Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co je to Blýskavice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Blýskavice

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Blýskavice? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Blýskavice je v kategorii věda

Klíčová slova: věda, definice, vysvětlení, Blýskavice, pojem, slovník, odborný výraz, přesný význam, formulace, synonymum, slovo, věda, definice pojmu, co to je, význam, co je to Blýskavice?, heslo, popis


Pojem Blýskavice je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Blýskavice? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Další informační zdroje o slovu Blýskavice

Zkusit najít slovo Blýskavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Blýskavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Blýskavice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Blýskavice na Google.cz

Vyhledat výraz Blýskavice ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blýskavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Blýskavice? resp. co znamená výraz Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Claudia Cardinale? Znáte a víte kdo je Jan Hrušínský? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Blýskavice i v jiných kategoriích (než věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.