Co je to?
Odborný výraz, definice slova Puzzle. Co znamená pojem Puzzle z kategorie Různé?

Co je Puzzle? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Puzzle

Puzzle je slovo původem z angličtiny, kde má širší význam jako označení pro různé druhy skládanek, křížovek nebo slovních hrátek. Puzzle byly skládačky, které se vytvářely s obrázku namalovaného na prkénko a rozřezaného na jednotlivé pravidelné či nepravidelné díly. Puzzle se dnes vyrábějí i z tvrdého papíru a lepenky.
Jedná se o užitečnou zábavu, která rozvíjí představivost a logické myšlení. Existují puzzle v dětském provedení nebo puzzle pro pokročilé z tisíců dílků. Oblíbené jsou i 3D puzzle nebo puzzle v elektronické podobě.

Co je to Puzzle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Puzzle. Co znamená pojem Puzzle z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Puzzle s jinými lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Puzzle se nachází v sekci různé

Klíčová slova: co je to Puzzle?, přesný význam, synonymum, vysvětlení, lexikon, terminus technicus, pojem, význam pojmu, přesný výraz, co to je, různé, odborné názvosloví, termín, definice, popis, slovo, význam slova, formulace


Pojem Puzzle je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Puzzle? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Název puzzle (vyslovuje se "pɐzl"; v češtině též zdomácněla počeštěná žertovná výslovnost "pucle") pochází z angličtiny, kde toto slovo označuje jakoukoli skládačku, hříčku, nebo také křížovku i v přeneseném smyslu slova. Skutečným ekvivalentem je ale jigsaw puzzle, popisující skládačku vzniklou rozřezáním pomalovaného prkénka lupénkovou pilou nebo laserem.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Puzzle ve Wikimedia Commons

Najít slovo Puzzle ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Puzzle ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Puzzle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Puzzle ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Puzzle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Puzzle například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Puzzle? resp. jaký je význam pojmu Puzzle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Puzzle, odpověď na dotaz co je to Puzzle?. Víte např. kdo to je Genetik? Znáte a víte kdo je Kristýna Plíšková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než různé). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?