Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Co je to Erysipel? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Erysipel

Erysipel, jinak také růže, je kožní onemocnění, jehož příčinou bývá bakterie streptokok. Postižený má horečku, bolí ho hlava a trpí nevolností. Poté se objeví zarudnutí kůže a bolestivá místa na kůži. Pokud vzniknou puchýře, může být těžce poškozena i hlubší tkáň.
Infekce může proniknout až do vrstvy svalů, kde způsobí těžký zánět – flegmonu. Streptokoky vnikají do organizmu ranami při různých druzích poranění.


Co je to Erysipel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Erysipel je v sekci Nemoce

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, popis, wiki, terminologie, terminus technicus, formulace, přesný význam, co to je, co je to Erysipel?, Nemoce, odborné názvosloví, slovo, definice pojmu, význam pojmu, heslo, informace, definice


Pojem Erysipel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Erysipel? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Erysipel (latinsky erysipelas), lidově též růže nebo Oheň svatého Antonína, je akutní erytémové onemocnění kůže a vrchní vrstvy podkoží vyvolané většinou beta-hemolytickými streptokoky skupiny A. Onemocnění nezanechává imunitu.

Jiné zdroje informací o pojmu Erysipel

Najít heslo Erysipel ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erysipel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Erysipel ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Erysipel ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Erysipel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Erysipel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erysipel například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Erysipel? resp. jaký je přesný význam slova Erysipel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erysipel, odpověď na dotaz co je to Erysipel?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Kojná? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Erysipel v jiné sekci než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.