Co je to?
Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co to je CHKO? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova CHKO

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.


Co je to CHKO? Význam slova, termín, Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (CHKO) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz CHKO patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: synonymum, Zkratky, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, co je to CHKO?, Zkratky, definice pojmu, přesný výraz, slovník, terminus technicus, lexikon, slovo, heslo, význam, názvosloví, význam slova


Pojem CHKO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CHKO ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo CHKO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz CHKO ve Wikipedii

Zkusit najít výraz CHKO ve Wikislovníku

Najít výraz CHKO ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz CHKO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo CHKO například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo CHKO? resp. co se skrývá pod slovem CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Antonie Chrástecká? Znáte a víte kdo je Demagog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu CHKO v jiné sekci než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.