Co je to?
Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co to je CHKO? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu CHKO

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.


Co je to CHKO? Význam slova, termín, Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova CHKO můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín CHKO je v sekci Zkratky

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, CHKO, popis, heslo, termín, definice pojmu, co znamená, Zkratky, význam, formulace, terminus technicus, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, Zkratky, přesný význam


Pojem CHKO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu CHKO

Vyhledat výraz CHKO ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CHKO ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín CHKO ve vyhledávači Yandex

Hledat termín CHKO ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo CHKO ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo CHKO na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo CHKO například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova CHKO? resp. jaká je definice slova CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Demagog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu CHKO i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.