Co je to?
Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co to je Blýskavice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Blýskavice

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.


Co je to Blýskavice? Význam slova, termín, Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Blýskavice se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: formulace, lexikon, Věda, Blýskavice, co to je, pojem, co je to Blýskavice?, přesný výraz, heslo, názvosloví, termín, odborné názvosloví, co znamená, definice, odborný výraz, terminus technicus, informace, význam


Pojem Blýskavice je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blýskavice? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Blýskavice je viditelný elektrický výboj v troposféře, jenž není provázený hřměním. Jsou pozorovatelné především v noci. Ottův slovník naučný uvádí, že se může jednat o viditelné záblesky ze vzdálených bouřek, pozorovatelné za jasného počasí, které již nemohou být slyšet. Vzdálenost takových bouřek je 70-150 km.

Jiné zdroje informací o pojmu Blýskavice

Hledat pojem Blýskavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Blýskavice ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Blýskavice na Google.cz

Vyhledat pojem Blýskavice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Blýskavice na Youtube

Najít výraz Blýskavice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Blýskavice například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Blýskavice? resp. co znamená výraz Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Šéfredaktor? Znáte a víte kdo je Marek Vašut? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.