Co je to?
Odborný výraz, definice slova Latte macchiato. Co znamená pojem Latte macchiato z kategorie Nápoje?

Co je Latte macchiato?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Latte macchiato?

Latte macchiato je typický italský teplý nápoj připravený z kávy, horkého mléka a mléčné pěny. Italové tuto kávu nazývají umazanou nebo skvrnitou pro její složení ze tří vrstev barev – mléka, espressa a bohaté vrstvy mléčné pěny. I když je základní materiál podobný tomu pro přípravu cappuccina, latte macchiato se zhotovuje odlišným postupem.
Nádobou pro přípravu je zhotovena z nerezu. V ní se šlehá studené mléko s pomocí páry na maximálně 70 stupňů. Vznikne tak jemná mléčná pěna. Ta se naleje do sklenice kousek po horní okraj a pomalu se přilévá připravené horké espresso. Vrstvy se od sebe pomalu oddělí, dole zůstane mléko, nad ním hnědá vrstva espressa a navrchu mléčná pěna. Espresso zanechává skvrnku na mléčné pěně, tu je pak možno pomocí tyčinky vytvarovat do obrazce. Ze skvrny vychází i italské označení nápoje. Pro zdobení není zvykem používat skořici, ta by změnila chuť kávy. Je však možno použít špetku kakaa nebo kapky kakaového sirupu.


Co je to Latte macchiato? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Latte macchiato. Co znamená pojem Latte macchiato z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Latte macchiato se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, co znamená, co je to Latte macchiato?, slovo, informace, názvosloví, nápoje, přesný výraz, synonymum, terminus technicus, popis, definice pojmu, odborný výraz, význam, pojem, lexikon, terminologie


Pojem Latte macchiato je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Latte macchiato můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Latte macchiato [late makjáto] v italském jazyce znamená doslova „umazané“, či „skvrnité mléko“, je horké mléko s vrstvou espressa (espresso), doplněné mléčnou pěnou.

Latte macchiato

Latte macchiato s lžičkou a brčkem. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Latte macchiato s lžičkou a brčkem. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Latte macchiato ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Latte macchiato na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Latte macchiato ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Latte macchiato ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Latte macchiato ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Latte macchiato ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Latte macchiato například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Latte macchiato? resp. co znamená slovo Latte macchiato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Latte macchiato, odpověď na dotaz co je to Latte macchiato?. Víte např. kdo to je Markéta Procházková? Znáte a víte kdo je Lukrecius Chang? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Latte macchiato v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, sklenka, latte macchiato, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?