Co je to?
Definice odborného termínu, slova Systolický tlak. Co znamená pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je Systolický tlak? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Systolický tlak

Systolický tlak je hodnota tlaku ve fázi, kdy srdce vypuzuje krev. Tyto hodnoty jsou nejvyšší. Za normální systolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 90 – 119 mm Hg, za nízký systolický tlak méně než 90 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 140 mm Hg.
Pokud je tlak vysoký dlouhodobě, je ho potřeba léčit, protože ohrožuje srdce, cévy a další důležité orgány.


Co je to Systolický tlak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Systolický tlak. Co znamená pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Systolický tlak patří do sekce lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, lékařství, pojem, heslo, význam pojmu, definice, co to je, formulace, termín, přesný výraz, terminologie, význam slova, informace, odborné názvosloví, význam, terminus technicus, názvosloví, synonymum


Pojem Systolický tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Systolický tlak zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Systolický tlak ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Systolický tlak ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Systolický tlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Systolický tlak ve Wikislovníku

Hledat termín Systolický tlak ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Systolický tlak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Systolický tlak například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Systolický tlak? resp. co se skrývá pod slovem Systolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Systolický tlak, odpověď na dotaz co je to Systolický tlak?. Víte např. kdo to je Jindřiška Kikinčuková? Znáte a víte kdo je Leoš Suchařípa? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Systolický tlak v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.