Co je to?
Definice výrazu, termínu Puzzle. Co znamená odborný pojem Puzzle z kategorie Různé?

Co je to Puzzle? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Puzzle?

Puzzle je slovo původem z angličtiny, kde má širší význam jako označení pro různé druhy skládanek, křížovek nebo slovních hrátek. Puzzle byly skládačky, které se vytvářely s obrázku namalovaného na prkénko a rozřezaného na jednotlivé pravidelné či nepravidelné díly. Puzzle se dnes vyrábějí i z tvrdého papíru a lepenky.
Jedná se o užitečnou zábavu, která rozvíjí představivost a logické myšlení. Existují puzzle v dětském provedení nebo puzzle pro pokročilé z tisíců dílků. Oblíbené jsou i 3D puzzle nebo puzzle v elektronické podobě.


Co je to Puzzle? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Puzzle. Co znamená odborný pojem Puzzle z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Puzzle s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Puzzle je v kategorii Různé

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, lexikon, termín, význam slova, formulace, pojem, definice, význam pojmu, Puzzle, slovo, co to je, význam, popis, vysvětlení, slovník, co je to Puzzle?, definice pojmu


Pojem Puzzle je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Puzzle dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Název puzzle (vyslovuje se "pɐzl"; v češtině též zdomácněla počeštěná žertovná výslovnost "pucle") pochází z angličtiny, kde toto slovo označuje jakoukoli skládačku, hříčku, nebo také křížovku i v přeneseném smyslu slova. Skutečným ekvivalentem je ale jigsaw puzzle, popisující skládačku vzniklou rozřezáním pomalovaného prkénka lupénkovou pilou nebo laserem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Puzzle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Puzzle na Google.cz

Najít výraz Puzzle ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Puzzle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Puzzle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Puzzle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Puzzle například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Puzzle? resp. co přesně znamená slovo Puzzle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Puzzle, odpověď na dotaz co je to Puzzle?. Víte např. kdo to je Morfeus? Znáte a víte kdo je Lužičký Srb? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Různé. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?