Co je to?
Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Co je to Říkadlo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Říkadlo

Říkadlo je útvar patřící do lidové slovesnosti. Označuje se tak krátké rčení s rytmickým textem, který může, ale nemusí mít význam. Říkadla bývají většinou určena dětem. Jsou často i humorná, pohrávají si s významy slov.
Účelem říkadel je doprovod hry dospělého člověka s dítětem nebo dětmi, používají se i při dětských hrách, slouží ke zvýšení koncentrace dítěte na určitou činnost, protože verše a jejich zpěvnost jsou pro děti přitažlivé, mohou posílit víru dítěte v nadpřirozeno a moc různých zaklínadel a tajemných vět i slov.


Co je to Říkadlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Říkadlo) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Říkadlo patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: co je to Říkadlo?, Literatura, přesný význam, lexikon, Říkadlo, přesný výraz, pojem, formulace, odborný výraz, definice, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, definice pojmu, wiki, význam, význam slova


Pojem Říkadlo je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Říkadlo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Říkadlo je žánr lidové slovesnosti. Jde o krátká většinou dětská rčení založená na jedné straně na rytmickém textu a na potlačení sémantiky (říkadla poskytují příjemný rytmický zvuk, často nedávají žádný smysl a obsahují slova, která nic neznamenají), na druhé straně vycházející ze záměrné hry s významy slov a z toho plynoucí komiky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Říkadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Říkadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Říkadlo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Říkadlo ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Říkadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Říkadlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Říkadlo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Říkadlo? resp. co to je Říkadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Říkadlo, odpověď na dotaz co je to Říkadlo?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.