Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Varistor. Co znamená pojem Varistor z kategorie Technika?

Co to je Varistor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Varistor?

Varistor je pojmenování pro polovodičovou součástku, která má odpor závislý na napětí. Je nelineární a vyrábí se spečením a lisováním zrnek karbidu křemíku. Tato výroba probíhá za teploty 1200 stupňů. Jiným způsobem zhotovení varistoru je spečení oxidů zinku nebo dalších kovů.
Pomocí této součástky se stabilizují stejnoměrná napětí a slouží také jako přepěťová ochrana.


Co je to Varistor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Varistor. Co znamená pojem Varistor z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Varistor s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Varistor se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: formulace, popis, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, informace, slovo, Technika, co to je, názvosloví, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, význam, termín, definice, slovník


Pojem Varistor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Varistor zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Varistor ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Varistor na Youtube

Zkusit najít výraz Varistor ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Varistor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Varistor ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Varistor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Varistor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Varistor? resp. jaká je definice slova Varistor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Varistor, odpověď na dotaz co je to Varistor?. Víte např. kdo to je Helena Štáchová? Znáte a víte kdo je Blbka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.