Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erudice. Co znamená odborný pojem Erudice z kategorie Školství?

Co je to Erudice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Erudice

Erudice je pojem zahrnující hluboké znalosti, schopnosti a zkušenosti, které jsou základem vzdělávání. Jde o proces, který podporuje proces učení. Samotné vzdělání je pak výsledkem tohoto vzdělávání, stavem. Erudice je pak souhrnem získaných znalostí, schopností a dovedností jedince, popřípadě se může jednat o uznání stupně vzdělání. Samotné vzdělávání může být formální nebo neformální, na jeho teoretické základy se zaměřuje pedagogika a didaktika.
Jde o širší vzdělanost, která se nesoustředí pouze na jedinou oblast a překračuje akademickou úroveň. K ní člověk, kterého lze označit jako erudovaného, dojde nejen formální stránkou vzdělání, ale také samostudiem a vlastními zájmy, sečtělostí a podobně. Nejedná se tedy o pouhé školní vzdělávání, které je zakotveno ve školském zákoně, ale o mnohem širší kompetence získané různými způsoby v praxi, při sebevzdělávání a dalších možnostech získání odborných poznatků.


Co je to Erudice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erudice. Co znamená odborný pojem Erudice z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Erudice se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: názvosloví, wiki, terminus technicus, význam, popis, termín, vysvětlení, terminologie, význam pojmu, formulace, synonymum, lexikon, co to je, slovo, Školství, definice, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Erudice je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Erudice ve Wikipedii

Vyhledat termín Erudice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Erudice na Youtube

Zkusit najít výraz Erudice ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Erudice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Erudice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Erudice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Erudice? resp. jaký je přesný význam slova Erudice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erudice, odpověď na dotaz co je to Erudice?. Víte např. kdo to je Pletichář? Znáte a víte kdo je Spolupachatel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!