Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Co je to Aspartam? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aspartam?

Aspartam (ve složení výrobků někdy označovaný jako E951) je umělé náhradní sladidlo používané jako náhražka sacharózy. Aspartam se běžně přidává do nápojů, cukrovinek, "light" výrobků apod. V poslední době se objevují názory o škodlivém vlivu aspartamu na zdraví. To zatím nebylo jednoznačně prokázáno.


Co je to Aspartam? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aspartam. Co znamená odborný pojem Aspartam z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aspartam s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aspartam patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: heslo, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, slovo, Jídlo, termín, definice pojmu, popis, co znamená, terminus technicus, formulace, Jídlo, vysvětlení, co to je, význam, co je to Aspartam?, lexikon


Pojem Aspartam je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aspartam dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aspartam je jedno z nejznámějších umělých náhradních sladidel. Je asi 200krát sladší než sacharóza, bez chuťově výrazných vedlejších pachutí. Na trhu se objevuje pod různými obchodními značkami (nejznámější je asi NutraSweet, dále pak Canderel, Equal, Fansweet, Irbis). Jeho dopady na zdraví jsou předmětem sporů a spekulací. Na potravinách bývá označován jako Aspartame, APM nebo E951.

Molekula aspartamu

Molekula aspartamu. Černá uhlík, bíla vodík, červená kyslík, modrá dusík. Autor: Jynto, zdroj: Wikimedia commons
Molekula aspartamu. Černá uhlík, bíla vodík, červená kyslík, modrá dusík. Autor: Jynto, zdroj: Wikimedia commons


Více informací o slovu Aspartam doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aspartam ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Aspartam na Youtube

Najít výraz Aspartam ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Aspartam ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Aspartam ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Aspartam ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspartam například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Aspartam? resp. co to je Aspartam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspartam, odpověď na dotaz co je to Aspartam?. Víte např. kdo to je Epidemiolog? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.