Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vysoký tlak. Co znamená odborný pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Vysoký tlak? Význam slova

Co znamená termín Vysoký tlak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vysoký tlak neboli hypertenze znamená trvale zvýšenou hodnotu tlaku krve v tepnách. Za vysoký krevní tlak se považují hodnoty vyšší než 140/90mm Hg. Pro potvrzení vysokého krevního tlaku je potřeba opakované měření hodnot.
Vysoký tlak je nebezpečné onemocnění, které by vždy mělo být léčeno. Problémem je, že vysoký tlak nemusí mít po dlouhou dobu žádné příznaky. Vysoký tlak mohou indikovat např. bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, dušnost, poruchy vidění, nadměrné pocení, celková únava a další.


Co je to Vysoký tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vysoký tlak. Co znamená odborný pojem Vysoký tlak z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Vysoký tlak? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vysoký tlak je v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, slovo, slovník, lékařství, terminus technicus, co znamená, význam slova, pojem, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, co je to Vysoký tlak?, terminologie, definice pojmu, lékařství, definice, termín


Pojem Vysoký tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vysoký tlak? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vysoký krevní tlak (arteriální hypertenze) nastává tehdy, pokud systolický arteriální tlak opakovaně dosahuje hodnot nad 140/90 mm Hg. Při dlouhodobém vysokém tlaku jsou ohroženy cévy, srdce a další orgány a tento stav je třeba léčit.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Vysoký tlak ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Vysoký tlak ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Vysoký tlak ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Vysoký tlak ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vysoký tlak ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Vysoký tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vysoký tlak například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vysoký tlak? resp. jaká je definice termínu Vysoký tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoký tlak, odpověď na dotaz co je to Vysoký tlak?. Víte např. kdo to je Posera? Znáte a víte kdo je Charlize Theron? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vysoký tlak v jiné sekci než lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.