Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená slovo Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Co je Stav ohrožení státu?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Stav ohrožení státu?

Stav ohrožení státu vyhlašuje parlament na návrh vlády. Tento stav může být vyhlášen za situace, kdy se jedná o bezprostřední ohrožení svrchovanosti státu nebo územní celistvosti státu či pokud jsou ohroženy základy demokracie státu.
Stav ohrožení státu je zveřejněn pomocí hromadných sdělovacích prostředků. Pro vyhlášení stavu ohrožení musí vyslovit svůj souhlas nadpoloviční většina poslanců z celkového počtu a také nadpoloviční většina senátorů.


Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená slovo Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Stav ohrožení státu patří do kategorie právo

Klíčová slova: popis, přesný výraz, právo, význam slova, pojem, formulace, heslo, informace, terminologie, terminus technicus, Stav ohrožení státu, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, právo, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Stav ohrožení státu je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stav ohrožení státu? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stav ohrožení státu je krizovým stavem, který může být vyhlášen v případě, že je bezprostředně ohrožena svrchovanost státu, územní celistvost státu nebo jeho demokratické zásady. Na rozdíl od nouzového stavu má tedy stav ohrožení striktně politický charakter. Nezáleží, zda je ohrožení vnitřního nebo vnějšího původu a stejně tak není uvedeno, je-li ohrožení vojenského nebo jiného charakteru. Tento stav zatím nebyl na území České republiky nikdy vyhlášen.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Stav ohrožení státu ve Wikislovníku

Hledat pojem Stav ohrožení státu na Google.cz

Vyhledat výraz Stav ohrožení státu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Stav ohrožení státu ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Stav ohrožení státu na Youtube

Najít heslo Stav ohrožení státu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav ohrožení státu například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili jaký je význam slova Stav ohrožení státu? resp. co přesně označuje termín Stav ohrožení státu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav ohrožení státu, odpověď na dotaz co je to Stav ohrožení státu?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Agnetha Fältskog? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právo, stav ohrožení státu, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.