Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kartel. Co znamená odborný pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Co je to Kartel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kartel

Kartel je označení jisté formy obchodní dohody, ke které dochází mezi účastníky hospodářské soutěže. Taková obchodní dohoda hospodářskou soutěž narušuje. Kartel se snaží omezit nebo úplně vyloučit konkurenci a získat tak v odvětví maximální zisk.
V některých zemích jsou kartelové dohody nelegální, někde jsou chráněné nebo dokonce podporované. Dodržení takových dohod nebývá vymahatelné, ale pokud někdo dohodu poruší, může na takové porušení doplatit.


Co je to Kartel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kartel. Co znamená odborný pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kartel? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Kartel je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: popis, terminus technicus, slovo, lexikon, odborné názvosloví, ekonomie, význam, význam slova, ekonomie, terminologie, informace, formulace, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, Kartel, termín, co to je


Pojem Kartel je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kartel dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kartel je forma obchodní dohody mezi soutěžiteli, která narušuje hospodářskou soutěž. Cílem kartelu je omezení, nebo vyloučení konkurence a maximalizace zisku celého odvětví. V České republice jsou tyto dohody zakázané a neplatné, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak nebo pokud výjimku z takového zákazu nepovolí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Hledejte pojem Kartel v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Kartel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kartel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kartel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kartel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kartel na Youtube

Vyhledat pojem Kartel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kartel například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kartel? resp. jaká je definice slova Kartel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kartel, odpověď na dotaz co je to Kartel?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Švica? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.