Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Co je Bigamie?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bigamie?

Bigamie je podle zákonů České republiky trestným činem. Znamená to dvojženství, tj. uzavření nového sňatku, aniž by předchozí uzavřené manželství pozbylo platnosti (rozvod). Známý vtip říká, že trestem za bigamii jsou dvě tchyně. Jako "bigamista" (ve smyslu muž žijící se dvěma ženami zároveň, nikoliv jako člověk, který by uzavřel dvě manželství zároveň) bývá v médiích označován David Rath, o němž je známo, že udržuje dva paralelní vztahy - s manželkou a s milenkou a s oběma má přibližně stejně staré syny.


Co je to Bigamie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bigamie. Co znamená pojem Bigamie z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bigamie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bigamie patří do sekce právo

Klíčová slova: termín, formulace, přesný výraz, co je to Bigamie?, Bigamie, informace, terminus technicus, synonymum, co to je, wiki, definice pojmu, význam, definice, slovo, názvosloví, vysvětlení, lexikon, terminologie


Pojem Bigamie je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bigamie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bigamie je dvojí (dvojnásobné) manželství; existuje buď ve formě dvojženství nebo dvojmužství. Bigamie je formou polygamie. Je legální buď bez výjimek nebo s výjimkami v muslimských zemích Severní Afriky, Blízkého východu a v některých dalších asijských státech (např. Libye, Egypt, Maledivy, Saúdská Arábie, Pákistán, Bangladéš).
Možnosti vzniku bigamie měl dříve zabraňovat institut ohlášek, jakož i vedení matrik.
V České republice je bigamie trestným činem dvojího manželství a spáchá jej ten, kdo za trvání svého manželství uzavře manželství jiné, nebo ten, kdo uzavře manželství s osobou, která již je v manželství jiném. Hrozí za něj trest odnětí svobody až na dva roky. Přímý zákaz uzavřít druhé manželství je pak obsažen v občanském zákoníku, neplatnost takového druhého manželství vysloví soud na návrh každého, kdo na tom má právní zájem. Současně však platí, že tak soud z důvodu zachování veřejného pořádku učiní vždy sám i bez návrhu, ledaže druhé manželství mezitím díky tomu, že první zanikne či samo bude prohlášeno za neplatné, tzv. konvaliduje.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Bigamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bigamie ve Wikislovníku

Najít výraz Bigamie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Bigamie na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bigamie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bigamie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bigamie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Bigamie? resp. jaký je význam slova Bigamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bigamie, odpověď na dotaz co je to Bigamie?. Víte např. kdo to je Veronika Vrecionová? Znáte a víte kdo je Speleolog? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Bigamie i v jiné kategorii než je sekce právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Žena soudkyně, bigamie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.