Co je to?
Výraz, termín, definice slova Latte macchiato. Co znamená odborný pojem Latte macchiato z kategorie Nápoje?

Co je to Latte macchiato? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Latte macchiato?

Latte macchiato je typický italský teplý nápoj připravený z kávy, horkého mléka a mléčné pěny. Italové tuto kávu nazývají umazanou nebo skvrnitou pro její složení ze tří vrstev barev – mléka, espressa a bohaté vrstvy mléčné pěny. I když je základní materiál podobný tomu pro přípravu cappuccina, latte macchiato se zhotovuje odlišným postupem.
Nádobou pro přípravu je zhotovena z nerezu. V ní se šlehá studené mléko s pomocí páry na maximálně 70 stupňů. Vznikne tak jemná mléčná pěna. Ta se naleje do sklenice kousek po horní okraj a pomalu se přilévá připravené horké espresso. Vrstvy se od sebe pomalu oddělí, dole zůstane mléko, nad ním hnědá vrstva espressa a navrchu mléčná pěna. Espresso zanechává skvrnku na mléčné pěně, tu je pak možno pomocí tyčinky vytvarovat do obrazce. Ze skvrny vychází i italské označení nápoje. Pro zdobení není zvykem používat skořici, ta by změnila chuť kávy. Je však možno použít špetku kakaa nebo kapky kakaového sirupu.


Co je to Latte macchiato? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Latte macchiato. Co znamená odborný pojem Latte macchiato z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Latte macchiato s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Latte macchiato patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: nápoje, lexikon, co je to Latte macchiato?, definice, vysvětlení, význam, odborný výraz, formulace, význam slova, co to je, terminologie, co znamená, informace, význam pojmu, Latte macchiato, názvosloví, přesný výraz, slovo


Pojem Latte macchiato je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Latte macchiato píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Latte macchiato [late makjáto] v italském jazyce znamená doslova „umazané“, či „skvrnité mléko“, je horké mléko s vrstvou espressa (espresso), doplněné mléčnou pěnou.

Latte macchiato

Latte macchiato s lžičkou a brčkem. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Latte macchiato s lžičkou a brčkem. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Latte macchiato na Google.cz

Hledat videa s názvem Latte macchiato na Youtube

Zkusit najít heslo Latte macchiato ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Latte macchiato ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Latte macchiato ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Latte macchiato ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Latte macchiato například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Latte macchiato? resp. co přesně znamená slovo Latte macchiato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Latte macchiato, odpověď na dotaz co je to Latte macchiato?. Víte např. kdo to je Mezomorf? Znáte a víte kdo je Niccolo Paganini? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Latte macchiato i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?