Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Co je Vysoký tlak?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vysoký tlak

Vysoký tlak neboli hypertenze znamená trvale zvýšenou hodnotu tlaku krve v tepnách. Za vysoký krevní tlak se považují hodnoty vyšší než 140/90mm Hg. Pro potvrzení vysokého krevního tlaku je potřeba opakované měření hodnot.
Vysoký tlak je nebezpečné onemocnění, které by vždy mělo být léčeno. Problémem je, že vysoký tlak nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Vysoký tlak mohou indikovat např. bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, dušnost, poruchy vidění, nadměrné pocení, celková únava a další.


Co je to Vysoký tlak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vysoký tlak s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Vysoký tlak se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovo, lexikon, co znamená, co je to Vysoký tlak?, význam pojmu, přesný výraz, heslo, význam slova, synonymum, terminologie, vysvětlení, popis, informace, terminus technicus, názvosloví, pojem, formulace, přesný význam


Pojem Vysoký tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Vysoký tlak můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vysoký krevní tlak (arteriální hypertenze) nastává tehdy, pokud systolický arteriální tlak opakovaně dosahuje hodnot nad 140/90 mm Hg. Při dlouhodobém vysokém tlaku jsou ohroženy cévy, srdce a další orgány a tento stav je třeba léčit.

Další zdroje informací o slovu Vysoký tlak

Zkusit najít termín Vysoký tlak ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vysoký tlak na Youtube

Hledat frázi Vysoký tlak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vysoký tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vysoký tlak ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Vysoký tlak ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vysoký tlak například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Vysoký tlak? resp. co přesně znamená slovo Vysoký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoký tlak, odpověď na dotaz co je to Vysoký tlak?. Víte např. kdo to je Vlastenec? Znáte a víte kdo je Mila Kunis? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Vysoký tlak v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.