Co je to?
Definice výrazu, termínu Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Co je Konvertoplán?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Konvertoplán?

Konvertoplán je pojem pro označení letadla, které těžší než vzduch a při letu může změnit metodu, kterou dosahuje vztlaku. Konvertoplán umí také kolmo startovat i přistát. Je založen na pevném nosném křídle, které při horizontálním letu zajišťuje dostatečný vztlak. Při vzletu a přistání je tento vztlak zajištěn překlopným rotorem.
Přistáním a vzletem může konvertoplán připomínat helikoptéru, během letu funguje jako normální letoun.


Co je to Konvertoplán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Konvertoplán je v kategorii technika

Klíčová slova: informace, terminologie, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, definice, přesný význam, význam, formulace, slovo, termín, lexikon, definice pojmu, Konvertoplán, názvosloví, wiki, pojem, význam slova


Pojem Konvertoplán je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Konvertoplán můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konvertoplán je letadlo těžší vzduchu, které mění v průběhu letu metodu dosažení vztlaku a je schopno kolmého startu a přistání (VTOL). Nejběžnější koncepcí je pevné nosné křídlo zajišťující vztlak při horizontálním letu a překlopný rotor pro zajištění vztlaku při vzletu a přistání.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Konvertoplán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Konvertoplán na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Konvertoplán na Youtube

Hledat výraz Konvertoplán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Konvertoplán ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konvertoplán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvertoplán například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teďka už zajisté víte co to je Konvertoplán? resp. co vlastně znamená slovo Konvertoplán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvertoplán, odpověď na dotaz co je to Konvertoplán?. Víte např. kdo to je Kecka? Znáte a víte kdo je Oldřich Rambousek? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, objektiv foťáku, konvertoplán, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.