Co je to?
Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Co je to Služebnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Služebnost

Služebnost je pojem, upřesňující vztahy a práva mezi vlastníkem věci a tzv. oprávněným. Jedná se o případy, kdy má vlastník zůstat pasivní ke konání oprávněného. Musí tedy tolerovat vymezené činnosti oprávněného, které služebnost definuje.
Podle nového občanského zákoníku se jedná například o okapy, svod dešťové vody, stezku, cestu, pastvu, byt a podobně. Bez povinnosti služebnosti by vlastník uvedené jednání trpět nemusel.


Co je to Služebnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Služebnost s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Služebnost se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: Služebnost, Právo, terminologie, slovo, odborné názvosloví, význam, wiki, Právo, termín, co je to Služebnost?, význam pojmu, pojem, formulace, lexikon, popis, význam slova, terminus technicus, co znamená


Pojem Služebnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Služebnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Služebnost ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Služebnost ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Služebnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Služebnost ve Wikislovníku

Hledat pojem Služebnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Služebnost například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Služebnost? resp. co se skrývá pod slovem Služebnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Služebnost, odpověď na dotaz co je to Služebnost?. Víte např. kdo to je Zeus? Znáte a víte kdo je Agronom? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.