Co je to?
Definice výrazu Antologie. Co znamená odborný pojem Antologie z kategorie Literatura?

Co je Antologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Antologie?

Antologie je označení pro sbírku literárních děl nebo výňatků z děl různých autorů, které se zabývají společnými tématy, žánry, obdobími nebo jinými kritérii. Slovo antologie má původ v řeckém slově anthologia, čili sbírka květů. Podobně jako v květinové sbírce jsou různé druhy a barvy květů uspořádány do jednoho celku, tak v literární antologii se nacházejí různá literární díla nebo jejich výňatky, která jsou spojena jedním tématem nebo zaměřením. Antologie může být tvořena jakýmkoli druhem literárního díla, od poezie a prózy až po esejistiku a drama. Lze v ní najít díla od různých autorů, ale také i jen od jednoho autora. To se může stát v případě, že se antologie zaměřuje na určité období nebo téma v tvorbě tohoto autora.
Antologie se často používá jako učebnice literatury v rámci literárních studií nebo jako zdroj inspirace pro čtenáře, kteří hledají nová literární díla nebo se zajímají o určité téma či žánr. Antologie mohou také sloužit k propagaci literární tvorby a k výběru nejlepších děl pro literární ceny nebo publikování v literárních časopisech.


Definice výrazu Antologie. Co znamená odborný pojem Antologie z kategorie Literatura?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Antologie? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Antologie je v sekci literatura

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, význam slova, informace, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, popis, slovník, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, termín, synonymum, formulace, definice, co znamená


Pojem Antologie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Antologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Antologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Antologie ve Wikipedii

Vyhledat pojem Antologie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Antologie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Antologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Antologie? resp. co označuje slovo Antologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antologie, odpověď na dotaz co je to Antologie?. Víte např. kdo to je Dan Horyna? Znáte a víte kdo je Arthur Conan Doyle? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.