Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Erysipel. Co znamená pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Co je Erysipel?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Erysipel

Erysipel, jinak také růže, je kožní onemocnění, jehož příčinou bývá bakterie streptokok. Postižený má horečku, bolí ho hlava a trpí nevolností. Poté se objeví zarudnutí kůže a bolestivá místa na kůži. Pokud vzniknou puchýře, může být těžce poškozena i hlubší tkáň.
Infekce může proniknout až do vrstvy svalů, kde způsobí těžký zánět – flegmonu. Streptokoky vnikají do organizmu ranami při různých druzích poranění.


Co je to Erysipel? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Erysipel. Co znamená pojem Erysipel z kategorie Nemoce?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Erysipel se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, Erysipel, informace, co znamená, heslo, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, slovník, terminologie, nemoce, pojem, co je to Erysipel?, definice pojmu, termín


Pojem Erysipel je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Erysipel? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Erysipel (latinsky erysipelas), lidově též růže nebo Oheň svatého Antonína, je akutní erytémové onemocnění kůže a vrchní vrstvy podkoží vyvolané většinou beta-hemolytickými streptokoky skupiny A. Onemocnění nezanechává imunitu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Erysipel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Erysipel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Erysipel ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Erysipel na Youtube

Zkusit najít Erysipel ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erysipel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Erysipel například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Erysipel? resp. co znamená Erysipel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erysipel, odpověď na dotaz co je to Erysipel?. Víte např. kdo to je Eva Foustková? Znáte a víte kdo je Roman Šmucler? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Erysipel hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.