Co je to?
Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co to je Blýskavice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Blýskavice?

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Blýskavice s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Blýskavice patří do kategorie Věda

Klíčová slova: Blýskavice, co to je, význam pojmu, význam, lexikon, Věda, terminus technicus, co je to Blýskavice?, synonymum, přesný význam, definice, terminologie, pojem, popis, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace


Pojem Blýskavice je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blýskavice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Více informací o slovu Blýskavice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Blýskavice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Blýskavice na Youtube

Najít slovo Blýskavice na Google.cz

Hledat slovo Blýskavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Blýskavice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blýskavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Blýskavice? resp. co znamená Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Monica Bellucci? Znáte a víte kdo je Mahdí? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.