Co je to?
Definice výrazu, termínu Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Co je to Konvertoplán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Konvertoplán?

Konvertoplán je pojem pro označení letadla, které těžší než vzduch a při letu může změnit metodu, kterou dosahuje vztlaku. Konvertoplán umí také kolmo startovat i přistát. Je založen na pevném nosném křídle, které při horizontálním letu zajišťuje dostatečný vztlak. Při vzletu a přistání je tento vztlak zajištěn překlopným rotorem.
Přistáním a vzletem může konvertoplán připomínat helikoptéru, během letu funguje jako normální letoun.


Co je to Konvertoplán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Konvertoplán? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Konvertoplán je v kategorii Technika

Klíčová slova: význam, co je to Konvertoplán?, synonymum, význam slova, wiki, termín, názvosloví, terminologie, pojem, co to je, odborné názvosloví, Konvertoplán, význam pojmu, definice, formulace, popis, odborný výraz, definice pojmu


Pojem Konvertoplán je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Konvertoplán?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konvertoplán je letadlo těžší vzduchu, které mění v průběhu letu metodu dosažení vztlaku a je schopno kolmého startu a přistání (VTOL). Nejběžnější koncepcí je pevné nosné křídlo zajišťující vztlak při horizontálním letu a překlopný rotor pro zajištění vztlaku při vzletu a přistání.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Konvertoplán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Konvertoplán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Konvertoplán ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Konvertoplán ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvertoplán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Konvertoplán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvertoplán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Konvertoplán? resp. co vlastně znamená slovo Konvertoplán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvertoplán, odpověď na dotaz co je to Konvertoplán?. Víte např. kdo to je Lou Fanánek Hagen? Znáte a víte kdo je Puťka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.