Co je to?
Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Co je to Osobní údaj? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Osobní údaj

Osobní údaj je druh informací, týkajících se identifikované nebo identifikovatelné fyzické osoby. Může jít i o přímou nebo nepřímou identifikaci, která odkazuje na konkrétní identifikátor, či o identifikační číslo, lokační údaje, síťový identifikátor.
K osobním údajům patří také fyziologická, fyzická, psychická, genetická, ekonomická, společenská i kulturní identita. K jejich zpracovávání je nutný souhlas dotčené osoby nebo splnění zákonných podmínek.


Co je to Osobní údaj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osobní údaj. Co znamená odborný pojem Osobní údaj z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Osobní údaj můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osobní údaj je v kategorii Právo

Klíčová slova: lexikon, synonymum, přesný význam, přesný výraz, Právo, wiki, definice pojmu, vysvětlení, terminus technicus, slovo, význam slova, význam, definice, slovník, heslo, názvosloví, Osobní údaj, význam pojmu


Pojem Osobní údaj je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osobní údaj? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osobním údajem je jakákoliv informace o identifikované nebo identifikovatelné fyzické osobě (subjektu údajů). Identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor (jméno, číslo, síťový identifikátor) nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické, fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této fyzické osoby. Nakládání s takovýmito údaji může být vzhledem k právu na soukromí omezováno, přičemž v Evropské unii je ochrana osobních údajů upravena celoevropsky nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, GDPR).

Další zdroje informací o slovu Osobní údaj

Hledat slovo Osobní údaj ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Osobní údaj ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Osobní údaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Osobní údaj na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osobní údaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osobní údaj ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobní údaj například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Osobní údaj? resp. co přesně znamená slovo Osobní údaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobní údaj, odpověď na dotaz co je to Osobní údaj?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.