, verze 1.1 protokolu je definována v RFC 2616. Společně s elektronickou poštou je HTTP nejvíce používaným protokolem, který se zasloužil o obrovský rozmach internetu v posledních letech.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem HTTP ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HTTP ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo HTTP ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem HTTP na Youtube

Najít termín HTTP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem HTTP ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo HTTP například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to HTTP? resp. co znamená HTTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTP, odpověď na dotaz co je to HTTP?. Víte např. kdo to je Sluníčkář? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín HTTP hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.