Co je to?
Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Co je to HTTP? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu HTTP?

HTTP je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol, což je internetový protokol sloužící pro výměnu hypertextových dokumentů ve formátu HTML. Společně s elektronickou poštou se jedná o nejpoužívanější protokol, který se zasloužil o rozmach internetu.
Samotný protokol HTTP neumožňuje zašifrování dat ani zabezpečení jejich integrity. Pro zabezpečení HTTP se využívá TLS spojení nad TCP. Toto použití je poté označováno jako HTTPS.
První verze HTTP byla publikována již v roce 1991. Další vylepšení se objevila v letech 1996 a 1999.


Co je to HTTP? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu HTTP. Co znamená odborný pojem HTTP z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text HTTP s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo HTTP se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, lexikon, význam slova, názvosloví, odborný výraz, co je to HTTP?, slovo, odborné názvosloví, terminologie, Internet, pojem, heslo, terminus technicus, co to je, význam, synonymum, formulace


Pojem HTTP je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu HTTP zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo HTTP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem HTTP na Youtube

Najít slovo HTTP ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HTTP ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HTTP ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem HTTP na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HTTP například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je HTTP? resp. co se vlastně skrývá pod slovem HTTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTTP, odpověď na dotaz co je to HTTP?. Víte např. kdo to je Muškař? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.