Co je to?
Definice výrazu Varistor. Co znamená odborný pojem Varistor z kategorie Technika?

Co je Varistor?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Varistor

Varistor je pojmenování pro polovodičovou součástku, která má odpor závislý na napětí. Je nelineární a vyrábí se spečením a lisováním zrnek karbidu křemíku. Tato výroba probíhá za teploty 1200 stupňů. Jiným způsobem zhotovení varistoru je spečení oxidů zinku nebo dalších kovů.
Pomocí této součástky se stabilizují stejnoměrná napětí a slouží také jako přepěťová ochrana.


Co je to Varistor? Význam slova, termín, Definice výrazu Varistor. Co znamená odborný pojem Varistor z kategorie Technika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Varistor? s vašimi kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Varistor je v sekci technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, wiki, technika, terminus technicus, informace, význam slova, slovo, slovník, heslo, pojem, odborný výraz, formulace, co znamená, co je to Varistor?, význam, definice pojmu, popis


Pojem Varistor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Varistor?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Varistor je nelineární polovodičová součástka, jejíž odpor závisí na napětí. Je zhotovena slisováním a spékáním zrníček karbidu křemíku (SiC) při teplotě kolem 1200 °C, nebo spékáním oxidů některých kovů - například zinku. První uvedené se označují jako karbidové varistory, druhé jako MOV (Metal Oxid Varistor). Název součástky je odvozen z anglického variable resistor. Varistor je někdy označován i jako VDR (Voltage Dependent Resistor – rezistor závislý na napětí).

Další informace o pojmu Varistor hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Varistor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Varistor na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Varistor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Varistor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Varistor na Youtube

Hledat pojem Varistor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Varistor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Varistor? resp. co to je Varistor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Varistor, odpověď na dotaz co je to Varistor?. Víte např. kdo to je Meat Loaf? Znáte a víte kdo je Marián Čekovský? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Varistor i v jiné sekci než v technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.