Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konvertoplán. Co znamená pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Co je to Konvertoplán? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Konvertoplán?

Konvertoplán je pojem pro označení letadla, které těžší než vzduch a při letu může změnit metodu, kterou dosahuje vztlaku. Konvertoplán umí také kolmo startovat i přistát. Je založen na pevném nosném křídle, které při horizontálním letu zajišťuje dostatečný vztlak. Při vzletu a přistání je tento vztlak zajištěn překlopným rotorem.
Přistáním a vzletem může konvertoplán připomínat helikoptéru, během letu funguje jako normální letoun.


Co je to Konvertoplán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konvertoplán. Co znamená pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Konvertoplán patří do kategorie technika

Klíčová slova: pojem, informace, terminus technicus, význam pojmu, Konvertoplán, názvosloví, co znamená, význam, vysvětlení, formulace, definice pojmu, význam slova, slovo, přesný význam, slovník, co je to Konvertoplán?, popis, lexikon


Pojem Konvertoplán je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konvertoplán? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konvertoplán je letadlo těžší vzduchu, které mění v průběhu letu metodu dosažení vztlaku a je schopno kolmého startu a přistání (VTOL). Nejběžnější koncepcí je pevné nosné křídlo zajišťující vztlak při horizontálním letu a překlopný rotor pro zajištění vztlaku při vzletu a přistání.

Hledejte výraz Konvertoplán v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvertoplán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Konvertoplán ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Konvertoplán ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konvertoplán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Konvertoplán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Konvertoplán na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvertoplán například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Konvertoplán? resp. co znamená slovo Konvertoplán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvertoplán, odpověď na dotaz co je to Konvertoplán?. Víte např. kdo to je Zinédine Zidane? Znáte a víte kdo je Jiří Veselý? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.