Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Co je to Adorace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Adorace

Adorace je pojem, který lze jednoduše přeložit jako uctívání. Jde o projev nejvyšší úcty. Adorace je součástí všech kultur, a kromě uctívání osob bylo dalším účelem také dodání energie posvátným předmětům, například stavbám nebo sochám, křížkům, svatým obrázkům a podobně. Projevem adorace je úklon či pokleknutí před uctívaným předmětem nebo osobou. Pokleká se například před oltářem, sochami svatých, líbají se obrázky světců.
V jiných zemích se jako projevy adorace mohou používat jiná gesta, doteky nebo obcházení posvátných předmětů. V minulosti byly prováděny i zápalné oběti, doprovázené dlouhými rituálními obřady, jinde byly typické hluboké pokleky v chrámu s čelem na zemi a podobně. V Tibetu se používají modlitební mlýnky. Nejrůznější formy adorace se zachovaly v nezměněné podobě až do současnosti. Předměty uctívání se však staly i další modly – například populární osobnosti jako nejrůznější umělci, sportovci a podobně.


Co je to Adorace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Adorace s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adorace je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Adorace?, definice pojmu, přesný výraz, Náboženství, odborný výraz, termín, popis, informace, pojem, wiki, vysvětlení, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, význam, co znamená, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Adorace je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Adorace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Adorace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Adorace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Adorace na Google.cz

Najít termín Adorace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adorace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adorace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Adorace? resp. jaký je přesný význam slova Adorace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adorace, odpověď na dotaz co je to Adorace?. Víte např. kdo to je Dendrolog? Znáte a víte kdo je Padouch? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Adorace i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.