Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bigamie. Co znamená odborný pojem Bigamie z kategorie Právo?

Co je to Bigamie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bigamie?

Bigamie je podle zákonů České republiky trestným činem. Znamená to dvojženství, tj. uzavření nového sňatku, aniž by předchozí uzavřené manželství pozbylo platnosti (rozvod). Známý vtip říká, že trestem za bigamii jsou dvě tchyně. Jako "bigamista" (ve smyslu muž žijící se dvěma ženami zároveň, nikoliv jako člověk, který by uzavřel dvě manželství zároveň) bývá v médiích označován David Rath, o němž je známo, že udržuje dva paralelní vztahy - s manželkou a s milenkou a s oběma má přibližně stejně staré syny.


Co je to Bigamie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bigamie. Co znamená odborný pojem Bigamie z kategorie Právo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Bigamie je v sekci právo

Klíčová slova: formulace, slovo, definice, informace, přesný výraz, Bigamie, lexikon, odborný výraz, definice pojmu, právo, význam pojmu, heslo, odborné názvosloví, význam slova, co to je, přesný význam, popis, wiki


Pojem Bigamie je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bigamie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bigamie je dvojí (dvojnásobné) manželství; existuje buď ve formě dvojženství nebo dvojmužství. Bigamie je formou polygamie. Je legální buď bez výjimek nebo s výjimkami v muslimských zemích Severní Afriky, Blízkého východu a v některých dalších asijských státech (např. Libye, Egypt, Maledivy, Saúdská Arábie, Pákistán, Bangladéš).
Možnosti vzniku bigamie měl dříve zabraňovat institut ohlášek, jakož i vedení matrik.
V České republice je bigamie trestným činem dvojího manželství a spáchá jej ten, kdo za trvání svého manželství uzavře manželství jiné, nebo ten, kdo uzavře manželství s osobou, která již je v manželství jiném. Hrozí za něj trest odnětí svobody až na dva roky. Přímý zákaz uzavřít druhé manželství je pak obsažen v občanském zákoníku, neplatnost takového druhého manželství vysloví soud na návrh každého, kdo na tom má právní zájem. Současně však platí, že tak soud z důvodu zachování veřejného pořádku učiní vždy sám i bez návrhu, ledaže druhé manželství mezitím díky tomu, že první zanikne či samo bude prohlášeno za neplatné, tzv. konvaliduje.

Pro více informací o heslu Bigamie zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Bigamie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bigamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bigamie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Bigamie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bigamie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bigamie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigamie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bigamie? resp. co je to Bigamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigamie, odpověď na dotaz co je to Bigamie?. Víte např. kdo to je Prognostik? Znáte a víte kdo je Finanční arbitr? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.