Co je to?
Odborný výraz, definice slova Esoterismus. Co znamená slovo Esoterismus z kategorie Náboženství?

Co je Esoterismus?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Esoterismus?

Esoterismus je široký termín, který označuje skupinu myšlenek, nauk a praxí, které se zabývají hlubšími aspekty, tajemnými nebo skrytými skutečnostmi a nekonvenčním poznáním. Tento termín je odvozen z řeckého slova esoterikos, což znamená vnitřní nebo skrytý. Esoterici často věří, že existuje hlubší úroveň poznání a moudrosti, která není snadno dostupná běžnému člověku. Tato moudrost může být získávána prostřednictvím zvláštních rituálů, iniciací nebo meditace. Esoterismus se vyznačuje používáním symbolů a alegorií. Esoterismus může obsahovat různé duchovní praktiky, jako jsou meditace, modlitby, rituály, numerologie, astrologie a jiné formy okultismu. Cílem těchto praktik může být dosažení vyšší úrovně vědomí nebo duchovního osvícení. Mystické zážitky a hledání jednoty s transcendentálním nebo božským jsou s esoterismem také často spojovány.
Mystika může zahrnovat neobvyklé stavy vědomí nebo vnímání reality mimo běžnou lidskou zkušenost. Termín okultismus je často považován za součást esoterismu a nazývá se tak studium nebo praktiky spojené s tajemnými nebo skrytými aspekty, jako jsou magie, čarodějnictví, nebo kontakt s nehmotnými entitami. Esoterismus není jednotným a uzavřeným systémem. Existuje mnoho různých tradic a směrů esoterismu s odlišnými perspektivami a praktikami. Některé z nich mají kořeny v náboženských tradicích, zatímco jiné mohou být více filozofické či osobní.


Co je to Esoterismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Esoterismus. Co znamená slovo Esoterismus z kategorie Náboženství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Esoterismus s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Esoterismus patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, pojem, heslo, terminus technicus, formulace, termín, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz, wiki, definice, lexikon, význam slova, popis, co to je, co je to Esoterismus?


Pojem Esoterismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Esoterismus hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Esoterismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Esoterismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Esoterismus na Google.cz

Najít výraz Esoterismus na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Esoterismus na Youtube

Zkusit najít pojem Esoterismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Esoterismus například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Esoterismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Esoterismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterismus, odpověď na dotaz co je to Esoterismus?. Víte např. kdo to je Konzultant? Znáte a víte kdo je Marcel Dionne? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Esoterismus i jinde než v sekci než v náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kaplička, esoterismus, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.