Co je to?
Definice odborného termínu, slova Blahopřání. Co znamená pojem Blahopřání z kategorie Kultura?

Co je Blahopřání?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Blahopřání?

Blahopřání je jedním ze zdvořilostních pozdravů, který bývá adresován osobě, která dosáhla významného úspěchu nebo jubilea. Blahopřáním lze vyjádřit radost či uspokojení z něčeho pozitivního, co těší i samotného gratulanta. Blahopřát je možno i k nějaké objevné myšlence nebo návrhu. Blahopřání jinak může být nazýváno gratulací. Pokud někdo někomu přeje blaho, přeje mu něco, co způsobí takový stav, kdy jsou potřeby uspokojeny ve větší míře, než je obvykle potřeba. To vyvolává pocit štěstí, blaženosti, spokojenosti.
Blahopřání může mít také psanou papírovou nebo elektronickou podobu. Je možno zakoupit již hotová blahopřání, někdy dokonce i s předtištěným textem. Podobně si lze vybrat i kompletní elektronické blahopřání. Mnoho lidí však volí formu osobního přání, pokud jde o psanou formu, skládají své vlastní verš nebo alespoň originální věty. Taková blahopřání jsou přijímána s největším nadšením.

Co je to Blahopřání? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Blahopřání. Co znamená pojem Blahopřání z kategorie Kultura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Blahopřání? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Blahopřání patří do sekce kultura

Klíčová slova: co znamená, kultura, popis, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, Blahopřání, synonymum, slovo, informace, vysvětlení, kultura, terminologie, slovník, názvosloví, definice pojmu, pojem, terminus technicus


Pojem Blahopřání je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Blahopřání na Google obrázcích

Vyhledat heslo Blahopřání ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Blahopřání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Blahopřání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blahopřání ve Wikimedia Commons

Najít slovo Blahopřání ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Blahopřání například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Blahopřání? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Blahopřání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blahopřání, odpověď na dotaz co je to Blahopřání?. Víte např. kdo to je Martina Navrátilová? Znáte a víte kdo je Jiří Šedivý? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Národní divadlo, blahopřání, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.