Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kremrole. Co znamená pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Co je to Kremrole? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kremrole

Kremrole je sladké cukroví ve tvaru trubičky. Peče se z listového těsta. Samotný název je složen ze slov krém a role. Role pochází od tvaru válce, trubičky, na které se těsto peče. Těsto se nejdříve vyválí, pak se nakrájí na proužky, které se namotávají a stáčí na speciální trubičky. Vznikne tak dutina, která se po vychladnutí naplní.
Krém se připravuje buď jako ušlehaný bílekm s cukrem, nebo krém ušlehaný ze šlehačky se ztužovačem. Hotové kremrole se často ještě posypávají práškovým cukrem, aby byl vytvořen dojem zasněžení. Pro slavnostní občerstvení jsou kremrole oblíbeným zákuskem. Často se zhotovují i ve větších rozměrech. Obří kremrole pak uvnitř obsahuje malé kremrolky.


Co je to Kremrole? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kremrole. Co znamená pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kremrole? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kremrole je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, Jídlo, Jídlo, co je to Kremrole?, význam slova, lexikon, slovník, význam pojmu, názvosloví, informace, terminus technicus, vysvětlení, odborný výraz, definice, Kremrole, slovo


Pojem Kremrole je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kremrole dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kremrole neboli trubička je sladký cukrářský výrobek, pečivo z listového těsta. Kremrole má tvar válce (německy Rolle), kdy těsto nařezané na proužky vhodné délky, je stáčeno do šroubovice a namotává se na speciální kuželovité trubičky, na kterých se následně peče.

Sladké kremrole

Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay
Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Kremrole doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Kremrole na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kremrole ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kremrole ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kremrole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kremrole na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kremrole ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kremrole například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kremrole? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kremrole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kremrole, odpověď na dotaz co je to Kremrole?. Víte např. kdo to je Influencer? Znáte a víte kdo je Družička? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!