Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bigamie. Co znamená slovo Bigamie z kategorie Právo?

Co je Bigamie? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bigamie?

Bigamie je podle zákonů České republiky trestným činem. Znamená to dvojženství, tj. uzavření nového sňatku, aniž by předchozí uzavřené manželství pozbylo platnosti (rozvod). Známý vtip říká, že trestem za bigamii jsou dvě tchyně. Jako "bigamista" (ve smyslu muž žijící se dvěma ženami zároveň, nikoliv jako člověk, který by uzavřel dvě manželství zároveň) bývá v médiích označován David Rath, o němž je známo, že udržuje dva paralelní vztahy - s manželkou a s milenkou a s oběma má přibližně stejně staré syny.


Co je to Bigamie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bigamie. Co znamená slovo Bigamie z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bigamie s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Bigamie patří do kategorie právo

Klíčová slova: Bigamie, co to je, slovník, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, formulace, informace, popis, slovo, význam pojmu, význam, synonymum, definice pojmu, co znamená


Pojem Bigamie je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bigamie dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bigamie je dvojí (dvojnásobné) manželství; existuje buď ve formě dvojženství nebo dvojmužství. Bigamie je formou polygamie. Je legální buď bez výjimek nebo s výjimkami v muslimských zemích Severní Afriky, Blízkého východu a v některých dalších asijských státech (např. Libye, Egypt, Maledivy, Saúdská Arábie, Pákistán, Bangladéš).
Možnosti vzniku bigamie měl dříve zabraňovat institut ohlášek, jakož i vedení matrik.
V České republice je bigamie trestným činem dvojího manželství a spáchá jej ten, kdo za trvání svého manželství uzavře manželství jiné, nebo ten, kdo uzavře manželství s osobou, která již je v manželství jiném. Hrozí za něj trest odnětí svobody až na dva roky. Přímý zákaz uzavřít druhé manželství je pak obsažen v občanském zákoníku, neplatnost takového druhého manželství vysloví soud na návrh každého, kdo na tom má právní zájem. Současně však platí, že tak soud z důvodu zachování veřejného pořádku učiní vždy sám i bez návrhu, ledaže druhé manželství mezitím díky tomu, že první zanikne či samo bude prohlášeno za neplatné, tzv. konvaliduje.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Bigamie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Bigamie ve Wikislovníku

Hledat slovo Bigamie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Bigamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Bigamie na Google.cz

Vyhledat termín Bigamie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigamie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bigamie? resp. co znamená výraz Bigamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigamie, odpověď na dotaz co je to Bigamie?. Víte např. kdo to je Lužičký Srb? Znáte a víte kdo je Speleolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Bigamie hledat i v jiných kategoriích (než právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.