Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dotační podvod. Co znamená pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Co je Dotační podvod?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dotační podvod?

Dotační podvod je trestný čin nebo přečin, spočívající v zamlčení nebo uvedení značně zkreslených nebo přímo nepravdivých údajů při žádosti o dotaci. Může jít také o využití dotace jiný způsobem, než byl určen.
Dotační podvody se často týkají státních dotačních programů nebo grantů Evropské unie. Odehrává se často v rámci korupčních případů, není však formou korupce.


Co je to Dotační podvod? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dotační podvod. Co znamená pojem Dotační podvod z kategorie Právo?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dotační podvod? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dotační podvod se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, Dotační podvod, co znamená, právo, synonymum, přesný výraz, názvosloví, význam, pojem, lexikon, význam slova, definice pojmu, co to je, právo, odborné názvosloví, co je to Dotační podvod?, termín


Pojem Dotační podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dotační podvod?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dotační podvod je zamlčení nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v žádosti o poskytnutí dotace, příp. její využití na jiný než určený účel. Existuje celá řada druhů dotačních podvodů dosahujících různých částek. Často se k jejich uskutečnění užívá účelovým grantům z Evropské unie nebo ze státních dotačních programů. Je také, často chybně, mediálně vydáván za formu korupce, jedná se však o zcela odlišný čin. I přesto může být součástí větších korupčních kauz.

Jiné zdroje informací o pojmu Dotační podvod

Hledat frázi Dotační podvod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Dotační podvod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Dotační podvod ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Dotační podvod ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Dotační podvod ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Dotační podvod ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dotační podvod například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Dotační podvod? resp. jaký je význam slova Dotační podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dotační podvod, odpověď na dotaz co je to Dotační podvod?. Víte např. kdo to je Daniela Peštová? Znáte a víte kdo je Iveta Toušlová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Dotační podvod i v jiné kategorii než je sekce právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Spravedlnost, dotační podvod, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.