Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chirurgická rouška. Co znamená pojem Chirurgická rouška z kategorie Lékařství?

Co to je Chirurgická rouška? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Chirurgická rouška?

Chirurgická rouška, jinak také ústenka nebo obličejová rouška, je prostředek, původně určený zdravotnickým pracovníkům, kteří ji používají během operačních zákroků. Má zachycovat aerosol a kapénky, které by se mohly přenášet z úst a nosu uživatele roušky. Chirurgické roušky se využívají také při kojení. Materiálem pro jejich výrobu je netkaný materiál nebo papír. Rouška má obvykle tři vrstvy, dvě z netkané textilie, mezi nimiž je umístěn materiál foukaný z taveniny. Ten se chová jako filtr a má bránit mikrobům ve vstupu do masky i v jejím opuštění. Materiál je nařasený nebo skládaný do záhybů. Většinou se jedná o tři záhyby, díky kterým je možnou roušku přetáhnout přes i přes bradu. K upevnění roušky se užívá ušní smyčka, vázání ze čtyř popruhů, nebo čelenkový elastický pásek.
Chirurgické roušky však nebyly určeny k ochraně před virovými částicemi nebo vzdušnými bakteriemi, mají nižší účinnost než respirátory nebo speciální masky. Užívání chirurgických roušek bylo běžné ve východoasijských zemích i před pandemií koronaviru. Sloužily jako ochrana před smogem a nemocemi přenášenými vzduchem. V současnosti se vzhledem k pandemii masově využívají po celém světě.


Odborný termín, výraz, slovo Chirurgická rouška. Co znamená pojem Chirurgická rouška z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Chirurgická rouška můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chirurgická rouška je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, heslo, terminus technicus, synonymum, názvosloví, co je to Chirurgická rouška?, přesný význam, význam slova, co to je, Lékařství, slovník, slovo, Chirurgická rouška, definice, význam, význam pojmu, lexikon, popis


Pojem Chirurgická rouška je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chirurgická rouška dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chirurgická rouška, známá také jako chirurgická ústenka, lékařská maska nebo jednoduše jako rouška na obličej, je určena k nošení zdravotnickými pracovníky během chirurgického zákroku a během kojení, aby zachytila bakterie zalévané v kapénkách a aerosolech z úst a nosu nositele. Nejsou navrženy tak, aby chránily uživatele před vdechováním vzdušných bakterií nebo virových částic a jsou méně účinné než respirátory, jako jsou masky N95 nebo FFP, které poskytují lepší ochranu díky jejich materiálu, tvaru a těsnosti. Nicméně jsou lepší než podomácku vyrobené improvizované roušky. Látkové roušky nejsou pro zdravotnictví doporučovány. Záleží také na správnosti použití. Například nedoléhání roušky k obličeji z důvodu neoholené tváře snižuje její účinnost.

Pro další informace o termínu Chirurgická rouška zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Chirurgická rouška na Youtube

Hledat slovo Chirurgická rouška ve Wikizdrojích

Najít slovo Chirurgická rouška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chirurgická rouška ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Chirurgická rouška ve vyhledávači Qwant

Najít termín Chirurgická rouška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chirurgická rouška například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Chirurgická rouška? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chirurgická rouška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chirurgická rouška, odpověď na dotaz co je to Chirurgická rouška?. Víte např. kdo to je Držgrešle? Znáte a víte kdo je Slídil? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..