Co je to?
Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co to je Blýskavice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Blýskavice

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Blýskavice sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Blýskavice je v kategorii Věda

Klíčová slova: Blýskavice, terminologie, co to je, význam, názvosloví, heslo, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, termín, popis, Věda, slovo, co je to Blýskavice?, informace, wiki, formulace, odborné názvosloví


Pojem Blýskavice je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Blýskavice?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Blýskavice ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Blýskavice ve Wikizdrojích

Najít pojem Blýskavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blýskavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Blýskavice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Blýskavice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Blýskavice? resp. jaký je význam slova Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Mim? Znáte a víte kdo je Marek Vašut? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.