Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co je Blýskavice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Blýskavice

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Blýskavice? Pak se o ní podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Blýskavice je v kategorii věda

Klíčová slova: názvosloví, slovník, co znamená, odborné názvosloví, pojem, co to je, význam, heslo, Blýskavice, terminologie, co je to Blýskavice?, přesný význam, lexikon, věda, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, definice pojmu


Pojem Blýskavice je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Blýskavice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Blýskavice ve Wikizdrojích

Hledat frázi Blýskavice ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Blýskavice na Google.cz

Vyhledat termín Blýskavice ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Blýskavice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Blýskavice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Blýskavice? resp. jaká je definice slova Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Karel Sedláček? Znáte a víte kdo je Konstantin von Neurath? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Blýskavice hledat i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.