Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Červená čočka. Co znamená pojem Červená čočka z kategorie Jídlo?

Co to je Červená čočka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Červená čočka?

Červená čočka se od klasické čočky liší zabarvením. Po oloupání hnědé slupky bývá oranžovočervená. Odstraněním slupky je dosaženo lepší stravitelnosti a podstatně se snižuje i nadýmavost. Červená čočka při vaření mění barvu na žlutou a je velmi rychle uvařená. Při delším vaření se rozpadá. Kaše z červené čočky je základem mnoha receptů.
Červená čočka se hodí především do polévek nebo jako příloha. Bývá také součástí předkrmů. Často se s ní setkáte v receptech indické kuchyně.


Co je to Červená čočka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Červená čočka. Co znamená pojem Červená čočka z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Červená čočka? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Červená čočka se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, význam, odborný výraz, wiki, formulace, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, pojem, slovo, lexikon, vysvětlení, definice, terminus technicus, synonymum, význam slova, definice pojmu, co je to Červená čočka?


Pojem Červená čočka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Červená čočka - ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek červená čočka. Autor: Andrew Martin, zdroj: Pixabay
Ilustrační obrázek červená čočka. Autor: Andrew Martin, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Červená čočka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Červená čočka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Červená čočka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Červená čočka ve Wikipedii

Najít pojem Červená čočka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Červená čočka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená čočka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Červená čočka? resp. co je to Červená čočka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená čočka, odpověď na dotaz co je to Červená čočka?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Filantrop? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.