Co je to?
Odborný výraz, definice slova Puzzle. Co znamená slovo Puzzle z kategorie Různé?

Co je Puzzle?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Puzzle?

Puzzle je slovo původem z angličtiny, kde má širší význam jako označení pro různé druhy skládanek, křížovek nebo slovních hrátek. Puzzle byly skládačky, které se vytvářely s obrázku namalovaného na prkénko a rozřezaného na jednotlivé pravidelné či nepravidelné díly. Puzzle se dnes vyrábějí i z tvrdého papíru a lepenky.
Jedná se o užitečnou zábavu, která rozvíjí představivost a logické myšlení. Existují puzzle v dětském provedení nebo puzzle pro pokročilé z tisíců dílků. Oblíbené jsou i 3D puzzle nebo puzzle v elektronické podobě.

Co je to Puzzle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Puzzle. Co znamená slovo Puzzle z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Puzzle s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Puzzle patří do kategorie různé

Klíčová slova: odborný výraz, Puzzle, wiki, definice, termín, lexikon, formulace, heslo, názvosloví, terminus technicus, synonymum, význam slova, pojem, význam pojmu, slovník, slovo, popis, informace


Pojem Puzzle je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Puzzle píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Název puzzle (vyslovuje se "pɐzl"; v češtině též zdomácněla počeštěná žertovná výslovnost "pucle") pochází z angličtiny, kde toto slovo označuje jakoukoli skládačku, hříčku, nebo také křížovku i v přeneseném smyslu slova. Skutečným ekvivalentem je ale jigsaw puzzle, popisující skládačku vzniklou rozřezáním pomalovaného prkénka lupénkovou pilou nebo laserem.

Další informace o pojmu Puzzle hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Puzzle na Google obrázcích

Hledat termín Puzzle ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Puzzle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Puzzle ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Puzzle ve Wikimedia Commons

Najít heslo Puzzle na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Puzzle například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Puzzle? resp. co se přesně ukrývá za slovem Puzzle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Puzzle, odpověď na dotaz co je to Puzzle?. Víte např. kdo to je Suchar? Znáte a víte kdo je Karolína Plíšková? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v různé. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?