Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blahopřání. Co znamená odborný pojem Blahopřání z kategorie Kultura?

Co je to Blahopřání? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Blahopřání

Blahopřání je jedním ze zdvořilostních pozdravů, který bývá adresován osobě, která dosáhla významného úspěchu nebo jubilea. Blahopřáním lze vyjádřit radost či uspokojení z něčeho pozitivního, co těší i samotného gratulanta. Blahopřát je možno i k nějaké objevné myšlence nebo návrhu. Blahopřání jinak může být nazýváno gratulací. Pokud někdo někomu přeje blaho, přeje mu něco, co způsobí takový stav, kdy jsou potřeby uspokojeny ve větší míře, než je obvykle potřeba. To vyvolává pocit štěstí, blaženosti, spokojenosti.
Blahopřání může mít také psanou papírovou nebo elektronickou podobu. Je možno zakoupit již hotová blahopřání, někdy dokonce i s předtištěným textem. Podobně si lze vybrat i kompletní elektronické blahopřání. Mnoho lidí však volí formu osobního přání, pokud jde o psanou formu, skládají své vlastní verš nebo alespoň originální věty. Taková blahopřání jsou přijímána s největším nadšením.

Co je to Blahopřání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blahopřání. Co znamená odborný pojem Blahopřání z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Blahopřání s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Blahopřání se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, formulace, Blahopřání, co je to Blahopřání?, názvosloví, synonymum, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, kultura, odborný výraz, přesný význam, slovo, kultura, definice, co to je, definice pojmu


Pojem Blahopřání je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Blahopřání

Zkusit najít heslo Blahopřání na Google.cz

Vyhledat výraz Blahopřání ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blahopřání ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blahopřání ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Blahopřání ve vyhledávači Yandex

Najít termín Blahopřání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blahopřání například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co je to Blahopřání? resp. co označuje slovo Blahopřání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blahopřání, odpověď na dotaz co je to Blahopřání?. Víte např. kdo to je Fandom? Znáte a víte kdo je Sluha? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.