Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená odborný pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stav ohrožení státu?

Stav ohrožení státu vyhlašuje parlament na návrh vlády. Tento stav může být vyhlášen za situace, kdy se jedná o bezprostřední ohrožení svrchovanosti státu nebo územní celistvosti státu či pokud jsou ohroženy základy demokracie státu.
Stav ohrožení státu je zveřejněn pomocí hromadných sdělovacích prostředků. Pro vyhlášení stavu ohrožení musí vyslovit svůj souhlas nadpoloviční většina poslanců z celkového počtu a také nadpoloviční většina senátorů.


Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená odborný pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Stav ohrožení státu se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: formulace, heslo, odborný výraz, slovník, co to je, informace, význam, názvosloví, význam slova, Stav ohrožení státu, vysvětlení, definice pojmu, lexikon, co znamená, termín, přesný význam, terminus technicus, wiki


Pojem Stav ohrožení státu je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Stav ohrožení státu píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stav ohrožení státu je krizovým stavem, který může být vyhlášen v případě, že je bezprostředně ohrožena svrchovanost státu, územní celistvost státu nebo jeho demokratické zásady. Na rozdíl od nouzového stavu má tedy stav ohrožení striktně politický charakter. Nezáleží, zda je ohrožení vnitřního nebo vnějšího původu a stejně tak není uvedeno, je-li ohrožení vojenského nebo jiného charakteru. Tento stav zatím nebyl na území České republiky nikdy vyhlášen.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Stav ohrožení státu na Youtube

Zkusit najít výraz Stav ohrožení státu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Stav ohrožení státu na Google.cz

Najít pojem Stav ohrožení státu ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Stav ohrožení státu ve vyhledávači Qwant

Najít termín Stav ohrožení státu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav ohrožení státu například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Stav ohrožení státu? resp. jaká je definice slova Stav ohrožení státu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav ohrožení státu, odpověď na dotaz co je to Stav ohrožení státu?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Individualista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.