Co je to?
Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Co je to Říkadlo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Říkadlo?

Říkadlo je útvar patřící do lidové slovesnosti. Označuje se tak krátké rčení s rytmickým textem, který může, ale nemusí mít význam. Říkadla bývají většinou určena dětem. Jsou často i humorná, pohrávají si s významy slov.
Účelem říkadel je doprovod hry dospělého člověka s dítětem nebo dětmi, používají se i při dětských hrách, slouží ke zvýšení koncentrace dítěte na určitou činnost, protože verše a jejich zpěvnost jsou pro děti přitažlivé, mohou posílit víru dítěte v nadpřirozeno a moc různých zaklínadel a tajemných vět i slov.


Co je to Říkadlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Říkadlo. Co znamená pojem Říkadlo z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Říkadlo? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Říkadlo je v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, informace, co znamená, synonymum, Říkadlo, terminologie, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, termín, přesný význam, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, slovo, formulace, co to je, vysvětlení


Pojem Říkadlo je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Říkadlo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Říkadlo je žánr lidové slovesnosti. Jde o krátká většinou dětská rčení založená na jedné straně na rytmickém textu a na potlačení sémantiky (říkadla poskytují příjemný rytmický zvuk, často nedávají žádný smysl a obsahují slova, která nic neznamenají), na druhé straně vycházející ze záměrné hry s významy slov a z toho plynoucí komiky.

Více informací o pojmu Říkadlo lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Říkadlo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Říkadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Říkadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Říkadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Říkadlo ve Wikislovníku

Najít heslo Říkadlo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Říkadlo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Říkadlo? resp. co se skrývá pod slovem Říkadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Říkadlo, odpověď na dotaz co je to Říkadlo?. Víte např. kdo to je Kripl? Znáte a víte kdo je Jirka Král? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Říkadlo hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.