Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Co je to Dotační podvod? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dotační podvod?

Dotační podvod je trestný čin nebo přečin, spočívající v zamlčení nebo uvedení značně zkreslených nebo přímo nepravdivých údajů při žádosti o dotaci. Může jít také o využití dotace jiný způsobem, než byl určen.
Dotační podvody se často týkají státních dotačních programů nebo grantů Evropské unie. Odehrává se často v rámci korupčních případů, není však formou korupce.


Co je to Dotační podvod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dotační podvod je v kategorii právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, formulace, vysvětlení, heslo, co to je, slovo, slovník, synonymum, termín, význam slova, právo, pojem, právo, popis, terminologie


Pojem Dotační podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dotační podvod? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dotační podvod je zamlčení nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v žádosti o poskytnutí dotace, příp. její využití na jiný než určený účel. Existuje celá řada druhů dotačních podvodů dosahujících různých částek. Často se k jejich uskutečnění užívá účelovým grantům z Evropské unie nebo ze státních dotačních programů. Je také, často chybně, mediálně vydáván za formu korupce, jedná se však o zcela odlišný čin. I přesto může být součástí větších korupčních kauz.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Dotační podvod ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dotační podvod ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dotační podvod ve Wikimedia Commons

Najít slovo Dotační podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Dotační podvod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Dotační podvod na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dotační podvod například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Dotační podvod? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dotační podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dotační podvod, odpověď na dotaz co je to Dotační podvod?. Víte např. kdo to je Sladovník? Znáte a víte kdo je Tomáš Kalas? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dotační podvod v jiné sekci než právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.