Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Co je to Pancetta? Význam slova

Co znamená termín Pancetta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pancetta je označení pro italskou, slovinskou a chorvatskou slaninu. Pancetta je často asociována pouze s Itálií, ale vyrábí se také ve Španělsku. Liší se podle různých regionů. Jedná se o druh slaniny připravovaný z nasoleného a okořeněného vepřového boku.
Pancetta se prodává nakrájená na tenké plátky nebo se krájí na kostičky, které dodávají chuť dalšímu jídlu. Patří mezi základní suroviny na přípravu těstovin carbonara.


Co je to Pancetta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Pancetta) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Pancetta patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: Pancetta, formulace, jídlo, význam pojmu, synonymum, definice, vysvětlení, lexikon, slovník, názvosloví, co je to Pancetta?, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, co to je, slovo, heslo, termín


Pojem Pancetta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pancetta můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pancetta (v Itálii nazývaná někdy též ventresca di maiale) je italská slanina vyráběná z bůčku, který je ošetřen solí po dobu dní až týdnů a okořeněn černým pepřem a někdy i dalším kořením.
Pancetta je běžně servírována syrová, nakrájená na tenké plátky (tzv. salumi), často jako součást antipasti (tj. předkrmu). Při vaření se obvykle krájí na kostičky (tzv. cubetti di pancetta).
Dva základní typy pancetty jsou arrotolata (kulatá) a stesa (plochá). Pancetta stesa, kde je přidána capicola do středu, se nazývá pancetta coppata. Pancetta arrotolata, která je uzená, se nazývá pancetta affumicata a nijak neošetřená syrová se nazývá pancetta fresca (čerstvá).

Pancetta

Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash
Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Pancetta na Google.cz

Zkusit najít slovo Pancetta ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pancetta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pancetta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pancetta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Pancetta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pancetta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pancetta? resp. co se skrývá pod slovem Pancetta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pancetta, odpověď na dotaz co je to Pancetta?. Víte např. kdo to je Bruce Willis? Znáte a víte kdo je Forman? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pancetta v jiné sekci než jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.