Co je to?
Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co to je Blýskavice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Blýskavice

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Blýskavice se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, lexikon, definice pojmu, slovník, odborný výraz, Věda, informace, formulace, slovo, definice, Blýskavice, terminologie, termín, heslo, pojem, wiki, co to je


Pojem Blýskavice je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Blýskavice?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blýskavice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Blýskavice ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Blýskavice na Youtube

Vyhledat termín Blýskavice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Blýskavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Blýskavice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Blýskavice? resp. jaká je definice termínu Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Bloggerka? Znáte a víte kdo je Dylina? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Blýskavice hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.