Co je to?
Definice výrazu Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Co to je Pancetta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pancetta?

Pancetta je označení pro italskou, slovinskou a chorvatskou slaninu. Pancetta je často asociována pouze s Itálií, ale vyrábí se také ve Španělsku. Liší se podle různých regionů. Jedná se o druh slaniny připravovaný z nasoleného a okořeněného vepřového boku.
Pancetta se prodává nakrájená na tenké plátky nebo se krájí na kostičky, které dodávají chuť dalšímu jídlu. Patří mezi základní suroviny na přípravu těstovin carbonara.


Co je to Pancetta? Význam slova, termín, Definice výrazu Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pancetta? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pancetta je v sekci Jídlo

Klíčová slova: heslo, pojem, názvosloví, lexikon, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, Pancetta, slovník, vysvětlení, co je to Pancetta?, synonymum, přesný výraz, formulace, odborné názvosloví, wiki, slovo, Jídlo


Pojem Pancetta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pancetta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pancetta (v Itálii nazývaná někdy též ventresca di maiale) je italská slanina vyráběná z bůčku, který je ošetřen solí po dobu dní až týdnů a okořeněn černým pepřem a někdy i dalším kořením.
Pancetta je běžně servírována syrová, nakrájená na tenké plátky (tzv. salumi), často jako součást antipasti (tj. předkrmu). Při vaření se obvykle krájí na kostičky (tzv. cubetti di pancetta).
Dva základní typy pancetty jsou arrotolata (kulatá) a stesa (plochá). Pancetta stesa, kde je přidána capicola do středu, se nazývá pancetta coppata. Pancetta arrotolata, která je uzená, se nazývá pancetta affumicata a nijak neošetřená syrová se nazývá pancetta fresca (čerstvá).

Pancetta

Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash
Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash


Více informací o slovu Pancetta doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pancetta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Pancetta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Pancetta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Pancetta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Pancetta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pancetta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pancetta například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Pancetta? resp. jaká je definice slova Pancetta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pancetta, odpověď na dotaz co je to Pancetta?. Víte např. kdo to je Varuna? Znáte a víte kdo je Forman? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.