Co je to?
Odborný výraz, definice slova Synchronizace. Co znamená pojem Synchronizace z kategorie Software?

Co je to Synchronizace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Synchronizace?

Synchronizace je pojmenování užívané pro situaci, kdy současně probíhá více koordinovaných dějů. S pojmem se lze setkat nejčastěji v informatice, programování, při stavbě strojů nebo jejich částí, ale také při organizování různých činností nebo akcí.
Hlavním cílem synchronizace dat je přenos dat mezi serverem a jiným zařízením nebo aplikací tak, aby se na synchronizovaných místech vyskytovala stejná data.


Co je to Synchronizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Synchronizace. Co znamená pojem Synchronizace z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Synchronizace? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Synchronizace se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: synonymum, co to je, přesný výraz, Software, co znamená, pojem, lexikon, význam slova, wiki, terminus technicus, odborné názvosloví, slovník, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz, termín, popis, heslo


Pojem Synchronizace je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Synchronizace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Synchronizace (česky sladění) je proces, jímž se více prvků v nějakém systému přivádí k organizovanému chodu nebo shodnému stavu. Synchronizace se používá tam, kde by neorganizovaná činnost elementů nebo jejich odlišné vlastnosti byly na závadu. O elementech, jež vykazují stav, který odpovídá výsledku synchronizace, říkáme, že jsou synchronizovány (sladěny). Pakliže se synchronizací dosahuje souhlasný stav, její výsledek je možno označit jako konzistenci.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Synchronizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Synchronizace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Synchronizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Synchronizace ve Wikislovníku

Hledat heslo Synchronizace ve Wikizdrojích

Najít heslo Synchronizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Synchronizace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Synchronizace? resp. co přesně znamená slovo Synchronizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synchronizace, odpověď na dotaz co je to Synchronizace?. Víte např. kdo to je Morfeus? Znáte a víte kdo je Náměstek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Software Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.