Co je to?
Definice výrazu, termínu Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Co je to Adorace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Adorace?

Adorace je pojem, který lze jednoduše přeložit jako uctívání. Jde o projev nejvyšší úcty. Adorace je součástí všech kultur, a kromě uctívání osob bylo dalším účelem také dodání energie posvátným předmětům, například stavbám nebo sochám, křížkům, svatým obrázkům a podobně. Projevem adorace je úklon či pokleknutí před uctívaným předmětem nebo osobou. Pokleká se například před oltářem, sochami svatých, líbají se obrázky světců.
V jiných zemích se jako projevy adorace mohou používat jiná gesta, doteky nebo obcházení posvátných předmětů. V minulosti byly prováděny i zápalné oběti, doprovázené dlouhými rituálními obřady, jinde byly typické hluboké pokleky v chrámu s čelem na zemi a podobně. V Tibetu se používají modlitební mlýnky. Nejrůznější formy adorace se zachovaly v nezměněné podobě až do současnosti. Předměty uctívání se však staly i další modly – například populární osobnosti jako nejrůznější umělci, sportovci a podobně.


Co je to Adorace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adorace. Co znamená odborný pojem Adorace z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Adorace patří do sekce náboženství

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, Adorace, terminus technicus, význam, odborné názvosloví, co to je, synonymum, slovo, co je to Adorace?, odborný výraz, heslo, wiki, přesný výraz, vysvětlení, definice, lexikon, definice pojmu


Pojem Adorace je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adorace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Adorace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Adorace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Adorace na Google.cz

Vyhledat termín Adorace ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Adorace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adorace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Adorace? resp. co označuje slovo Adorace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adorace, odpověď na dotaz co je to Adorace?. Víte např. kdo to je Gurmet? Znáte a víte kdo je Družička? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Adorace hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.