Co je to?
Výraz, termín, definice slova Služebnost. Co znamená odborný pojem Služebnost z kategorie Právo?

Co je to Služebnost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Služebnost

Služebnost je pojem, upřesňující vztahy a práva mezi vlastníkem věci a tzv. oprávněným. Jedná se o případy, kdy má vlastník zůstat pasivní ke konání oprávněného. Musí tedy tolerovat vymezené činnosti oprávněného, které služebnost definuje.
Podle nového občanského zákoníku se jedná například o okapy, svod dešťové vody, stezku, cestu, pastvu, byt a podobně. Bez povinnosti služebnosti by vlastník uvedené jednání trpět nemusel.


Co je to Služebnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Služebnost. Co znamená odborný pojem Služebnost z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Služebnost? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Služebnost je v sekci právo

Klíčová slova: heslo, informace, význam pojmu, slovo, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, formulace, popis, odborné názvosloví, definice, přesný význam, slovník, přesný výraz, terminologie, význam slova


Pojem Služebnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Služebnost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Již z názvu služebnost vyplývá, že věc má sloužit i někomu jinému než jejímu vlastníku. Od reálného břemene se služebnost odlišuje pasivitou vlastníka věci, který je na základě služebnosti povinen strpět nějaké jednání (např. chůze přes vlastní pozemek) nebo zdržet se jednání (např. nestavět na vlastním pozemku nad určitou výšku).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Služebnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Služebnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Služebnost na Youtube

Najít výraz Služebnost ve Wikizdrojích

Najít pojem Služebnost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Služebnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Služebnost například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Služebnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Služebnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Služebnost, odpověď na dotaz co je to Služebnost?. Víte např. kdo to je Radovan Lukavský? Znáte a víte kdo je Morgan Wallen? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.