Co je to?
Výraz, termín, definice slova CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co je to CHKO? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu CHKO?

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.


Co je to CHKO? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo CHKO je v sekci zkratky

Klíčová slova: formulace, lexikon, zkratky, heslo, popis, význam pojmu, wiki, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, slovo, co znamená, názvosloví, CHKO, terminologie, synonymum, přesný výraz


Pojem CHKO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu CHKO?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chráněná krajinná oblast (CHKO) je označení pro velkoplošné chráněné území nižšího stupně ochrany, než jaký platí pro národní parky.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CHKO ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín CHKO ve Wikizdrojích

Vyhledat termín CHKO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo CHKO ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem CHKO na Youtube

Vyhledat výraz CHKO ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo CHKO například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova CHKO? resp. co se skrývá pod slovem CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Teplouš? Znáte a víte kdo je Veřejný činitel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.