Co je to?
Definice výrazu, termínu Glykemický index. Co znamená odborný pojem Glykemický index z kategorie Jídlo?

Co je to Glykemický index? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Glykemický index

Glykemický index se vyjadřuje číselnou hodnotou. Ta udává rychlost, s jakou se sacharidy, které člověk přijal v potravě, změní v trávicí soustavě na glukózu. Ta se pak dostane do krevního oběhu.
Glykemický index ovlivňuje mnoho faktorů, jakými jsou například způsob zpracování, obsah tuků, sacharózy, kyselin a množství vlákniny. Glykemický index potraviny stoupá v závislosti na rychlosti, kterou potravina zvýší hladinu glukózy v krvi.


Co je to Glykemický index? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Glykemický index. Co znamená odborný pojem Glykemický index z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Glykemický index patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, odborný výraz, význam pojmu, pojem, formulace, definice, wiki, co to je, význam slova, slovo, heslo, co je to Glykemický index?, přesný výraz, popis, význam, názvosloví, slovník, Jídlo


Pojem Glykemický index je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Glykemický index

Zkusit najít heslo Glykemický index ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Glykemický index na Youtube

Zkusit najít slovo Glykemický index ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Glykemický index ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glykemický index ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Glykemický index ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Glykemický index například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Glykemický index? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Glykemický index? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glykemický index, odpověď na dotaz co je to Glykemický index?. Víte např. kdo to je Futurolog? Znáte a víte kdo je Bernard Arnault? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Glykemický index i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.