Co je to?
Definice výrazu Kationt. Co znamená odborný pojem Kationt z kategorie Chemie?

Co to je Kationt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kationt

Kationt, jinak také kation, je název iontu s kladným nábojem. Většinou se jedná o molekulu nebo atom, který přišel o elektron nebo získal volné protony, kationty vodíku. Elektronový obal kationtu obsahuje menší množství elektronů než odpovídající atom. V průběhu elektrolýzy se kationt pohybuje ve směru ke katodě.
Kationty mají svůj původ v molekulách nebo prvcích, vyznačujících se elektropozitivitou. Jedná se například o amoniak, hořčík, draslík kobalt a další prvky.


Co je to Kationt? Význam slova, termín, Definice výrazu Kationt. Co znamená odborný pojem Kationt z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kationt s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kationt patří do kategorie chemie

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, termín, co znamená, formulace, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, chemie, wiki, co to je, definice, význam slova, význam, terminologie, pojem, chemie


Pojem Kationt je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kationt? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kationt (též kation) je kladně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která odevzdala elektron, (nebo pohltila kationty vodíku, volné protony). Kationt má v elektronovém obalu méně elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem ke katodě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kationt v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kationt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kationt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kationt ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kationt na Google.cz

Vyhledat slovo Kationt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kationt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kationt například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kationt? resp. co znamená Kationt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kationt, odpověď na dotaz co je to Kationt?. Víte např. kdo to je Zdeněk Žák? Znáte a víte kdo je Pedagogický pracovník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.