Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kartel. Co znamená pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Co je to Kartel? Význam slova

Co znamená termín Kartel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kartel je označení jisté formy obchodní dohody, ke které dochází mezi účastníky hospodářské soutěže. Taková obchodní dohoda hospodářskou soutěž narušuje. Kartel se snaží omezit nebo úplně vyloučit konkurenci a získat tak v odvětví maximální zisk.
V některých zemích jsou kartelové dohody nelegální, někde jsou chráněné nebo dokonce podporované. Dodržení takových dohod nebývá vymahatelné, ale pokud někdo dohodu poruší, může na takové porušení doplatit.


Co je to Kartel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kartel. Co znamená pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kartel se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, definice, synonymum, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, slovo, lexikon, termín, wiki, Kartel, význam pojmu, formulace, co je to Kartel?, popis, Ekonomie, význam, terminus technicus


Pojem Kartel je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kartel?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kartel je forma obchodní dohody mezi soutěžiteli, která narušuje hospodářskou soutěž. Cílem kartelu je omezení, nebo vyloučení konkurence a maximalizace zisku celého odvětví. V České republice jsou tyto dohody zakázané a neplatné, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak nebo pokud výjimku z takového zákazu nepovolí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Další informační zdroje o slovu Kartel

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kartel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Kartel na Google.cz

Hledat výraz Kartel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kartel ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kartel ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Kartel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kartel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kartel? resp. jaká je definice termínu Kartel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kartel, odpověď na dotaz co je to Kartel?. Víte např. kdo to je Karel IV? Znáte a víte kdo je Michal Hrůza? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kartel v jiné sekci než Ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.