Co je to?
Definice výrazu, termínu Kremrole. Co znamená odborný pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Co je to Kremrole? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kremrole

Kremrole je sladké cukroví ve tvaru trubičky. Peče se z listového těsta. Samotný název je složen ze slov krém a role. Role pochází od tvaru válce, trubičky, na které se těsto peče. Těsto se nejdříve vyválí, pak se nakrájí na proužky, které se namotávají a stáčí na speciální trubičky. Vznikne tak dutina, která se po vychladnutí naplní.
Krém se připravuje buď jako ušlehaný bílekm s cukrem, nebo krém ušlehaný ze šlehačky se ztužovačem. Hotové kremrole se často ještě posypávají práškovým cukrem, aby byl vytvořen dojem zasněžení. Pro slavnostní občerstvení jsou kremrole oblíbeným zákuskem. Často se zhotovují i ve větších rozměrech. Obří kremrole pak uvnitř obsahuje malé kremrolky.


Co je to Kremrole? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kremrole. Co znamená odborný pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Kremrole patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: Kremrole, co znamená, význam slova, názvosloví, odborný výraz, popis, slovo, heslo, definice, co to je, definice pojmu, co je to Kremrole?, jídlo, slovník, pojem, přesný výraz, vysvětlení, termín


Pojem Kremrole je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kremrole píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kremrole neboli trubička je sladký cukrářský výrobek, pečivo z listového těsta. Kremrole má tvar válce (německy Rolle), kdy těsto nařezané na proužky vhodné délky, je stáčeno do šroubovice a namotává se na speciální kuželovité trubičky, na kterých se následně peče.

Sladké kremrole

Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay
Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Kremrole v dalších zdrojích

Najít heslo Kremrole ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kremrole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kremrole ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kremrole ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Kremrole na Google.cz

Vyhledat termín Kremrole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kremrole například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Kremrole? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kremrole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kremrole, odpověď na dotaz co je to Kremrole?. Víte např. kdo to je Lukáš Dolanský? Znáte a víte kdo je Sarah Jessica Parker? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!