Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kationt. Co znamená pojem Kationt z kategorie Chemie?

Co je Kationt?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kationt?

Kationt, jinak také kation, je název iontu s kladným nábojem. Většinou se jedná o molekulu nebo atom, který přišel o elektron nebo získal volné protony, kationty vodíku. Elektronový obal kationtu obsahuje menší množství elektronů než odpovídající atom. V průběhu elektrolýzy se kationt pohybuje ve směru ke katodě.
Kationty mají svůj původ v molekulách nebo prvcích, vyznačujících se elektropozitivitou. Jedná se například o amoniak, hořčík, draslík kobalt a další prvky.


Co je to Kationt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kationt. Co znamená pojem Kationt z kategorie Chemie?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kationt? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kationt patří do sekce chemie

Klíčová slova: chemie, synonymum, Kationt, formulace, slovo, význam, heslo, informace, přesný význam, terminologie, význam slova, co znamená, názvosloví, termín, definice, co to je, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Kationt je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kationt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kationt (též kation) je kladně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která odevzdala elektron, (nebo pohltila kationty vodíku, volné protony). Kationt má v elektronovém obalu méně elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem ke katodě.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Kationt ve Wikizdrojích

Hledat frázi Kationt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kationt ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kationt na Google.cz

Vyhledat slovo Kationt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kationt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kationt například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte co znamená Kationt? resp. jaká je definice termínu Kationt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kationt, odpověď na dotaz co je to Kationt?. Víte např. kdo to je Jan Cemper? Znáte a víte kdo je František Kovářík? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Kationt v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, chemická fúze, kationt, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.