Co je to?
Výraz, termín, definice slova Latte macchiato. Co znamená odborný pojem Latte macchiato z kategorie Nápoje?

Co je to Latte macchiato? Význam slova

Co znamená termín Latte macchiato? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Latte macchiato je typický italský teplý nápoj připravený z kávy, horkého mléka a mléčné pěny. Italové tuto kávu nazývají umazanou nebo skvrnitou pro její složení ze tří vrstev barev – mléka, espressa a bohaté vrstvy mléčné pěny. I když je základní materiál podobný tomu pro přípravu cappuccina, latte macchiato se zhotovuje odlišným postupem.
Nádobou pro přípravu je zhotovena z nerezu. V ní se šlehá studené mléko s pomocí páry na maximálně 70 stupňů. Vznikne tak jemná mléčná pěna. Ta se naleje do sklenice kousek po horní okraj a pomalu se přilévá připravené horké espresso. Vrstvy se od sebe pomalu oddělí, dole zůstane mléko, nad ním hnědá vrstva espressa a navrchu mléčná pěna. Espresso zanechává skvrnku na mléčné pěně, tu je pak možno pomocí tyčinky vytvarovat do obrazce. Ze skvrny vychází i italské označení nápoje. Pro zdobení není zvykem používat skořici, ta by změnila chuť kávy. Je však možno použít špetku kakaa nebo kapky kakaového sirupu.


Co je to Latte macchiato? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Latte macchiato. Co znamená odborný pojem Latte macchiato z kategorie Nápoje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Latte macchiato) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Latte macchiato patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: termín, pojem, co znamená, odborný výraz, názvosloví, formulace, informace, lexikon, Latte macchiato, nápoje, význam slova, význam pojmu, heslo, definice, význam, popis, slovo, terminologie


Pojem Latte macchiato je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Latte macchiato?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Latte macchiato [late makjáto] v italském jazyce znamená doslova „umazané“, či „skvrnité mléko“, je horké mléko s vrstvou espressa (espresso), doplněné mléčnou pěnou.

Latte macchiato

Latte macchiato s lžičkou a brčkem. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Latte macchiato s lžičkou a brčkem. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Latte macchiato ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Latte macchiato ve Wikislovníku

Najít slovo Latte macchiato ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Latte macchiato ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Latte macchiato ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Latte macchiato ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Latte macchiato například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Latte macchiato? resp. jaká je definice termínu Latte macchiato? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Latte macchiato, odpověď na dotaz co je to Latte macchiato?. Víte např. kdo to je Kulak? Znáte a víte kdo je Filolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?