Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Co je to Adorace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Adorace

Adorace je pojem, který lze jednoduše přeložit jako uctívání. Jde o projev nejvyšší úcty. Adorace je součástí všech kultur, a kromě uctívání osob bylo dalším účelem také dodání energie posvátným předmětům, například stavbám nebo sochám, křížkům, svatým obrázkům a podobně. Projevem adorace je úklon či pokleknutí před uctívaným předmětem nebo osobou. Pokleká se například před oltářem, sochami svatých, líbají se obrázky světců.
V jiných zemích se jako projevy adorace mohou používat jiná gesta, doteky nebo obcházení posvátných předmětů. V minulosti byly prováděny i zápalné oběti, doprovázené dlouhými rituálními obřady, jinde byly typické hluboké pokleky v chrámu s čelem na zemi a podobně. V Tibetu se používají modlitební mlýnky. Nejrůznější formy adorace se zachovaly v nezměněné podobě až do současnosti. Předměty uctívání se však staly i další modly – například populární osobnosti jako nejrůznější umělci, sportovci a podobně.


Co je to Adorace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Adorace doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adorace se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovo, co znamená, přesný význam, definice pojmu, popis, odborné názvosloví, Náboženství, informace, terminologie, význam slova, heslo, terminus technicus, Adorace, odborný výraz, význam, synonymum, co to je, co je to Adorace?


Pojem Adorace je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Adorace

Hledat heslo Adorace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Adorace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Adorace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Adorace na Youtube

Najít pojem Adorace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Adorace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Adorace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Adorace? resp. jaká je definice termínu Adorace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adorace, odpověď na dotaz co je to Adorace?. Víte např. kdo to je Paroháč? Znáte a víte kdo je Padouch? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Adorace hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.