Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Co je to Bigamie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bigamie?

Bigamie je podle zákonů České republiky trestným činem. Znamená to dvojženství, tj. uzavření nového sňatku, aniž by předchozí uzavřené manželství pozbylo platnosti (rozvod). Známý vtip říká, že trestem za bigamii jsou dvě tchyně. Jako "bigamista" (ve smyslu muž žijící se dvěma ženami zároveň, nikoliv jako člověk, který by uzavřel dvě manželství zároveň) bývá v médiích označován David Rath, o němž je známo, že udržuje dva paralelní vztahy - s manželkou a s milenkou a s oběma má přibližně stejně staré syny.


Co je to Bigamie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bigamie s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bigamie patří do kategorie Právo

Klíčová slova: wiki, termín, informace, terminus technicus, názvosloví, význam slova, význam, slovník, definice, definice pojmu, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, vysvětlení, odborný výraz, terminologie


Pojem Bigamie je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bigamie v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Bigamie na Youtube

Vyhledat pojem Bigamie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Bigamie ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Bigamie na Google.cz

Najít heslo Bigamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Bigamie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigamie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Bigamie? resp. co znamená výraz Bigamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigamie, odpověď na dotaz co je to Bigamie?. Víte např. kdo to je Dalibor Dědek? Znáte a víte kdo je Asasín? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.