Co je to?
Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Co je to Říkadlo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Říkadlo?

Říkadlo je útvar patřící do lidové slovesnosti. Označuje se tak krátké rčení s rytmickým textem, který může, ale nemusí mít význam. Říkadla bývají většinou určena dětem. Jsou často i humorná, pohrávají si s významy slov.
Účelem říkadel je doprovod hry dospělého člověka s dítětem nebo dětmi, používají se i při dětských hrách, slouží ke zvýšení koncentrace dítěte na určitou činnost, protože verše a jejich zpěvnost jsou pro děti přitažlivé, mohou posílit víru dítěte v nadpřirozeno a moc různých zaklínadel a tajemných vět i slov.


Co je to Říkadlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Říkadlo? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Říkadlo se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, význam, odborný výraz, vysvětlení, význam slova, co to je, popis, terminus technicus, Literatura, přesný význam, definice, Literatura, lexikon, Říkadlo, formulace, slovník, termín


Pojem Říkadlo je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Říkadlo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Říkadlo je žánr lidové slovesnosti. Jde o krátká většinou dětská rčení založená na jedné straně na rytmickém textu a na potlačení sémantiky (říkadla poskytují příjemný rytmický zvuk, často nedávají žádný smysl a obsahují slova, která nic neznamenají), na druhé straně vycházející ze záměrné hry s významy slov a z toho plynoucí komiky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Říkadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Říkadlo ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Říkadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Říkadlo ve Wikislovníku

Vyhledat termín Říkadlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Říkadlo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Říkadlo například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Říkadlo? resp. co se skrývá pod slovem Říkadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Říkadlo, odpověď na dotaz co je to Říkadlo?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Dermatolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.