Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Co je to Dotační podvod? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dotační podvod

Dotační podvod je trestný čin nebo přečin, spočívající v zamlčení nebo uvedení značně zkreslených nebo přímo nepravdivých údajů při žádosti o dotaci. Může jít také o využití dotace jiný způsobem, než byl určen.
Dotační podvody se často týkají státních dotačních programů nebo grantů Evropské unie. Odehrává se často v rámci korupčních případů, není však formou korupce.


Co je to Dotační podvod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Dotační podvod sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dotační podvod je v kategorii Právo

Klíčová slova: Dotační podvod, popis, pojem, přesný výraz, Právo, vysvětlení, formulace, co znamená, heslo, Právo, lexikon, význam slova, význam, definice, termín, názvosloví, definice pojmu, přesný význam


Pojem Dotační podvod je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dotační podvod? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dotační podvod je zamlčení nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v žádosti o poskytnutí dotace, příp. její využití na jiný než určený účel. Existuje celá řada druhů dotačních podvodů dosahujících různých částek. Často se k jejich uskutečnění užívá účelovým grantům z Evropské unie nebo ze státních dotačních programů. Je také, často chybně, mediálně vydáván za formu korupce, jedná se však o zcela odlišný čin. I přesto může být součástí větších korupčních kauz.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Dotační podvod ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dotační podvod na Google.cz

Vyhledat termín Dotační podvod ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dotační podvod ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dotační podvod na Youtube

Vyhledat heslo Dotační podvod ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dotační podvod například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dotační podvod? resp. co znamená Dotační podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dotační podvod, odpověď na dotaz co je to Dotační podvod?. Víte např. kdo to je Radek Faksa? Znáte a víte kdo je Masový vrah? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.