Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kartel. Co znamená pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Co je to Kartel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kartel

Kartel je označení jisté formy obchodní dohody, ke které dochází mezi účastníky hospodářské soutěže. Taková obchodní dohoda hospodářskou soutěž narušuje. Kartel se snaží omezit nebo úplně vyloučit konkurenci a získat tak v odvětví maximální zisk.
V některých zemích jsou kartelové dohody nelegální, někde jsou chráněné nebo dokonce podporované. Dodržení takových dohod nebývá vymahatelné, ale pokud někdo dohodu poruší, může na takové porušení doplatit.


Co je to Kartel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kartel. Co znamená pojem Kartel z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kartel? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kartel je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: heslo, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, definice, názvosloví, popis, synonymum, vysvětlení, lexikon, termín, Ekonomie, pojem, význam slova, odborné názvosloví, terminologie, co znamená, terminus technicus


Pojem Kartel je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kartel?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kartel je forma obchodní dohody mezi soutěžiteli, která narušuje hospodářskou soutěž. Cílem kartelu je omezení, nebo vyloučení konkurence a maximalizace zisku celého odvětví. V České republice jsou tyto dohody zakázané a neplatné, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak nebo pokud výjimku z takového zákazu nepovolí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Kartel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kartel ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kartel ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kartel ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Kartel na Google.cz

Hledat videa s názvem Kartel na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kartel například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kartel? resp. jaká je definice slova Kartel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kartel, odpověď na dotaz co je to Kartel?. Víte např. kdo to je Přítel? Znáte a víte kdo je Michal Hrůza? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.