Co je to?
Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Co je to Služebnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Služebnost?

Služebnost je pojem, upřesňující vztahy a práva mezi vlastníkem věci a tzv. oprávněným. Jedná se o případy, kdy má vlastník zůstat pasivní ke konání oprávněného. Musí tedy tolerovat vymezené činnosti oprávněného, které služebnost definuje.
Podle nového občanského zákoníku se jedná například o okapy, svod dešťové vody, stezku, cestu, pastvu, byt a podobně. Bez povinnosti služebnosti by vlastník uvedené jednání trpět nemusel.


Co je to Služebnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Služebnost můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Služebnost je v sekci Právo

Klíčová slova: terminologie, co to je, synonymum, co znamená, terminus technicus, slovník, přesný výraz, vysvětlení, termín, pojem, wiki, informace, význam, význam pojmu, heslo, co je to Služebnost?, definice pojmu, formulace


Pojem Služebnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Služebnost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Již z názvu služebnost vyplývá, že věc má sloužit i někomu jinému než jejímu vlastníku. Od reálného břemene se služebnost odlišuje pasivitou vlastníka věci, který je na základě služebnosti povinen strpět nějaké jednání (např. chůze přes vlastní pozemek) nebo zdržet se jednání (např. nestavět na vlastním pozemku nad určitou výšku).

Zkuste zjistit více informací o slovu Služebnost v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Služebnost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Služebnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Služebnost ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Služebnost ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Služebnost na Google.cz

Hledat pojem Služebnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Služebnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Služebnost? resp. co znamená výraz Služebnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Služebnost, odpověď na dotaz co je to Služebnost?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Poseidón? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.