Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Stav ohrožení státu

Stav ohrožení státu vyhlašuje parlament na návrh vlády. Tento stav může být vyhlášen za situace, kdy se jedná o bezprostřední ohrožení svrchovanosti státu nebo územní celistvosti státu či pokud jsou ohroženy základy demokracie státu.
Stav ohrožení státu je zveřejněn pomocí hromadných sdělovacích prostředků. Pro vyhlášení stavu ohrožení musí vyslovit svůj souhlas nadpoloviční většina poslanců z celkového počtu a také nadpoloviční většina senátorů.


Co je to Stav ohrožení státu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stav ohrožení státu. Co znamená pojem Stav ohrožení státu z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Stav ohrožení státu se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, wiki, Stav ohrožení státu, přesný význam, formulace, Právo, terminus technicus, co to je, význam pojmu, význam slova, Právo, co je to Stav ohrožení státu?, názvosloví, termín, co znamená


Pojem Stav ohrožení státu je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Stav ohrožení státu?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stav ohrožení státu je krizovým stavem, který může být vyhlášen v případě, že je bezprostředně ohrožena svrchovanost státu, územní celistvost státu nebo jeho demokratické zásady. Na rozdíl od nouzového stavu má tedy stav ohrožení striktně politický charakter. Nezáleží, zda je ohrožení vnitřního nebo vnějšího původu a stejně tak není uvedeno, je-li ohrožení vojenského nebo jiného charakteru. Tento stav zatím nebyl na území České republiky nikdy vyhlášen.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Stav ohrožení státu ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stav ohrožení státu ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Stav ohrožení státu ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Stav ohrožení státu ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Stav ohrožení státu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Stav ohrožení státu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stav ohrožení státu například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Stav ohrožení státu? resp. jaký je význam pojmu Stav ohrožení státu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stav ohrožení státu, odpověď na dotaz co je to Stav ohrožení státu?. Víte např. kdo to je Kreativec? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.