Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co je to Blýskavice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Blýskavice?

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Blýskavice? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Blýskavice se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, popis, slovník, přesný výraz, věda, co je to Blýskavice?, význam slova, co to je, odborný výraz, terminologie, heslo, pojem, Blýskavice, co znamená, formulace, lexikon


Pojem Blýskavice je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Blýskavice můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Jiné informační zdroje o pojmu Blýskavice

Zkusit najít pojem Blýskavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blýskavice ve Wikimedia Commons

Najít výraz Blýskavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Blýskavice ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Blýskavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Blýskavice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Blýskavice? resp. co znamená Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je David Lynch? Znáte a víte kdo je Nihilista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.