Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výchova. Co znamená pojem Výchova z kategorie Psychologie?

Co to je Výchova? Význam slova

Co znamená termín Výchova? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cílevědomá vzdělávací činnost. Jejím cílem je připravit člověka pomocí učení a zprostředkování znalostí na jeho budoucí život. Existují různé druhy výchovy, například autoritářská, založená na přísném dodržování příkazů a zákazů, nebo liberální, která naopak je velmi laskavá a klade minimální požadavky. Demokratická výchova stanovuje určitá pravidla a nechává prostor pro diskusi o různých opatřeních.


Co je to Výchova? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výchova. Co znamená pojem Výchova z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Výchova doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Výchova se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, slovo, wiki, význam slova, přesný význam, popis, Psychologie, co to je, vysvětlení, terminus technicus, definice, synonymum, co znamená, přesný výraz, odborné názvosloví, lexikon, význam


Pojem Výchova je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výchova? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Výchova (nebo též edukace) je cílevědomá, plánovitá a všestranná činnost směřující k přípravě člověka pro jeho společenské úkoly a osobní život. Výchova je celoživotní působení na procesy lidského učení a socializaci s cílem přeměny člověka po všech stránkách, tedy tělesné i duševní. Výchova je zprostředkování znalostí (vzdělání), dovedností a postojů (kompetencí), které jsou přítomny v dané společnosti a které se pokládaly a pokládají za důležité, předat dalším generacím. "Konečným cílem výchovy je vštípit dětem mýtus, jenž stmeluje identitu určité kultury nebo civilizace." Různé koncepce výchovy byly proto v průběhu historie lidstva ovlivněny sociokulturními podmínkami a odlišnými koncepcemi chápání člověka. Kulturní evoluce však výchovu nevyžaduje.

Další informační zdroje o slovu Výchova

Hledat videa s názvem Výchova na Youtube

Hledat termín Výchova na Google.cz

Zkusit najít výraz Výchova ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Výchova ve Wikislovníku

Najít slovo Výchova ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Výchova ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Výchova například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Výchova? resp. co to je Výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výchova, odpověď na dotaz co je to Výchova?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Rambo? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Výchova hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde