Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní riziko? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kreditní riziko?

Kreditní riziko čili úvěrové riziko je pojmenování takové situace, kdy by dlužník nebyl schopen nebo nebyl ochoten uhradit své závazky. Nejznámějším produktem s kreditním rizikem je bankovní úvěr.
Vzhledem k důsledkům, které má nesplácení úvěrů, jsou klienti důkladně prověřováni. Zkoumá se především bonita, vzhledem k ní se pak stanovuje výše úvěru a míra rizika. Kreditní riziko by mohlo ohrozit i samotnou banku, proto se při poskytování úvěrů používají skoringové modely.


Co je to Kreditní riziko? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kreditní riziko je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, Bankovnictví, co znamená, slovník, termín, význam pojmu, popis, synonymum, význam, Kreditní riziko, heslo, definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, wiki, pojem, slovo, informace


Pojem Kreditní riziko je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kreditní riziko?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kreditní riziko, nebo také úvěrové riziko, je riziko vyplývající z neschopnosti nebo neochoty protistrany splatit své závazky. Nejznámějším a nejvíce používaným bankovním produktem nesoucím kreditní riziko je bankovní úvěr.
Toto riziko patří k nejvýznamnějším rizikům a proto mu banka věnuje významný prostor. Bonita klienta je důležitým kritériem, které banka prověřuje. Podle výše čistých příjmů snížené o jiné úvěry, kontokorenty či kreditní karty se určuje výše hypotečního úvěru, který žadatel může získat.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kreditní riziko v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Kreditní riziko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreditní riziko ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kreditní riziko ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kreditní riziko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Kreditní riziko ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kreditní riziko na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreditní riziko například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kreditní riziko? resp. jaká je definice slova Kreditní riziko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní riziko, odpověď na dotaz co je to Kreditní riziko?. Víte např. kdo to je Synovec? Znáte a víte kdo je Modelka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.