Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Stav ohrožení státu

Stav ohrožení státu vyhlašuje parlament na návrh vlády. Tento stav může být vyhlášen za situace, kdy se jedná o bezprostřední ohrožení svrchovanosti státu nebo územní celistvosti státu či pokud jsou ohroženy základy demokracie státu.
Stav ohrožení státu je zveřejněn pomocí hromadných sdělovacích prostředků. Pro vyhlášení stavu ohrožení musí vyslovit svůj souhlas nadpoloviční většina poslanců z celkového počtu a také nadpoloviční většina senátorů.


Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Stav ohrožení státu s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stav ohrožení státu se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, lexikon, odborný výraz, wiki, terminus technicus, heslo, slovo, odborné názvosloví, co znamená, přesný výraz, definice, význam pojmu, co je to Stav ohrožení státu?, Právo, co to je, význam, definice pojmu, termín


Pojem Stav ohrožení státu je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stav ohrožení státu? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stav ohrožení státu je krizovým stavem, který může být vyhlášen v případě, že je bezprostředně ohrožena svrchovanost státu, územní celistvost státu nebo jeho demokratické zásady. Na rozdíl od nouzového stavu má tedy stav ohrožení striktně politický charakter. Nezáleží, zda je ohrožení vnitřního nebo vnějšího původu a stejně tak není uvedeno, je-li ohrožení vojenského nebo jiného charakteru. Tento stav zatím nebyl na území České republiky nikdy vyhlášen.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Stav ohrožení státu na Youtube

Hledat pojem Stav ohrožení státu ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Stav ohrožení státu ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Stav ohrožení státu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Stav ohrožení státu ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Stav ohrožení státu ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav ohrožení státu například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Stav ohrožení státu? resp. co vlastně znamená slovo Stav ohrožení státu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav ohrožení státu, odpověď na dotaz co je to Stav ohrožení státu?. Víte např. kdo to je Švenkr? Znáte a víte kdo je Brahmá? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.