Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Co je to Bigamie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bigamie?

Bigamie je podle zákonů České republiky trestným činem. Znamená to dvojženství, tj. uzavření nového sňatku, aniž by předchozí uzavřené manželství pozbylo platnosti (rozvod). Známý vtip říká, že trestem za bigamii jsou dvě tchyně. Jako "bigamista" (ve smyslu muž žijící se dvěma ženami zároveň, nikoliv jako člověk, který by uzavřel dvě manželství zároveň) bývá v médiích označován David Rath, o němž je známo, že udržuje dva paralelní vztahy - s manželkou a s milenkou a s oběma má přibližně stejně staré syny.


Co je to Bigamie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bigamie je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, Právo, Bigamie, slovník, význam slova, přesný význam, Právo, termín, wiki, popis, názvosloví, lexikon, terminologie, informace, co znamená, co to je, heslo, význam pojmu


Pojem Bigamie je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Bigamie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Bigamie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Bigamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Bigamie ve Wikislovníku

Najít výraz Bigamie ve Wikipedii

Vyhledat termín Bigamie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bigamie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigamie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Bigamie? resp. co přesně znamená slovo Bigamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigamie, odpověď na dotaz co je to Bigamie?. Víte např. kdo to je Hokynář? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.