Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Varistor. Co znamená pojem Varistor z kategorie Technika?

Co to je Varistor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Varistor?

Varistor je pojmenování pro polovodičovou součástku, která má odpor závislý na napětí. Je nelineární a vyrábí se spečením a lisováním zrnek karbidu křemíku. Tato výroba probíhá za teploty 1200 stupňů. Jiným způsobem zhotovení varistoru je spečení oxidů zinku nebo dalších kovů.
Pomocí této součástky se stabilizují stejnoměrná napětí a slouží také jako přepěťová ochrana.


Co je to Varistor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Varistor. Co znamená pojem Varistor z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Varistor? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Varistor je v sekci Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, Technika, synonymum, význam slova, popis, lexikon, význam, informace, slovník, heslo, terminus technicus, slovo, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, odborný výraz, co znamená


Pojem Varistor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Varistor? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Varistor je nelineární polovodičová součástka, jejíž odpor závisí na napětí. Je zhotovena slisováním a spékáním zrníček karbidu křemíku (SiC) při teplotě kolem 1200 °C, nebo spékáním oxidů některých kovů - například zinku. První uvedené se označují jako karbidové varistory, druhé jako MOV (Metal Oxid Varistor). Název součástky je odvozen z anglického variable resistor. Varistor je někdy označován i jako VDR (Voltage Dependent Resistor – rezistor závislý na napětí).

Zkuste zjistit více informací o slovu Varistor v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Varistor na Google.cz

Hledat slovo Varistor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Varistor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Varistor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Varistor na Youtube

Hledat výraz Varistor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Varistor například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Varistor? resp. co vlastně znamená slovo Varistor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Varistor, odpověď na dotaz co je to Varistor?. Víte např. kdo to je Samoplátce? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.