Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Co je to Bigamie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bigamie?

Bigamie je podle zákonů České republiky trestným činem. Znamená to dvojženství, tj. uzavření nového sňatku, aniž by předchozí uzavřené manželství pozbylo platnosti (rozvod). Známý vtip říká, že trestem za bigamii jsou dvě tchyně. Jako "bigamista" (ve smyslu muž žijící se dvěma ženami zároveň, nikoliv jako člověk, který by uzavřel dvě manželství zároveň) bývá v médiích označován David Rath, o němž je známo, že udržuje dva paralelní vztahy - s manželkou a s milenkou a s oběma má přibližně stejně staré syny.


Co je to Bigamie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bigamie patří do sekce Právo

Klíčová slova: co znamená, pojem, přesný výraz, termín, význam, Bigamie, wiki, lexikon, význam slova, terminus technicus, popis, co je to Bigamie?, význam pojmu, přesný význam, definice, informace, formulace, slovo


Pojem Bigamie je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Bigamie

Hledat videa s názvem Bigamie na Youtube

Vyhledat slovo Bigamie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Bigamie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Bigamie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Bigamie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bigamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigamie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bigamie? resp. co znamená slovo Bigamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigamie, odpověď na dotaz co je to Bigamie?. Víte např. kdo to je Prognostik? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.