Co je to?
Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Systolický tlak? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Systolický tlak?

Systolický tlak je hodnota tlaku ve fázi, kdy srdce vypuzuje krev. Tyto hodnoty jsou nejvyšší. Za normální systolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 90 – 119 mm Hg, za nízký systolický tlak méně než 90 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 140 mm Hg.
Pokud je tlak vysoký dlouhodobě, je ho potřeba léčit, protože ohrožuje srdce, cévy a další důležité orgány.


Co je to Systolický tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Systolický tlak patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, wiki, lexikon, definice, formulace, odborné názvosloví, termín, význam, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, slovník, Lékařství, popis, pojem, význam slova, Lékařství


Pojem Systolický tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat slovo Systolický tlak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Systolický tlak ve Wikipedii

Vyhledat termín Systolický tlak ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Systolický tlak ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Systolický tlak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Systolický tlak ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Systolický tlak například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Systolický tlak? resp. co označuje slovo Systolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Systolický tlak, odpověď na dotaz co je to Systolický tlak?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je David Rittich? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.