Co je to?
Definice odborného termínu, slova Erudice. Co znamená pojem Erudice z kategorie Školství?

Co je to Erudice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Erudice?

Erudice je pojem zahrnující hluboké znalosti, schopnosti a zkušenosti, které jsou základem vzdělávání. Jde o proces, který podporuje proces učení. Samotné vzdělání je pak výsledkem tohoto vzdělávání, stavem. Erudice je pak souhrnem získaných znalostí, schopností a dovedností jedince, popřípadě se může jednat o uznání stupně vzdělání. Samotné vzdělávání může být formální nebo neformální, na jeho teoretické základy se zaměřuje pedagogika a didaktika.
Jde o širší vzdělanost, která se nesoustředí pouze na jedinou oblast a překračuje akademickou úroveň. K ní člověk, kterého lze označit jako erudovaného, dojde nejen formální stránkou vzdělání, ale také samostudiem a vlastními zájmy, sečtělostí a podobně. Nejedná se tedy o pouhé školní vzdělávání, které je zakotveno ve školském zákoně, ale o mnohem širší kompetence získané různými způsoby v praxi, při sebevzdělávání a dalších možnostech získání odborných poznatků.


Co je to Erudice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Erudice. Co znamená pojem Erudice z kategorie Školství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Erudice je v sekci Školství

Klíčová slova: Školství, význam, heslo, Školství, co to je, definice pojmu, slovo, terminus technicus, synonymum, terminologie, odborný výraz, pojem, co znamená, odborné názvosloví, informace, Erudice, wiki, názvosloví


Pojem Erudice je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Erudice ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erudice ve Wikimedia Commons

Najít termín Erudice ve Wikislovníku

Najít výraz Erudice ve Wikipedii

Vyhledat heslo Erudice na Google.cz

Hledat videa s názvem Erudice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Erudice například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Erudice? resp. co se skrývá pod slovem Erudice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erudice, odpověď na dotaz co je to Erudice?. Víte např. kdo to je Fred Chesneau? Znáte a víte kdo je Pneumolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Školství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!