Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Blahopřání. Co znamená pojem Blahopřání z kategorie Kultura?

Co je Blahopřání? Význam slova

Co znamená termín Blahopřání? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Blahopřání je jedním ze zdvořilostních pozdravů, který bývá adresován osobě, která dosáhla významného úspěchu nebo jubilea. Blahopřáním lze vyjádřit radost či uspokojení z něčeho pozitivního, co těší i samotného gratulanta. Blahopřát je možno i k nějaké objevné myšlence nebo návrhu. Blahopřání jinak může být nazýváno gratulací. Pokud někdo někomu přeje blaho, přeje mu něco, co způsobí takový stav, kdy jsou potřeby uspokojeny ve větší míře, než je obvykle potřeba. To vyvolává pocit štěstí, blaženosti, spokojenosti.
Blahopřání může mít také psanou papírovou nebo elektronickou podobu. Je možno zakoupit již hotová blahopřání, někdy dokonce i s předtištěným textem. Podobně si lze vybrat i kompletní elektronické blahopřání. Mnoho lidí však volí formu osobního přání, pokud jde o psanou formu, skládají své vlastní verš nebo alespoň originální věty. Taková blahopřání jsou přijímána s největším nadšením.

Co je to Blahopřání? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Blahopřání. Co znamená pojem Blahopřání z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Blahopřání se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, termín, přesný výraz, pojem, názvosloví, co znamená, synonymum, slovo, wiki, vysvětlení, popis, terminus technicus, informace, co to je


Pojem Blahopřání je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Blahopřání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Blahopřání ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Blahopřání ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Blahopřání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Blahopřání ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Blahopřání na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Blahopřání například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Blahopřání? resp. co přesně znamená slovo Blahopřání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blahopřání, odpověď na dotaz co je to Blahopřání?. Víte např. kdo to je Pol Pot? Znáte a víte kdo je Badalisc? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Blahopřání i jinde než v sekci než v kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.