Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kationt. Co znamená pojem Kationt z kategorie Chemie?

Co to je Kationt? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kationt

Kationt, jinak také kation, je název iontu s kladným nábojem. Většinou se jedná o molekulu nebo atom, který přišel o elektron nebo získal volné protony, kationty vodíku. Elektronový obal kationtu obsahuje menší množství elektronů než odpovídající atom. V průběhu elektrolýzy se kationt pohybuje ve směru ke katodě.
Kationty mají svůj původ v molekulách nebo prvcích, vyznačujících se elektropozitivitou. Jedná se například o amoniak, hořčík, draslík kobalt a další prvky.


Co je to Kationt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kationt. Co znamená pojem Kationt z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kationt patří do sekce Chemie

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, přesný význam, synonymum, význam pojmu, formulace, vysvětlení, heslo, význam slova, slovník, terminus technicus, wiki, co to je, definice, Chemie, přesný výraz, názvosloví, terminologie


Pojem Kationt je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kationt můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kationt (též kation) je kladně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která odevzdala elektron, (nebo pohltila kationty vodíku, volné protony). Kationt má v elektronovém obalu méně elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem ke katodě.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kationt ve Wikimedia Commons

Najít slovo Kationt ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kationt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kationt ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kationt ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kationt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kationt například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kationt? resp. jaký je význam pojmu Kationt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kationt, odpověď na dotaz co je to Kationt?. Víte např. kdo to je Mark Wahlberg? Znáte a víte kdo je Barbora Šámalová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.