Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Co je to Pancetta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pancetta?

Pancetta je označení pro italskou, slovinskou a chorvatskou slaninu. Pancetta je často asociována pouze s Itálií, ale vyrábí se také ve Španělsku. Liší se podle různých regionů. Jedná se o druh slaniny připravovaný z nasoleného a okořeněného vepřového boku.
Pancetta se prodává nakrájená na tenké plátky nebo se krájí na kostičky, které dodávají chuť dalšímu jídlu. Patří mezi základní suroviny na přípravu těstovin carbonara.


Co je to Pancetta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pancetta. Co znamená odborný pojem Pancetta z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pancetta je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, termín, vysvětlení, wiki, slovo, význam, jídlo, Pancetta, jídlo, význam slova, pojem, odborný výraz, terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, heslo, definice


Pojem Pancetta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pancetta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pancetta (v Itálii nazývaná někdy též ventresca di maiale) je italská slanina vyráběná z bůčku, který je ošetřen solí po dobu dní až týdnů a okořeněn černým pepřem a někdy i dalším kořením.
Pancetta je běžně servírována syrová, nakrájená na tenké plátky (tzv. salumi), často jako součást antipasti (tj. předkrmu). Při vaření se obvykle krájí na kostičky (tzv. cubetti di pancetta).
Dva základní typy pancetty jsou arrotolata (kulatá) a stesa (plochá). Pancetta stesa, kde je přidána capicola do středu, se nazývá pancetta coppata. Pancetta arrotolata, která je uzená, se nazývá pancetta affumicata a nijak neošetřená syrová se nazývá pancetta fresca (čerstvá).

Pancetta

Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash
Pancetta na kousku listového těsta. Autor: Markus Spiske markusspiske, zdroj: Wikimedia commons/Unsplash


Linky na další online zdroje

Hledat pojem Pancetta ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Pancetta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Pancetta na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pancetta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pancetta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Pancetta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pancetta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Pancetta? resp. co znamená Pancetta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pancetta, odpověď na dotaz co je to Pancetta?. Víte např. kdo to je Ekolog? Znáte a víte kdo je Forman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.