Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kationt. Co znamená pojem Kationt z kategorie Chemie?

Co to je Kationt? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kationt

Kationt, jinak také kation, je název iontu s kladným nábojem. Většinou se jedná o molekulu nebo atom, který přišel o elektron nebo získal volné protony, kationty vodíku. Elektronový obal kationtu obsahuje menší množství elektronů než odpovídající atom. V průběhu elektrolýzy se kationt pohybuje ve směru ke katodě.
Kationty mají svůj původ v molekulách nebo prvcích, vyznačujících se elektropozitivitou. Jedná se například o amoniak, hořčík, draslík kobalt a další prvky.


Co je to Kationt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kationt. Co znamená pojem Kationt z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Kationt) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kationt patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: termín, Kationt, terminologie, co znamená, terminus technicus, formulace, přesný výraz, pojem, vysvětlení, co to je, definice pojmu, definice, názvosloví, význam pojmu, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, význam


Pojem Kationt je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kationt dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kationt (též kation) je kladně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která odevzdala elektron, (nebo pohltila kationty vodíku, volné protony). Kationt má v elektronovém obalu méně elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem ke katodě.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Kationt ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kationt na Youtube

Zkusit najít výraz Kationt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Kationt ve Wikislovníku

Hledat pojem Kationt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kationt ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kationt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kationt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kationt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kationt, odpověď na dotaz co je to Kationt?. Víte např. kdo to je Václav Upír Krejčí? Znáte a víte kdo je Dana Zátopková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.