Co je to?
Výraz, termín, definice slova CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co je to CHKO? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu CHKO

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.


Co je to CHKO? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem CHKO s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz CHKO patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, formulace, synonymum, co to je, co je to CHKO?, pojem, heslo, vysvětlení, přesný výraz, CHKO, definice, význam pojmu, co znamená, wiki, odborný výraz, informace, přesný význam


Pojem CHKO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín CHKO? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Chráněná krajinná oblast (CHKO) je označení pro velkoplošné chráněné území nižšího stupně ochrany, než jaký platí pro národní parky.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz CHKO ve vyhledávači Qwant

Najít pojem CHKO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CHKO ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz CHKO ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo CHKO ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín CHKO ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo CHKO například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte jaká je definice termínu CHKO? resp. co znamená CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Marie Rottrová? Znáte a víte kdo je Veřejný činitel? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.