Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kartel. Co znamená pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Co je Kartel?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kartel

Kartel je označení jisté formy obchodní dohody, ke které dochází mezi účastníky hospodářské soutěže. Taková obchodní dohoda hospodářskou soutěž narušuje. Kartel se snaží omezit nebo úplně vyloučit konkurenci a získat tak v odvětví maximální zisk.
V některých zemích jsou kartelové dohody nelegální, někde jsou chráněné nebo dokonce podporované. Dodržení takových dohod nebývá vymahatelné, ale pokud někdo dohodu poruší, může na takové porušení doplatit.


Co je to Kartel? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kartel. Co znamená pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kartel? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kartel se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: význam, definice, informace, terminologie, popis, význam pojmu, odborný výraz, slovník, ekonomie, význam slova, pojem, Kartel, definice pojmu, formulace, heslo, co je to Kartel?, odborné názvosloví, co to je


Pojem Kartel je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kartel? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kartel je forma obchodní dohody mezi soutěžiteli, která narušuje hospodářskou soutěž. Cílem kartelu je omezení, nebo vyloučení konkurence a maximalizace zisku celého odvětví. V České republice jsou tyto dohody zakázané a neplatné, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak nebo pokud výjimku z takového zákazu nepovolí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Jiné zdroje informací o pojmu Kartel

Hledat videa s názvem Kartel na Youtube

Zkusit najít slovo Kartel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kartel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Kartel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kartel ve Wikislovníku

Hledat slovo Kartel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kartel například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Kartel? resp. co je to Kartel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kartel, odpověď na dotaz co je to Kartel?. Víte např. kdo to je Karel Čapek? Znáte a víte kdo je Pavla Holcová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, peníze hotovost, kartel, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.