Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kationt. Co znamená odborný pojem Kationt z kategorie Chemie?

Co je to Kationt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kationt?

Kationt, jinak také kation, je název iontu s kladným nábojem. Většinou se jedná o molekulu nebo atom, který přišel o elektron nebo získal volné protony, kationty vodíku. Elektronový obal kationtu obsahuje menší množství elektronů než odpovídající atom. V průběhu elektrolýzy se kationt pohybuje ve směru ke katodě.
Kationty mají svůj původ v molekulách nebo prvcích, vyznačujících se elektropozitivitou. Jedná se například o amoniak, hořčík, draslík kobalt a další prvky.


Co je to Kationt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kationt. Co znamená odborný pojem Kationt z kategorie Chemie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kationt? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Kationt patří do sekce chemie

Klíčová slova: slovník, chemie, odborný výraz, chemie, popis, definice, terminus technicus, definice pojmu, lexikon, slovo, odborné názvosloví, Kationt, informace, co znamená, význam, význam slova, vysvětlení, terminologie


Pojem Kationt je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kationt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kationt (též kation) je kladně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která odevzdala elektron, (nebo pohltila kationty vodíku, volné protony). Kationt má v elektronovém obalu méně elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem ke katodě.

Hledejte pojem Kationt v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Kationt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Kationt ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kationt ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Kationt na Google.cz

Zkusit najít výraz Kationt ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Kationt ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kationt například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kationt? resp. co přesně znamená slovo Kationt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kationt, odpověď na dotaz co je to Kationt?. Víte např. kdo to je Kamala Harrisová? Znáte a víte kdo je Sibyla? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.