Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výchova. Co znamená pojem Výchova z kategorie Psychologie?

Co to je Výchova? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Výchova?

Cílevědomá vzdělávací činnost. Jejím cílem je připravit člověka pomocí učení a zprostředkování znalostí na jeho budoucí život. Existují různé druhy výchovy, například autoritářská, založená na přísném dodržování příkazů a zákazů, nebo liberální, která naopak je velmi laskavá a klade minimální požadavky. Demokratická výchova stanovuje určitá pravidla a nechává prostor pro diskusi o různých opatřeních.


Co je to Výchova? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výchova. Co znamená pojem Výchova z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Výchova? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Výchova je v sekci Psychologie

Klíčová slova: co je to Výchova?, co to je, heslo, popis, terminus technicus, význam, význam pojmu, definice, pojem, slovník, přesný význam, termín, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, Psychologie, wiki, Výchova


Pojem Výchova je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Výchova?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Výchova (nebo též edukace) je cílevědomá, plánovitá a všestranná činnost směřující k přípravě člověka pro jeho společenské úkoly a osobní život. Výchova je celoživotní působení na procesy lidského učení a socializaci s cílem přeměny člověka po všech stránkách, tedy tělesné i duševní. Výchova je zprostředkování znalostí (vzdělání), dovedností a postojů (kompetencí), které jsou přítomny v dané společnosti a které se pokládaly a pokládají za důležité, předat dalším generacím. "Konečným cílem výchovy je vštípit dětem mýtus, jenž stmeluje identitu určité kultury nebo civilizace." Různé koncepce výchovy byly proto v průběhu historie lidstva ovlivněny sociokulturními podmínkami a odlišnými koncepcemi chápání člověka. Kulturní evoluce však výchovu nevyžaduje.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Výchova ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Výchova na Google.cz

Najít výraz Výchova ve Wikizdrojích

Hledat výraz Výchova ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Výchova ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výchova ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Výchova například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Výchova? resp. jaký je význam slova Výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výchova, odpověď na dotaz co je to Výchova?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Socka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde