Co je to?
Definice odborného termínu, slova Upgrade. Co znamená pojem Upgrade z kategorie Počítače?

Co je to Upgrade? Význam slova

Co znamená termín Upgrade? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Provedení výměny staršího výrobku za úplně novou verzi zboží stejného typu a značky. Běžná je u spotřební elektroniky, kde jde o obměnu za výkonnější zařízení s většími ovládacími možnostmi. V případě výpočetní techniky je upgrade výměnou hardwaru, softwaru a firmwaru za novou a ve svých funkcích vylepšenou verzi.


Co je to Upgrade? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Upgrade. Co znamená pojem Upgrade z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Upgrade doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Upgrade se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, popis, přesný výraz, informace, termín, slovo, lexikon, terminologie, odborný výraz, pojem, Počítače, význam, odborné názvosloví, co je to Upgrade?, názvosloví


Pojem Upgrade je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Upgrade? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Upgrade označuje výměnu výrobku za novější verzi téhož produktu. Je často používán v oblasti výpočetní techniky a spotřební elektroniky, kde obecně znamená výměnu hardware, software nebo firmware za novější nebo lepší verzi, aby byl systém v aktuálním stavu nebo aby se zlepšily jeho vlastnosti. Stejný termín používají audiofilové při výměně audiosystému za jiný, který poskytuje kvalitnější zvukovou charakteristiku. Opakem upgradu je downgrade.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Upgrade ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Upgrade ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Upgrade na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Upgrade ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Upgrade ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Upgrade na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Upgrade například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Upgrade? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Upgrade? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Upgrade, odpověď na dotaz co je to Upgrade?. Víte např. kdo to je Rozhodce? Znáte a víte kdo je Rambo? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Upgrade hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.