Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Varistor. Co znamená pojem Varistor z kategorie Technika?

Co to je Varistor? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Varistor

Varistor je pojmenování pro polovodičovou součástku, která má odpor závislý na napětí. Je nelineární a vyrábí se spečením a lisováním zrnek karbidu křemíku. Tato výroba probíhá za teploty 1200 stupňů. Jiným způsobem zhotovení varistoru je spečení oxidů zinku nebo dalších kovů.
Pomocí této součástky se stabilizují stejnoměrná napětí a slouží také jako přepěťová ochrana.


Co je to Varistor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Varistor. Co znamená pojem Varistor z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Varistor) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Varistor patří do kategorie Technika

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, Varistor, formulace, synonymum, co je to Varistor?, přesný význam, pojem, odborný výraz, přesný výraz, heslo, definice pojmu, definice, názvosloví, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, wiki


Pojem Varistor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Varistor? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Varistor je nelineární polovodičová součástka, jejíž odpor závisí na napětí. Je zhotovena slisováním a spékáním zrníček karbidu křemíku (SiC) při teplotě kolem 1200 °C, nebo spékáním oxidů některých kovů - například zinku. První uvedené se označují jako karbidové varistory, druhé jako MOV (Metal Oxid Varistor). Název součástky je odvozen z anglického variable resistor. Varistor je někdy označován i jako VDR (Voltage Dependent Resistor – rezistor závislý na napětí).

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Varistor na Youtube

Vyhledat termín Varistor ve Wikislovníku

Hledat výraz Varistor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Varistor na Google.cz

Najít termín Varistor ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Varistor ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Varistor například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Varistor? resp. jaký je přesný význam slova Varistor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Varistor, odpověď na dotaz co je to Varistor?. Víte např. kdo to je Pavel Telička? Znáte a víte kdo je Reptilián? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Varistor hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.