Co je to?
Definice výrazu Upgrade. Co znamená odborný pojem Upgrade z kategorie Počítače?

Co to je Upgrade? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Upgrade

Provedení výměny staršího výrobku za úplně novou verzi zboží stejného typu a značky. Běžná je u spotřební elektroniky, kde jde o obměnu za výkonnější zařízení s většími ovládacími možnostmi. V případě výpočetní techniky je upgrade výměnou hardwaru, softwaru a firmwaru za novou a ve svých funkcích vylepšenou verzi.


Co je to Upgrade? Význam slova, termín, Definice výrazu Upgrade. Co znamená odborný pojem Upgrade z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Upgrade se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: definice, slovník, co je to Upgrade?, definice pojmu, informace, přesný výraz, počítače, význam pojmu, vysvětlení, formulace, lexikon, přesný význam, popis, termín, co to je, názvosloví, wiki, synonymum


Pojem Upgrade je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Upgrade? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Upgrade označuje výměnu výrobku za novější verzi téhož produktu. Je často používán v oblasti výpočetní techniky a spotřební elektroniky, kde obecně znamená výměnu hardware, software nebo firmware za novější nebo lepší verzi, aby byl systém v aktuálním stavu nebo aby se zlepšily jeho vlastnosti. Stejný termín používají audiofilové při výměně audiosystému za jiný, který poskytuje kvalitnější zvukovou charakteristiku. Opakem upgradu je downgrade.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Upgrade ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Upgrade ve Wikimedia Commons

Najít termín Upgrade ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Upgrade ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Upgrade ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Upgrade ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Upgrade například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Upgrade? resp. co znamená slovo Upgrade? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Upgrade, odpověď na dotaz co je to Upgrade?. Víte např. kdo to je Jan Čižinský? Znáte a víte kdo je Rafael Nadal? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Upgrade i v jiných kategoriích (než počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.