Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kremrole. Co znamená pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Co je to Kremrole? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kremrole?

Kremrole je sladké cukroví ve tvaru trubičky. Peče se z listového těsta. Samotný název je složen ze slov krém a role. Role pochází od tvaru válce, trubičky, na které se těsto peče. Těsto se nejdříve vyválí, pak se nakrájí na proužky, které se namotávají a stáčí na speciální trubičky. Vznikne tak dutina, která se po vychladnutí naplní.
Krém se připravuje buď jako ušlehaný bílekm s cukrem, nebo krém ušlehaný ze šlehačky se ztužovačem. Hotové kremrole se často ještě posypávají práškovým cukrem, aby byl vytvořen dojem zasněžení. Pro slavnostní občerstvení jsou kremrole oblíbeným zákuskem. Často se zhotovují i ve větších rozměrech. Obří kremrole pak uvnitř obsahuje malé kremrolky.


Co je to Kremrole? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kremrole. Co znamená pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kremrole patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, co to je, definice, slovník, slovo, formulace, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, heslo, názvosloví, Jídlo, význam pojmu, odborné názvosloví, Jídlo, přesný výraz, co je to Kremrole?


Pojem Kremrole je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kremrole? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kremrole neboli trubička je sladký cukrářský výrobek, pečivo z listového těsta. Kremrole má tvar válce (německy Rolle), kdy těsto nařezané na proužky vhodné délky, je stáčeno do šroubovice a namotává se na speciální kuželovité trubičky, na kterých se následně peče.

Sladké kremrole

Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay
Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Kremrole ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kremrole ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kremrole ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kremrole ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kremrole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kremrole ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kremrole například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kremrole? resp. co se skrývá pod slovem Kremrole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kremrole, odpověď na dotaz co je to Kremrole?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Quentin Tarantino? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!