Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bešamel. Co znamená odborný pojem Bešamel z kategorie Jídlo?

Co je Bešamel?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bešamel?

Bešamel je název klasické francouzské omáčky, která má široké spektrum použití. Jde o hustou a krémovou omáčku, která se vyrábí z mléka a másla a případně trochy mouky. Bešamel je základem pro mnoho přípravu dalších omáček, jako je například sýrová omáčka. Historie bešamelu se datuje do 17. století a autorství se připisuje francouzskému kuchaři Françoisi Pierre La Varenne. Ten ve své knize z roku 1651 popsal techniku přípravy omáček, včetně bešamelu. Příprava bešamelu je poměrně jednoduchá. Základem je směs másla a mouky. Ta se připravuje roztavením másla na mírném ohni a postupným vmícháváním mouky.
Množství másla a mouky závisí na požadované konzistenci omáčky. Když je základ hotový, postupně se přidává za neustálého míchání studené mléko. Je potřeba zabránit tvorbě hrudek. Omáčka se vaří a míchá, dokud nedosáhne požadované konzistence a dokud nezhoustne. Tradičně se do bešamelu přidává i koření, např. bílý pepř, muškátový oříšek a sůl, aby bešamel získal výraznější chuť. Bešamel může být použit samostatně jako omáčka k masu, zelenině nebo těstovinám, nebo se může použít jako základ pro další omáčky a pokrmy.


Co je to Bešamel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bešamel. Co znamená odborný pojem Bešamel z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bešamel sdílejte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bešamel je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam, přesný význam, odborné názvosloví, Bešamel, lexikon, názvosloví, slovník, co to je, formulace, co znamená, význam slova, jídlo, pojem, popis, heslo, synonymum, jídlo, termín


Pojem Bešamel je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Bešamel ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Bešamel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bešamel na Google obrázcích

Najít heslo Bešamel ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bešamel ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Bešamel ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bešamel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teďka už zajisté víte co to je Bešamel? resp. co vlastně znamená slovo Bešamel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bešamel, odpověď na dotaz co je to Bešamel?. Víte např. kdo to je Jude Law? Znáte a víte kdo je Cillian Murphy? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Bešamel i v jiné části webu než je kategorie jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, zeli, bešamel, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.