Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Co je to Dotační podvod? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dotační podvod

Dotační podvod je trestný čin nebo přečin, spočívající v zamlčení nebo uvedení značně zkreslených nebo přímo nepravdivých údajů při žádosti o dotaci. Může jít také o využití dotace jiný způsobem, než byl určen.
Dotační podvody se často týkají státních dotačních programů nebo grantů Evropské unie. Odehrává se často v rámci korupčních případů, není však formou korupce.


Co je to Dotační podvod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dotační podvod. Co znamená odborný pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dotační podvod? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dotační podvod je v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, definice, slovo, odborné názvosloví, terminologie, termín, popis, wiki, vysvětlení, slovník, význam, synonymum, pojem, význam pojmu, přesný význam, Právo, co je to Dotační podvod?, názvosloví


Pojem Dotační podvod je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dotační podvod dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dotační podvod je zamlčení nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v žádosti o poskytnutí dotace, příp. její využití na jiný než určený účel. Existuje celá řada druhů dotačních podvodů dosahujících různých částek. Často se k jejich uskutečnění užívá účelovým grantům z Evropské unie nebo ze státních dotačních programů. Je také, často chybně, mediálně vydáván za formu korupce, jedná se však o zcela odlišný čin. I přesto může být součástí větších korupčních kauz.

Zkuste zjistit více informací o slovu Dotační podvod v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Dotační podvod ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dotační podvod na Youtube

Zkusit najít slovo Dotační podvod ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dotační podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Dotační podvod ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Dotační podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dotační podvod například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Dotační podvod? resp. jaká je definice termínu Dotační podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dotační podvod, odpověď na dotaz co je to Dotační podvod?. Víte např. kdo to je Pipina? Znáte a víte kdo je Fundraiser? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.