Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Co je to Erysipel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Erysipel

Erysipel, jinak také růže, je kožní onemocnění, jehož příčinou bývá bakterie streptokok. Postižený má horečku, bolí ho hlava a trpí nevolností. Poté se objeví zarudnutí kůže a bolestivá místa na kůži. Pokud vzniknou puchýře, může být těžce poškozena i hlubší tkáň.
Infekce může proniknout až do vrstvy svalů, kde způsobí těžký zánět – flegmonu. Streptokoky vnikají do organizmu ranami při různých druzích poranění.


Co je to Erysipel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Erysipel? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Erysipel se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, popis, lexikon, odborné názvosloví, Nemoce, wiki, co je to Erysipel?, terminologie, slovník, Erysipel, definice, slovo, význam, termín, přesný výraz, co znamená, terminus technicus


Pojem Erysipel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Erysipel? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Erysipel (latinsky erysipelas), lidově též růže nebo Oheň svatého Antonína, je akutní erytémové onemocnění kůže a vrchní vrstvy podkoží vyvolané většinou beta-hemolytickými streptokoky skupiny A. Onemocnění nezanechává imunitu.

Další zdroje informací o slovu Erysipel

Hledat pojem Erysipel ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Erysipel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Erysipel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Erysipel na Youtube

Hledat slovo Erysipel ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Erysipel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Erysipel například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Erysipel? resp. jaký je význam pojmu Erysipel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erysipel, odpověď na dotaz co je to Erysipel?. Víte např. kdo to je Všivák? Znáte a víte kdo je Friedrich Nietzsche? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.