Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Vysoký tlak? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vysoký tlak?

Vysoký tlak neboli hypertenze znamená trvale zvýšenou hodnotu tlaku krve v tepnách. Za vysoký krevní tlak se považují hodnoty vyšší než 140/90mm Hg. Pro potvrzení vysokého krevního tlaku je potřeba opakované měření hodnot.
Vysoký tlak je nebezpečné onemocnění, které by vždy mělo být léčeno. Problémem je, že vysoký tlak nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Vysoký tlak mohou indikovat např. bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, dušnost, poruchy vidění, nadměrné pocení, celková únava a další.


Co je to Vysoký tlak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vysoký tlak? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vysoký tlak patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: co je to Vysoký tlak?, význam slova, přesný význam, lexikon, přesný výraz, Lékařství, wiki, význam pojmu, co znamená, co to je, slovo, popis, názvosloví, terminologie, synonymum, formulace, definice pojmu, Lékařství


Pojem Vysoký tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vysoký tlak?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vysoký krevní tlak (arteriální hypertenze) nastává tehdy, pokud systolický arteriální tlak opakovaně dosahuje hodnot nad 140/90 mm Hg. Při dlouhodobém vysokém tlaku jsou ohroženy cévy, srdce a další orgány a tento stav je třeba léčit.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Vysoký tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Vysoký tlak ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Vysoký tlak ve Wikislovníku

Najít termín Vysoký tlak ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vysoký tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Vysoký tlak ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vysoký tlak například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vysoký tlak? resp. jaká je definice slova Vysoký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoký tlak, odpověď na dotaz co je to Vysoký tlak?. Víte např. kdo to je Náborář? Znáte a víte kdo je Michaela Maurerová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.