Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výchova. Co znamená pojem Výchova z kategorie Psychologie?

Co to je Výchova? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Výchova

Cílevědomá vzdělávací činnost. Jejím cílem je připravit člověka pomocí učení a zprostředkování znalostí na jeho budoucí život. Existují různé druhy výchovy, například autoritářská, založená na přísném dodržování příkazů a zákazů, nebo liberální, která naopak je velmi laskavá a klade minimální požadavky. Demokratická výchova stanovuje určitá pravidla a nechává prostor pro diskusi o různých opatřeních.


Co je to Výchova? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výchova. Co znamená pojem Výchova z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Výchova můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Výchova je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, co je to Výchova?, wiki, přesný význam, Psychologie, synonymum, definice pojmu, pojem, terminus technicus, význam, termín, co to je, formulace, informace, heslo, názvosloví, odborný výraz, slovo


Pojem Výchova je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výchova? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Výchova (nebo též edukace) je cílevědomá, plánovitá a všestranná činnost směřující k přípravě člověka pro jeho společenské úkoly a osobní život. Výchova je celoživotní působení na procesy lidského učení a socializaci s cílem přeměny člověka po všech stránkách, tedy tělesné i duševní. Výchova je zprostředkování znalostí (vzdělání), dovedností a postojů (kompetencí), které jsou přítomny v dané společnosti a které se pokládaly a pokládají za důležité, předat dalším generacím. "Konečným cílem výchovy je vštípit dětem mýtus, jenž stmeluje identitu určité kultury nebo civilizace." Různé koncepce výchovy byly proto v průběhu historie lidstva ovlivněny sociokulturními podmínkami a odlišnými koncepcemi chápání člověka. Kulturní evoluce však výchovu nevyžaduje.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Výchova ve Wikislovníku

Najít pojem Výchova ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Výchova na Youtube

Najít výraz Výchova ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Výchova ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výchova ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Výchova například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Výchova? resp. co přesně označuje termín Výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výchova, odpověď na dotaz co je to Výchova?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je Rambo? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde