Co je to?
Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Co je to Osobní údaj? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Osobní údaj

Osobní údaj je druh informací, týkajících se identifikované nebo identifikovatelné fyzické osoby. Může jít i o přímou nebo nepřímou identifikaci, která odkazuje na konkrétní identifikátor, či o identifikační číslo, lokační údaje, síťový identifikátor.
K osobním údajům patří také fyziologická, fyzická, psychická, genetická, ekonomická, společenská i kulturní identita. K jejich zpracovávání je nutný souhlas dotčené osoby nebo splnění zákonných podmínek.


Co je to Osobní údaj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Osobní údaj? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osobní údaj je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, termín, Osobní údaj, význam slova, přesný význam, terminus technicus, Právo, definice pojmu, slovník, význam, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, co to je, lexikon, formulace, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Osobní údaj je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osobní údaj? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osobním údajem je jakákoliv informace o identifikované nebo identifikovatelné fyzické osobě (subjektu údajů). Identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor (jméno, číslo, síťový identifikátor) nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické, fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této fyzické osoby. Nakládání s takovýmito údaji může být vzhledem k právu na soukromí omezováno, přičemž v Evropské unii je ochrana osobních údajů upravena celoevropsky nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, GDPR).

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Osobní údaj ve Wikislovníku

Najít heslo Osobní údaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Osobní údaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Osobní údaj ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Osobní údaj ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Osobní údaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní údaj například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Osobní údaj? resp. co se skrývá pod slovem Osobní údaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní údaj, odpověď na dotaz co je to Osobní údaj?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Ed Sheeran? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Osobní údaj v jiné sekci než Právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.