Co je to?
Definice výrazu, termínu Bešamel. Co znamená odborný pojem Bešamel z kategorie Jídlo?

Co je Bešamel? Význam slova

Co znamená termín Bešamel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bešamel je název klasické francouzské omáčky, která má široké spektrum použití. Jde o hustou a krémovou omáčku, která se vyrábí z mléka a másla a případně trochy mouky. Bešamel je základem pro mnoho přípravu dalších omáček, jako je například sýrová omáčka. Historie bešamelu se datuje do 17. století a autorství se připisuje francouzskému kuchaři Françoisi Pierre La Varenne. Ten ve své knize z roku 1651 popsal techniku přípravy omáček, včetně bešamelu. Příprava bešamelu je poměrně jednoduchá. Základem je směs másla a mouky. Ta se připravuje roztavením másla na mírném ohni a postupným vmícháváním mouky.
Množství másla a mouky závisí na požadované konzistenci omáčky. Když je základ hotový, postupně se přidává za neustálého míchání studené mléko. Je potřeba zabránit tvorbě hrudek. Omáčka se vaří a míchá, dokud nedosáhne požadované konzistence a dokud nezhoustne. Tradičně se do bešamelu přidává i koření, např. bílý pepř, muškátový oříšek a sůl, aby bešamel získal výraznější chuť. Bešamel může být použit samostatně jako omáčka k masu, zelenině nebo těstovinám, nebo se může použít jako základ pro další omáčky a pokrmy.


Co je to Bešamel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bešamel. Co znamená odborný pojem Bešamel z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bešamel? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Bešamel je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, Bešamel, informace, co je to Bešamel?, termín, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, co znamená, pojem, význam pojmu, význam, přesný význam, názvosloví, popis, co to je, jídlo, heslo


Pojem Bešamel je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Bešamel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Bešamel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Bešamel ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Bešamel na Youtube

Najít výraz Bešamel ve Wikislovníku

Hledat pojem Bešamel na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bešamel například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Bešamel? resp. jaký je přesný význam slova Bešamel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bešamel, odpověď na dotaz co je to Bešamel?. Víte např. kdo to je Weeb? Znáte a víte kdo je David Hilbert? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Bešamel v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.