Co je to?
Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Co je to Osobní údaj? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Osobní údaj?

Osobní údaj je druh informací, týkajících se identifikované nebo identifikovatelné fyzické osoby. Může jít i o přímou nebo nepřímou identifikaci, která odkazuje na konkrétní identifikátor, či o identifikační číslo, lokační údaje, síťový identifikátor.
K osobním údajům patří také fyziologická, fyzická, psychická, genetická, ekonomická, společenská i kulturní identita. K jejich zpracovávání je nutný souhlas dotčené osoby nebo splnění zákonných podmínek.


Co je to Osobní údaj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Osobní údaj s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osobní údaj se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, přesný výraz, terminologie, terminus technicus, wiki, synonymum, vysvětlení, Právo, heslo, co znamená, popis, přesný význam, slovo, lexikon, Právo, význam slova, definice


Pojem Osobní údaj je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osobní údaj? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Osobním údajem je jakákoliv informace o identifikované nebo identifikovatelné fyzické osobě (subjektu údajů). Identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor (jméno, číslo, síťový identifikátor) nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické, fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této fyzické osoby. Nakládání s takovýmito údaji může být vzhledem k právu na soukromí omezováno, přičemž v Evropské unii je ochrana osobních údajů upravena celoevropsky nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, GDPR).

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Osobní údaj na Google.cz

Najít heslo Osobní údaj ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Osobní údaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Osobní údaj ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Osobní údaj na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osobní údaj ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní údaj například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Osobní údaj? resp. co je to Osobní údaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní údaj, odpověď na dotaz co je to Osobní údaj?. Víte např. kdo to je Maur? Znáte a víte kdo je Patrik Tkáč? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.