Co je to?
Definice odborného termínu, slova Erudice. Co znamená pojem Erudice z kategorie Školství?

Co je to Erudice? Význam slova

Co znamená termín Erudice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Erudice je pojem zahrnující hluboké znalosti, schopnosti a zkušenosti, které jsou základem vzdělávání. Jde o proces, který podporuje proces učení. Samotné vzdělání je pak výsledkem tohoto vzdělávání, stavem. Erudice je pak souhrnem získaných znalostí, schopností a dovedností jedince, popřípadě se může jednat o uznání stupně vzdělání. Samotné vzdělávání může být formální nebo neformální, na jeho teoretické základy se zaměřuje pedagogika a didaktika.
Jde o širší vzdělanost, která se nesoustředí pouze na jedinou oblast a překračuje akademickou úroveň. K ní člověk, kterého lze označit jako erudovaného, dojde nejen formální stránkou vzdělání, ale také samostudiem a vlastními zájmy, sečtělostí a podobně. Nejedná se tedy o pouhé školní vzdělávání, které je zakotveno ve školském zákoně, ale o mnohem širší kompetence získané různými způsoby v praxi, při sebevzdělávání a dalších možnostech získání odborných poznatků.


Co je to Erudice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Erudice. Co znamená pojem Erudice z kategorie Školství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Erudice doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Erudice se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: význam pojmu, popis, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, wiki, přesný výraz, termín, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, význam, co znamená, slovník, odborný výraz, co je to Erudice?, informace, pojem


Pojem Erudice je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Erudice zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Erudice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Erudice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erudice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Erudice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Erudice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Erudice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Erudice například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Erudice? resp. jaký je přesný význam slova Erudice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erudice, odpověď na dotaz co je to Erudice?. Víte např. kdo to je Miluše Horská? Znáte a víte kdo je Ortoped? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!