Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Co je to Erysipel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Erysipel

Erysipel, jinak také růže, je kožní onemocnění, jehož příčinou bývá bakterie streptokok. Postižený má horečku, bolí ho hlava a trpí nevolností. Poté se objeví zarudnutí kůže a bolestivá místa na kůži. Pokud vzniknou puchýře, může být těžce poškozena i hlubší tkáň.
Infekce může proniknout až do vrstvy svalů, kde způsobí těžký zánět – flegmonu. Streptokoky vnikají do organizmu ranami při různých druzích poranění.


Co je to Erysipel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Erysipel) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Erysipel patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: heslo, definice, terminus technicus, slovo, termín, terminologie, význam, co to je, Nemoce, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, slovník, pojem, wiki, co je to Erysipel?


Pojem Erysipel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Erysipel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erysipel ve Wikimedia Commons

Najít termín Erysipel ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Erysipel ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erysipel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Erysipel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Erysipel například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Erysipel? resp. co přesně znamená slovo Erysipel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erysipel, odpověď na dotaz co je to Erysipel?. Víte např. kdo to je Geolog? Znáte a víte kdo je Friedrich Nietzsche? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.