Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kationt. Co znamená odborný pojem Kationt z kategorie Chemie?

Co je to Kationt? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kationt

Kationt, jinak také kation, je název iontu s kladným nábojem. Většinou se jedná o molekulu nebo atom, který přišel o elektron nebo získal volné protony, kationty vodíku. Elektronový obal kationtu obsahuje menší množství elektronů než odpovídající atom. V průběhu elektrolýzy se kationt pohybuje ve směru ke katodě.
Kationty mají svůj původ v molekulách nebo prvcích, vyznačujících se elektropozitivitou. Jedná se například o amoniak, hořčík, draslík kobalt a další prvky.


Co je to Kationt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kationt. Co znamená odborný pojem Kationt z kategorie Chemie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kationt? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Kationt je v kategorii chemie

Klíčová slova: lexikon, informace, slovo, co to je, přesný výraz, termín, wiki, názvosloví, význam pojmu, chemie, definice pojmu, Kationt, vysvětlení, přesný význam, heslo, terminus technicus, chemie, popis


Pojem Kationt je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kationt?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kationt (též kation) je kladně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která odevzdala elektron, (nebo pohltila kationty vodíku, volné protony). Kationt má v elektronovém obalu méně elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem ke katodě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kationt v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Kationt ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Kationt na Google.cz

Najít termín Kationt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kationt ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kationt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Kationt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kationt například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kationt? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kationt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kationt, odpověď na dotaz co je to Kationt?. Víte např. kdo to je Prasák? Znáte a víte kdo je Ektomorf? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.