Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Co je to Dotační podvod? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dotační podvod

Dotační podvod je trestný čin nebo přečin, spočívající v zamlčení nebo uvedení značně zkreslených nebo přímo nepravdivých údajů při žádosti o dotaci. Může jít také o využití dotace jiný způsobem, než byl určen.
Dotační podvody se často týkají státních dotačních programů nebo grantů Evropské unie. Odehrává se často v rámci korupčních případů, není však formou korupce.


Co je to Dotační podvod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dotační podvod? Pak se o ní podělte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Dotační podvod je v kategorii právo

Klíčová slova: co je to Dotační podvod?, význam, význam slova, právo, formulace, wiki, definice pojmu, co znamená, popis, termín, lexikon, terminologie, přesný význam, vysvětlení, slovo, slovník, definice, terminus technicus


Pojem Dotační podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Dotační podvod?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dotační podvod je zamlčení nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v žádosti o poskytnutí dotace, příp. její využití na jiný než určený účel. Existuje celá řada druhů dotačních podvodů dosahujících různých částek. Často se k jejich uskutečnění užívá účelovým grantům z Evropské unie nebo ze státních dotačních programů. Je také, často chybně, mediálně vydáván za formu korupce, jedná se však o zcela odlišný čin. I přesto může být součástí větších korupčních kauz.

Více informací o pojmu Dotační podvod lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Dotační podvod ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dotační podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Dotační podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Dotační podvod na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dotační podvod ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Dotační podvod ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dotační podvod například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dotační podvod? resp. co znamená Dotační podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dotační podvod, odpověď na dotaz co je to Dotační podvod?. Víte např. kdo to je Olga Hepnarová? Znáte a víte kdo je Richard Dawkins? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dotační podvod hledat i v jiných kategoriích (než právo) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.