Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova

Co znamená termín Stav ohrožení státu? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Stav ohrožení státu vyhlašuje parlament na návrh vlády. Tento stav může být vyhlášen za situace, kdy se jedná o bezprostřední ohrožení svrchovanosti státu nebo územní celistvosti státu či pokud jsou ohroženy základy demokracie státu.
Stav ohrožení státu je zveřejněn pomocí hromadných sdělovacích prostředků. Pro vyhlášení stavu ohrožení musí vyslovit svůj souhlas nadpoloviční většina poslanců z celkového počtu a také nadpoloviční většina senátorů.


Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stav ohrožení státu je v sekci Právo

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, co je to Stav ohrožení státu?, pojem, synonymum, terminus technicus, přesný význam, wiki, heslo, Právo, Právo, popis, přesný výraz, formulace, co to je, termín, slovník, vysvětlení


Pojem Stav ohrožení státu je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stav ohrožení státu? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stav ohrožení státu je krizovým stavem, který může být vyhlášen v případě, že je bezprostředně ohrožena svrchovanost státu, územní celistvost státu nebo jeho demokratické zásady. Na rozdíl od nouzového stavu má tedy stav ohrožení striktně politický charakter. Nezáleží, zda je ohrožení vnitřního nebo vnějšího původu a stejně tak není uvedeno, je-li ohrožení vojenského nebo jiného charakteru. Tento stav zatím nebyl na území České republiky nikdy vyhlášen.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stav ohrožení státu ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Stav ohrožení státu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Stav ohrožení státu ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Stav ohrožení státu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Stav ohrožení státu ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Stav ohrožení státu na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav ohrožení státu například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Stav ohrožení státu? resp. co to je Stav ohrožení státu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav ohrožení státu, odpověď na dotaz co je to Stav ohrožení státu?. Víte např. kdo to je Otorinolaryngolog? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Stav ohrožení státu hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.