Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Co je to Bigamie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bigamie?

Bigamie je podle zákonů České republiky trestným činem. Znamená to dvojženství, tj. uzavření nového sňatku, aniž by předchozí uzavřené manželství pozbylo platnosti (rozvod). Známý vtip říká, že trestem za bigamii jsou dvě tchyně. Jako "bigamista" (ve smyslu muž žijící se dvěma ženami zároveň, nikoliv jako člověk, který by uzavřel dvě manželství zároveň) bývá v médiích označován David Rath, o němž je známo, že udržuje dva paralelní vztahy - s manželkou a s milenkou a s oběma má přibližně stejně staré syny.


Co je to Bigamie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bigamie s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bigamie je v kategorii Právo

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, slovník, wiki, přesný význam, co je to Bigamie?, termín, co znamená, formulace, přesný výraz, Bigamie, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, význam, synonymum, definice


Pojem Bigamie je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Bigamie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Bigamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bigamie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bigamie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bigamie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Bigamie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Bigamie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigamie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bigamie? resp. co to je Bigamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigamie, odpověď na dotaz co je to Bigamie?. Víte např. kdo to je Protiva? Znáte a víte kdo je Asasín? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Bigamie i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.