Co je to?
Odborný výraz, definice slova CHKO. Co znamená pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co je CHKO?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu CHKO

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.


Co je to CHKO? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova CHKO. Co znamená pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text CHKO s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem CHKO se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: informace, názvosloví, slovo, terminus technicus, termín, definice pojmu, zkratky, odborné názvosloví, pojem, význam, definice, přesný výraz, heslo, lexikon, terminologie, co znamená, co je to CHKO?, přesný význam


Pojem CHKO je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu CHKO píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chráněná krajinná oblast (CHKO) je označení pro velkoplošné chráněné území nižšího stupně ochrany, než jaký platí pro národní parky.

Jiné informační zdroje o pojmu CHKO

Hledat pojem CHKO ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo CHKO ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo CHKO ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CHKO ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo CHKO ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem CHKO na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo CHKO například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova CHKO? resp. jaký je význam slova CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Little Caprice? Znáte a víte kdo je Student? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, cHKO, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.