Co je to?
Definice výrazu Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Co to je Pancetta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pancetta

Pancetta je označení pro italskou, slovinskou a chorvatskou slaninu. Pancetta je často asociována pouze s Itálií, ale vyrábí se také ve Španělsku. Liší se podle různých regionů. Jedná se o druh slaniny připravovaný z nasoleného a okořeněného vepřového boku.
Pancetta se prodává nakrájená na tenké plátky nebo se krájí na kostičky, které dodávají chuť dalšímu jídlu. Patří mezi základní suroviny na přípravu těstovin carbonara.


Co je to Pancetta? Význam slova, termín, Definice výrazu Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pancetta můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pancetta je v sekci Jídlo

Klíčová slova: informace, terminologie, definice, význam slova, názvosloví, popis, přesný význam, Jídlo, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, význam, co je to Pancetta?, odborné názvosloví, formulace, význam pojmu, slovník, termín


Pojem Pancetta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pancetta? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pancetta (v Itálii nazývaná někdy též ventresca di maiale) je italská slanina vyráběná z bůčku, který je ošetřen solí po dobu dní až týdnů a okořeněn černým pepřem a někdy i dalším kořením.
Pancetta je běžně servírována syrová, nakrájená na tenké plátky (tzv. salumi), často jako součást antipasti (tj. předkrmu). Při vaření se obvykle krájí na kostičky (tzv. cubetti di pancetta).
Dva základní typy pancetty jsou arrotolata (kulatá) a stesa (plochá). Pancetta stesa, kde je přidána capicola do středu, se nazývá pancetta coppata. Pancetta arrotolata, která je uzená, se nazývá pancetta affumicata a nijak neošetřená syrová se nazývá pancetta fresca (čerstvá).

Pancetta

Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash
Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash


Další informační zdroje o slovu Pancetta

Najít termín Pancetta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Pancetta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pancetta na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pancetta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pancetta ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Pancetta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pancetta například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pancetta? resp. jaký je význam pojmu Pancetta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pancetta, odpověď na dotaz co je to Pancetta?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Elf? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.