Co je to?
Definice výrazu, termínu Kartel. Co znamená odborný pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Co je Kartel? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kartel?

Kartel je označení jisté formy obchodní dohody, ke které dochází mezi účastníky hospodářské soutěže. Taková obchodní dohoda hospodářskou soutěž narušuje. Kartel se snaží omezit nebo úplně vyloučit konkurenci a získat tak v odvětví maximální zisk.
V některých zemích jsou kartelové dohody nelegální, někde jsou chráněné nebo dokonce podporované. Dodržení takových dohod nebývá vymahatelné, ale pokud někdo dohodu poruší, může na takové porušení doplatit.


Co je to Kartel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kartel. Co znamená odborný pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kartel s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Kartel je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, odborný výraz, terminologie, termín, co je to Kartel?, formulace, heslo, co znamená, význam, ekonomie, význam pojmu, wiki, co to je, přesný význam, názvosloví


Pojem Kartel je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kartel? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kartel je forma obchodní dohody mezi soutěžiteli, která narušuje hospodářskou soutěž. Cílem kartelu je omezení, nebo vyloučení konkurence a maximalizace zisku celého odvětví. V České republice jsou tyto dohody zakázané a neplatné, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak nebo pokud výjimku z takového zákazu nepovolí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Pro více informací o heslu Kartel zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Kartel na Youtube

Najít pojem Kartel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Kartel ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Kartel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kartel ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kartel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kartel například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Kartel? resp. jaká je definice termínu Kartel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kartel, odpověď na dotaz co je to Kartel?. Víte např. kdo to je Amanda Tapping? Znáte a víte kdo je Primář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.