Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jitřenka. Co znamená odborný pojem Jitřenka z kategorie Různé?

Co je Jitřenka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jitřenka

Jitřenka je básnický název pro planetu Venuši, můžete se setkat i s názvem Večernice. Ve sluneční soustavě zaujímá Jitřenka druhé místo od Slunce. Jitřenka je v této soustavě jediné ženské jméno. Název Venuše pochází od římské bohyně Venuše, symbolu lásky a ženské krásy. Ze Země je Jitřenku možno vidět pouze před svítáním nebo za soumraku, kdy bývá nejvýraznějším světelným bodem na obloze. Jen výjimečně ji lze zahlédnout i ve dne.

Co je to Jitřenka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jitřenka. Co znamená odborný pojem Jitřenka z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Jitřenka sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Jitřenka je v kategorii různé

Klíčová slova: informace, termín, různé, slovo, vysvětlení, pojem, význam slova, heslo, popis, různé, lexikon, formulace, význam, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz, Jitřenka, co znamená


Pojem Jitřenka je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Jitřenka?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Jitřenka může být:

♦ poetický název pro planetu Venuši
♦ alternativní český název ženského jména Aurora
♦ Vila Jitřenka, stavební památka v Praze 10-Vršovicích
♦ místní časopis vydávaný ve městě Polička
♦ filmová postava – disneyovská princezna z animovaného filmu Šípková Růženka z roku 1959
♦ Jitřenka (kniha), dětská pohádková kniha, autorky: Martina Tyna Doležalová, Zuzana Seye
♦ Jitřenka je krycí jméno paní Žofie Šnajdrové představitelky II. odboje, odbojová organizace Obrana národa – Jitřenka, která byla nacisty umučena v koncentračním táboře Osvětim.
♦ Jitřenka je i název odbojové organizace II. odboje, která byla složkou Obrany národa. Na počest paní Žofie Šnajdrové převzala po II. světové válce tato organizace do svého názvu její krycí jméno.
♦ dětský pěvecký sbor, působící téměř padesát let v Českých Budějovicích

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Jitřenka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Jitřenka ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Jitřenka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jitřenka ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jitřenka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Jitřenka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jitřenka například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jitřenka? resp. jaký je přesný význam slova Jitřenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jitřenka, odpověď na dotaz co je to Jitřenka?. Víte např. kdo to je Tomáš Kašpar? Znáte a víte kdo je Jiří Paroubek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Jitřenka i v jiné kategorii než je sekce různé. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.