Co je to?
Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Co je to Služebnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Služebnost

Služebnost je pojem, upřesňující vztahy a práva mezi vlastníkem věci a tzv. oprávněným. Jedná se o případy, kdy má vlastník zůstat pasivní ke konání oprávněného. Musí tedy tolerovat vymezené činnosti oprávněného, které služebnost definuje.
Podle nového občanského zákoníku se jedná například o okapy, svod dešťové vody, stezku, cestu, pastvu, byt a podobně. Bez povinnosti služebnosti by vlastník uvedené jednání trpět nemusel.


Co je to Služebnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Služebnost sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Služebnost patří do sekce Právo

Klíčová slova: význam, odborný výraz, názvosloví, termín, Právo, co znamená, terminus technicus, terminologie, slovník, přesný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, Právo, co to je, vysvětlení, informace, přesný význam


Pojem Služebnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Služebnost? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Již z názvu služebnost vyplývá, že věc má sloužit i někomu jinému než jejímu vlastníku. Od reálného břemene se služebnost odlišuje pasivitou vlastníka věci, který je na základě služebnosti povinen strpět nějaké jednání (např. chůze přes vlastní pozemek) nebo zdržet se jednání (např. nestavět na vlastním pozemku nad určitou výšku).

Jiné zdroje informací o pojmu Služebnost

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Služebnost ve Wikimedia Commons

Najít pojem Služebnost ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Služebnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Služebnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Služebnost ve Wikislovníku

Najít výraz Služebnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Služebnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Služebnost? resp. co je to Služebnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Služebnost, odpověď na dotaz co je to Služebnost?. Víte např. kdo to je Mila Kunis? Znáte a víte kdo je Agronom? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.