Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Co je to Konvertoplán? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Konvertoplán?

Konvertoplán je pojem pro označení letadla, které těžší než vzduch a při letu může změnit metodu, kterou dosahuje vztlaku. Konvertoplán umí také kolmo startovat i přistát. Je založen na pevném nosném křídle, které při horizontálním letu zajišťuje dostatečný vztlak. Při vzletu a přistání je tento vztlak zajištěn překlopným rotorem.
Přistáním a vzletem může konvertoplán připomínat helikoptéru, během letu funguje jako normální letoun.


Co je to Konvertoplán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Konvertoplán se nachází v sekci technika

Klíčová slova: terminologie, formulace, definice pojmu, popis, co to je, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, slovník, heslo, slovo, význam, wiki, Konvertoplán, vysvětlení, význam slova, termín, lexikon


Pojem Konvertoplán je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Konvertoplán píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konvertoplán je letadlo těžší vzduchu, které mění v průběhu letu metodu dosažení vztlaku a je schopno kolmého startu a přistání (VTOL). Nejběžnější koncepcí je pevné nosné křídlo zajišťující vztlak při horizontálním letu a překlopný rotor pro zajištění vztlaku při vzletu a přistání.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Konvertoplán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvertoplán ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Konvertoplán ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Konvertoplán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Konvertoplán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Konvertoplán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvertoplán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Konvertoplán? resp. jaký je přesný význam slova Konvertoplán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvertoplán, odpověď na dotaz co je to Konvertoplán?. Víte např. kdo to je Sudička? Znáte a víte kdo je Lukáš Nečesaný? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Konvertoplán i v jiných kategoriích (než technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.