Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Co je to Erysipel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Erysipel

Erysipel, jinak také růže, je kožní onemocnění, jehož příčinou bývá bakterie streptokok. Postižený má horečku, bolí ho hlava a trpí nevolností. Poté se objeví zarudnutí kůže a bolestivá místa na kůži. Pokud vzniknou puchýře, může být těžce poškozena i hlubší tkáň.
Infekce může proniknout až do vrstvy svalů, kde způsobí těžký zánět – flegmonu. Streptokoky vnikají do organizmu ranami při různých druzích poranění.


Co je to Erysipel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Erysipel) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Erysipel patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: Erysipel, formulace, terminus technicus, definice, přesný význam, vysvětlení, pojem, přesný výraz, slovo, odborný výraz, co znamená, slovník, co je to Erysipel?, nemoce, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví, informace


Pojem Erysipel je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Erysipel? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Erysipel (latinsky erysipelas), lidově též růže nebo Oheň svatého Antonína, je akutní erytémové onemocnění kůže a vrchní vrstvy podkoží vyvolané většinou beta-hemolytickými streptokoky skupiny A. Onemocnění nezanechává imunitu.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erysipel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Erysipel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Erysipel ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Erysipel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erysipel ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Erysipel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erysipel například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Erysipel? resp. co znamená Erysipel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erysipel, odpověď na dotaz co je to Erysipel?. Víte např. kdo to je Xenofón? Znáte a víte kdo je Barack Obama? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.