Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní riziko? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kreditní riziko?

Kreditní riziko čili úvěrové riziko je pojmenování takové situace, kdy by dlužník nebyl schopen nebo nebyl ochoten uhradit své závazky. Nejznámějším produktem s kreditním rizikem je bankovní úvěr.
Vzhledem k důsledkům, které má nesplácení úvěrů, jsou klienti důkladně prověřováni. Zkoumá se především bonita, vzhledem k ní se pak stanovuje výše úvěru a míra rizika. Kreditní riziko by mohlo ohrozit i samotnou banku, proto se při poskytování úvěrů používají skoringové modely.


Co je to Kreditní riziko? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kreditní riziko. Co znamená pojem Kreditní riziko z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kreditní riziko? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kreditní riziko je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: slovo, formulace, Bankovnictví, pojem, odborné názvosloví, význam slova, vysvětlení, význam, wiki, Bankovnictví, přesný výraz, heslo, lexikon, definice, informace, termín, terminus technicus, přesný význam


Pojem Kreditní riziko je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Kreditní riziko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreditní riziko ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kreditní riziko ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kreditní riziko na Google.cz

Hledat pojem Kreditní riziko ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kreditní riziko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreditní riziko například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kreditní riziko? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kreditní riziko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní riziko, odpověď na dotaz co je to Kreditní riziko?. Víte např. kdo to je Vtipálek? Znáte a víte kdo je Modelka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.