Co je to?
Definice výrazu, termínu Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Co je Pancetta?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pancetta

Pancetta je označení pro italskou, slovinskou a chorvatskou slaninu. Pancetta je často asociována pouze s Itálií, ale vyrábí se také ve Španělsku. Liší se podle různých regionů. Jedná se o druh slaniny připravovaný z nasoleného a okořeněného vepřového boku.
Pancetta se prodává nakrájená na tenké plátky nebo se krájí na kostičky, které dodávají chuť dalšímu jídlu. Patří mezi základní suroviny na přípravu těstovin carbonara.


Co je to Pancetta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Pancetta je v kategorii jídlo

Klíčová slova: formulace, slovník, význam pojmu, co znamená, co to je, definice, wiki, jídlo, slovo, přesný význam, vysvětlení, popis, terminus technicus, lexikon, terminologie, informace, termín, odborné názvosloví


Pojem Pancetta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pancetta? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pancetta (v Itálii nazývaná někdy též ventresca di maiale) je italská slanina vyráběná z bůčku, který je ošetřen solí po dobu dní až týdnů a okořeněn černým pepřem a někdy i dalším kořením.
Pancetta je běžně servírována syrová, nakrájená na tenké plátky (tzv. salumi), často jako součást antipasti (tj. předkrmu). Při vaření se obvykle krájí na kostičky (tzv. cubetti di pancetta).
Dva základní typy pancetty jsou arrotolata (kulatá) a stesa (plochá). Pancetta stesa, kde je přidána capicola do středu, se nazývá pancetta coppata. Pancetta arrotolata, která je uzená, se nazývá pancetta affumicata a nijak neošetřená syrová se nazývá pancetta fresca (čerstvá).

Pancetta

Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash
Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash


Další informace o pojmu Pancetta hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Pancetta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pancetta na Youtube

Najít termín Pancetta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Pancetta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Pancetta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pancetta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pancetta například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili jaký je význam slova Pancetta? resp. co přesně označuje termín Pancetta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pancetta, odpověď na dotaz co je to Pancetta?. Víte např. kdo to je Jakub Arbes? Znáte a víte kdo je Pitaval? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, cibule, pancetta, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.