Co je to?
Definice výrazu Říkadlo. Co znamená odborný pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Co je Říkadlo? Význam slova

Co znamená termín Říkadlo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Říkadlo je útvar patřící do lidové slovesnosti. Označuje se tak krátké rčení s rytmickým textem, který může, ale nemusí mít význam. Říkadla bývají většinou určena dětem. Jsou často i humorná, pohrávají si s významy slov.
Účelem říkadel je doprovod hry dospělého člověka s dítětem nebo dětmi, používají se i při dětských hrách, slouží ke zvýšení koncentrace dítěte na určitou činnost, protože verše a jejich zpěvnost jsou pro děti přitažlivé, mohou posílit víru dítěte v nadpřirozeno a moc různých zaklínadel a tajemných vět i slov.


Co je to Říkadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu Říkadlo. Co znamená odborný pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Říkadlo je v sekci literatura

Klíčová slova: význam, literatura, informace, pojem, přesný výraz, definice, terminus technicus, slovo, co to je, odborné názvosloví, synonymum, co znamená, popis, lexikon, co je to Říkadlo?, přesný význam, vysvětlení, termín


Pojem Říkadlo je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Říkadlo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Říkadlo je žánr lidové slovesnosti. Jde o krátká většinou dětská rčení založená na jedné straně na rytmickém textu a na potlačení sémantiky (říkadla poskytují příjemný rytmický zvuk, často nedávají žádný smysl a obsahují slova, která nic neznamenají), na druhé straně vycházející ze záměrné hry s významy slov a z toho plynoucí komiky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Říkadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Říkadlo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Říkadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Říkadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Říkadlo na Google.cz

Hledat heslo Říkadlo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Říkadlo například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Říkadlo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Říkadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Říkadlo, odpověď na dotaz co je to Říkadlo?. Víte např. kdo to je Vít Klusák? Znáte a víte kdo je Sókratés? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.