Co je to?
Odborný výraz, definice slova Výchova. Co znamená slovo Výchova z kategorie Psychologie?

Co je Výchova? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Výchova?

Cílevědomá vzdělávací činnost. Jejím cílem je připravit člověka pomocí učení a zprostředkování znalostí na jeho budoucí život. Existují různé druhy výchovy, například autoritářská, založená na přísném dodržování příkazů a zákazů, nebo liberální, která naopak je velmi laskavá a klade minimální požadavky. Demokratická výchova stanovuje určitá pravidla a nechává prostor pro diskusi o různých opatřeních.


Co je to Výchova? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Výchova. Co znamená slovo Výchova z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Výchova patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: slovník, formulace, termín, význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, přesný výraz, heslo, terminologie, lexikon, slovo, co znamená, psychologie, význam pojmu, přesný význam, psychologie


Pojem Výchova je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výchova? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Výchova (nebo též edukace) je cílevědomá, plánovitá a všestranná činnost směřující k přípravě člověka pro jeho společenské úkoly a osobní život. Výchova je celoživotní působení na procesy lidského učení a socializaci s cílem přeměny člověka po všech stránkách, tedy tělesné i duševní. Výchova je zprostředkování znalostí (vzdělání), dovedností a postojů (kompetencí), které jsou přítomny v dané společnosti a které se pokládaly a pokládají za důležité, předat dalším generacím. "Konečným cílem výchovy je vštípit dětem mýtus, jenž stmeluje identitu určité kultury nebo civilizace." Různé koncepce výchovy byly proto v průběhu historie lidstva ovlivněny sociokulturními podmínkami a odlišnými koncepcemi chápání člověka. Kulturní evoluce však výchovu nevyžaduje.

Další zdroje informací o slovu Výchova

Hledat slovo Výchova ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Výchova ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výchova ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Výchova ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Výchova ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výchova ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Výchova například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Výchova? resp. jaký je přesný význam slova Výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výchova, odpověď na dotaz co je to Výchova?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Aktér? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde