Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co je to Blýskavice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Blýskavice

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Blýskavice sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Blýskavice patří do sekce věda

Klíčová slova: význam, terminologie, odborné názvosloví, formulace, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, wiki, přesný význam, význam slova, informace, slovník, definice pojmu, co znamená, co je to Blýskavice?, věda, heslo, pojem


Pojem Blýskavice je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Blýskavice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Blýskavice ve Wikizdrojích

Najít termín Blýskavice ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blýskavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Blýskavice ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blýskavice ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Blýskavice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Blýskavice? resp. co se skrývá pod slovem Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Obchodní zástupce? Znáte a víte kdo je Ferdinand III? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Blýskavice v jiné sekci než věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.