Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Co je to Erysipel? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Erysipel?

Erysipel, jinak také růže, je kožní onemocnění, jehož příčinou bývá bakterie streptokok. Postižený má horečku, bolí ho hlava a trpí nevolností. Poté se objeví zarudnutí kůže a bolestivá místa na kůži. Pokud vzniknou puchýře, může být těžce poškozena i hlubší tkáň.
Infekce může proniknout až do vrstvy svalů, kde způsobí těžký zánět – flegmonu. Streptokoky vnikají do organizmu ranami při různých druzích poranění.


Co je to Erysipel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erysipel. Co znamená odborný pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Erysipel je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, heslo, význam slova, názvosloví, terminus technicus, definice, přesný význam, definice pojmu, popis, formulace, význam, informace, slovník, Erysipel, Nemoce, pojem, co znamená


Pojem Erysipel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Erysipel dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Erysipel (latinsky erysipelas), lidově též růže nebo Oheň svatého Antonína, je akutní erytémové onemocnění kůže a vrchní vrstvy podkoží vyvolané většinou beta-hemolytickými streptokoky skupiny A. Onemocnění nezanechává imunitu.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Erysipel na Youtube

Hledat slovo Erysipel na Google.cz

Najít termín Erysipel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Erysipel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Erysipel ve Wikislovníku

Najít slovo Erysipel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erysipel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Erysipel? resp. jaký je význam slova Erysipel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erysipel, odpověď na dotaz co je to Erysipel?. Víte např. kdo to je Dysgrafik? Znáte a víte kdo je Buran? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.