Co je to?
Odborný výraz, definice slova Synchronizace. Co znamená slovo Synchronizace z kategorie Software?

Co je Synchronizace?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Synchronizace

Synchronizace je pojmenování užívané pro situaci, kdy současně probíhá více koordinovaných dějů. S pojmem se lze setkat nejčastěji v informatice, programování, při stavbě strojů nebo jejich částí, ale také při organizování různých činností nebo akcí.
Hlavním cílem synchronizace dat je přenos dat mezi serverem a jiným zařízením nebo aplikací tak, aby se na synchronizovaných místech vyskytovala stejná data.


Co je to Synchronizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Synchronizace. Co znamená slovo Synchronizace z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Synchronizace s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Synchronizace patří do kategorie software

Klíčová slova: Synchronizace, formulace, vysvětlení, odborný výraz, software, popis, slovník, lexikon, terminus technicus, definice pojmu, software, co to je, přesný výraz, wiki, názvosloví, co je to Synchronizace?, informace, termín


Pojem Synchronizace je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Synchronizace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Synchronizace (česky sladění) je proces, jímž se více prvků v nějakém systému přivádí k organizovanému chodu nebo shodnému stavu. Synchronizace se používá tam, kde by neorganizovaná činnost elementů nebo jejich odlišné vlastnosti byly na závadu. O elementech, jež vykazují stav, který odpovídá výsledku synchronizace, říkáme, že jsou synchronizovány (sladěny). Pakliže se synchronizací dosahuje souhlasný stav, její výsledek je možno označit jako konzistenci.

Více informací o pojmu Synchronizace lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Synchronizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Synchronizace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Synchronizace ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Synchronizace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Synchronizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Synchronizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Synchronizace například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaký je význam slova Synchronizace? resp. jaká je definice termínu Synchronizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synchronizace, odpověď na dotaz co je to Synchronizace?. Víte např. kdo to je Karel Hynek Mácha? Znáte a víte kdo je Subdodavatel? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Synchronizace i v jiné sekci než je kategorie software. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Mobilní appky, synchronizace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.