Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Vysoký tlak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vysoký tlak?

Vysoký tlak neboli hypertenze znamená trvale zvýšenou hodnotu tlaku krve v tepnách. Za vysoký krevní tlak se považují hodnoty vyšší než 140/90mm Hg. Pro potvrzení vysokého krevního tlaku je potřeba opakované měření hodnot.
Vysoký tlak je nebezpečné onemocnění, které by vždy mělo být léčeno. Problémem je, že vysoký tlak nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Vysoký tlak mohou indikovat např. bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, dušnost, poruchy vidění, nadměrné pocení, celková únava a další.


Co je to Vysoký tlak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vysoký tlak. Co znamená pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Vysoký tlak? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vysoký tlak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Vysoký tlak, přesný výraz, wiki, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, pojem, význam, co to je, co znamená, Lékařství, co je to Vysoký tlak?, přesný význam, vysvětlení, slovo, odborný výraz, informace, heslo


Pojem Vysoký tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Vysoký tlak ve vyhledávači Qwant

Najít termín Vysoký tlak na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vysoký tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Vysoký tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Vysoký tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Vysoký tlak ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vysoký tlak například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vysoký tlak? resp. co přesně označuje termín Vysoký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoký tlak, odpověď na dotaz co je to Vysoký tlak?. Víte např. kdo to je Mary Poppins? Znáte a víte kdo je Vlasta Burian? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Vysoký tlak hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.