Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kauzalita. Co znamená pojem Kauzalita z kategorie Filozofie?

Co je Kauzalita?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kauzalita

Kauzalita je pojem pocházející z latinského slova causa čili příčina. V češtině se dá nahradit slovem příčinnost. Tímto výrazem je možno vyjádřit uznání nějaké vzájemné příčinné souvislosti mezi procesy nebo jevy a podobně. Kauzalita se označuje také jako příčina a následek. Jejím vlivem dochází k tomu, že nějaký objekt, stav, událost nebo proces spoluvytvářejí jinou událost, proces, objekt či stav a příčina pak zčásti odpovídá za důsledek a důsledek z části na této příčině závisí. Kauzalitu ovlivňuje více faktorů, které pocházejí z minulosti. Důsledek následující po příčině se může stát příčinou dalších jevů budoucích.
Náhled na kauzalitu se vyvíjel postupně a souvisí s rozvojem filozofie a vědy. Je vhodná k vysvětlení mnoha pojmů týkajících se vývoje i vývoje světa samotného. Z hlediska metafyziky je kauzalita upřednostňována před pojmy času a prostoru. V současné filozofii je kauzalita a vše co s ní souvisí považována za základní téma.


Co je to Kauzalita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kauzalita. Co znamená pojem Kauzalita z kategorie Filozofie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Kauzalita se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: význam, informace, přesný výraz, co je to Kauzalita?, vysvětlení, popis, slovník, přesný význam, synonymum, filozofie, Kauzalita, definice, co znamená, slovo, termín, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus


Pojem Kauzalita je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Kauzalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kauzalita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kauzalita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kauzalita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Kauzalita na Google.cz

Hledat pojem Kauzalita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kauzalita například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaká je definice slova Kauzalita? resp. co se skrývá pod slovem Kauzalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kauzalita, odpověď na dotaz co je to Kauzalita?. Víte např. kdo to je Ivan Hlinka? Znáte a víte kdo je Vojtěch Efler? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Kauzalita i v jiné kategorii než v filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofie příroda, kauzalita, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.