Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Co je to Aspartam? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aspartam?

Aspartam (ve složení výrobků někdy označovaný jako E951) je umělé náhradní sladidlo používané jako náhražka sacharózy. Aspartam se běžně přidává do nápojů, cukrovinek, "light" výrobků apod. V poslední době se objevují názory o škodlivém vlivu aspartamu na zdraví. To zatím nebylo jednoznačně prokázáno.


Co je to Aspartam? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aspartam doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Aspartam se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: informace, jídlo, termín, jídlo, wiki, přesný význam, slovo, pojem, heslo, terminologie, lexikon, definice, význam pojmu, co je to Aspartam?, popis, formulace, Aspartam, synonymum


Pojem Aspartam je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Aspartam?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Aspartam je jedno z nejznámějších umělých náhradních sladidel. Je asi 200krát sladší než sacharóza, bez chuťově výrazných vedlejších pachutí. Na trhu se objevuje pod různými obchodními značkami (nejznámější je asi NutraSweet, dále pak Canderel, Equal, Fansweet, Irbis). Jeho dopady na zdraví jsou předmětem sporů a spekulací. Na potravinách bývá označován jako Aspartame, APM nebo E951.

Molekula aspartamu

Molekula aspartamu. Černá uhlík, bíla vodík, červená kyslík, modrá dusík. Autor: Jynto, zdroj: Wikimedia commons
Molekula aspartamu. Černá uhlík, bíla vodík, červená kyslík, modrá dusík. Autor: Jynto, zdroj: Wikimedia commons


Hledejte pojem Aspartam v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aspartam ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Aspartam na Google.cz

Hledat pojem Aspartam ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Aspartam ve vyhledávači Qwant

Najít termín Aspartam ve Wikislovníku

Vyhledat termín Aspartam ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspartam například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Aspartam? resp. co se přesně ukrývá za slovem Aspartam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspartam, odpověď na dotaz co je to Aspartam?. Víte např. kdo to je Alfons Mucha? Znáte a víte kdo je Řiťopich? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.