Co je to?
Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Systolický tlak? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Systolický tlak?

Systolický tlak je hodnota tlaku ve fázi, kdy srdce vypuzuje krev. Tyto hodnoty jsou nejvyšší. Za normální systolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 90 – 119 mm Hg, za nízký systolický tlak méně než 90 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 140 mm Hg.
Pokud je tlak vysoký dlouhodobě, je ho potřeba léčit, protože ohrožuje srdce, cévy a další důležité orgány.


Co je to Systolický tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Systolický tlak sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Systolický tlak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, slovník, význam slova, terminus technicus, synonymum, Systolický tlak, wiki, definice pojmu, vysvětlení, informace, definice, odborný výraz, slovo, heslo, terminologie, termín, přesný význam


Pojem Systolický tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Systolický tlak lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Systolický tlak na Youtube

Zkusit najít výraz Systolický tlak ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Systolický tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Systolický tlak ve vyhledávači Qwant

Najít termín Systolický tlak na Google.cz

Najít heslo Systolický tlak ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Systolický tlak například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Systolický tlak? resp. jaká je definice slova Systolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Systolický tlak, odpověď na dotaz co je to Systolický tlak?. Víte např. kdo to je Jay Z? Znáte a víte kdo je Homofob? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.