Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Co je to Adorace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Adorace

Adorace je pojem, který lze jednoduše přeložit jako uctívání. Jde o projev nejvyšší úcty. Adorace je součástí všech kultur, a kromě uctívání osob bylo dalším účelem také dodání energie posvátným předmětům, například stavbám nebo sochám, křížkům, svatým obrázkům a podobně. Projevem adorace je úklon či pokleknutí před uctívaným předmětem nebo osobou. Pokleká se například před oltářem, sochami svatých, líbají se obrázky světců.
V jiných zemích se jako projevy adorace mohou používat jiná gesta, doteky nebo obcházení posvátných předmětů. V minulosti byly prováděny i zápalné oběti, doprovázené dlouhými rituálními obřady, jinde byly typické hluboké pokleky v chrámu s čelem na zemi a podobně. V Tibetu se používají modlitební mlýnky. Nejrůznější formy adorace se zachovaly v nezměněné podobě až do současnosti. Předměty uctívání se však staly i další modly – například populární osobnosti jako nejrůznější umělci, sportovci a podobně.


Co je to Adorace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Adorace doporučujeme sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Adorace se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, co znamená, pojem, slovník, popis, synonymum, definice, názvosloví, náboženství, heslo, co je to Adorace?, co to je, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, terminologie, Adorace


Pojem Adorace je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Adorace na Youtube

Najít výraz Adorace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Adorace na Google.cz

Najít heslo Adorace ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Adorace ve Wikipedii

Hledat pojem Adorace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adorace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Adorace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Adorace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adorace, odpověď na dotaz co je to Adorace?. Víte např. kdo to je Pavel Peca? Znáte a víte kdo je Démon? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Adorace v jiné sekci než náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.