Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kremrole. Co znamená pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Co to je Kremrole? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kremrole?

Kremrole je sladké cukroví ve tvaru trubičky. Peče se z listového těsta. Samotný název je složen ze slov krém a role. Role pochází od tvaru válce, trubičky, na které se těsto peče. Těsto se nejdříve vyválí, pak se nakrájí na proužky, které se namotávají a stáčí na speciální trubičky. Vznikne tak dutina, která se po vychladnutí naplní.
Krém se připravuje buď jako ušlehaný bílekm s cukrem, nebo krém ušlehaný ze šlehačky se ztužovačem. Hotové kremrole se často ještě posypávají práškovým cukrem, aby byl vytvořen dojem zasněžení. Pro slavnostní občerstvení jsou kremrole oblíbeným zákuskem. Často se zhotovují i ve větších rozměrech. Obří kremrole pak uvnitř obsahuje malé kremrolky.


Co je to Kremrole? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kremrole. Co znamená pojem Kremrole z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kremrole? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Kremrole se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, co znamená, jídlo, Kremrole, lexikon, informace, význam, odborný výraz, odborné názvosloví, slovník, popis, pojem, terminologie, názvosloví, heslo, vysvětlení, formulace


Pojem Kremrole je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kremrole?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kremrole neboli trubička je sladký cukrářský výrobek, pečivo z listového těsta. Kremrole má tvar válce (německy Rolle), kdy těsto nařezané na proužky vhodné délky, je stáčeno do šroubovice a namotává se na speciální kuželovité trubičky, na kterých se následně peče.

Sladké kremrole

Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay
Sladká cukrovinka kremrole. Autor: Miloslav Hamřík, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Kremrole

Vyhledat slovo Kremrole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kremrole ve Wikizdrojích

Najít slovo Kremrole ve Wikislovníku

Najít výraz Kremrole na Google.cz

Vyhledat termín Kremrole ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kremrole ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kremrole například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kremrole? resp. jaký je přesný význam slova Kremrole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kremrole, odpověď na dotaz co je to Kremrole?. Víte např. kdo to je Milan Urban? Znáte a víte kdo je Bolševik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!