Co je to?
Definice výrazu, termínu Purpura. Co znamená odborný pojem Purpura z kategorie Různé?

Co je Purpura? Význam slova

Co znamená termín Purpura? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Purpura je vonná směs, kterou tvoří sušené byliny a dřevěné třísky. Jak je známo ze stejnojmenné písně, purpura se používá k vytvoření vůně, a to hlavně o Vánocích. Podobně jako františky se dává na rozpálenou plotnu a teplem a spalováním třísek se uvolňuje vůně.

Co je to Purpura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Purpura. Co znamená odborný pojem Purpura z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Purpura? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Purpura je v kategorii různé

Klíčová slova: co to je, různé, názvosloví, informace, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, co je to Purpura?, terminus technicus, terminologie, heslo, význam, formulace, slovník, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Purpura je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Purpura můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Purpura je aromatická směs koření, dřevěných smolných pilin nebo třísek a vonných bylin, která slouží k vytváření aromatických vůní a kouře o Vánocích. Purpura se o Vánocích klade na rozpálenou plotnu, aromatická směs se tak vlastně nasucho praží, z koření, dřevěných pilin i třísek a z vonných bylinek se přitom odpařuje aromatická vůně či kouř.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Purpura na Youtube

Najít pojem Purpura ve Wikislovníku

Najít heslo Purpura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Purpura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Purpura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Purpura ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Purpura například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Purpura? resp. co znamená slovo Purpura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Purpura, odpověď na dotaz co je to Purpura?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Čobolák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Purpura v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.