Co je to?
Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Systolický tlak? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Systolický tlak

Systolický tlak je hodnota tlaku ve fázi, kdy srdce vypuzuje krev. Tyto hodnoty jsou nejvyšší. Za normální systolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 90 – 119 mm Hg, za nízký systolický tlak méně než 90 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 140 mm Hg.
Pokud je tlak vysoký dlouhodobě, je ho potřeba léčit, protože ohrožuje srdce, cévy a další důležité orgány.


Co je to Systolický tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Systolický tlak? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Systolický tlak je v sekci lékařství

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, terminologie, formulace, přesný význam, odborný výraz, co znamená, Systolický tlak, synonymum, přesný výraz, pojem, slovník, wiki, názvosloví, terminus technicus, termín, informace, odborné názvosloví


Pojem Systolický tlak je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Systolický tlak ve Wikimedia Commons

Najít pojem Systolický tlak ve Wikipedii

Najít slovo Systolický tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Systolický tlak ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Systolický tlak na Youtube

Najít výraz Systolický tlak ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Systolický tlak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Systolický tlak? resp. jaký je význam slova Systolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Systolický tlak, odpověď na dotaz co je to Systolický tlak?. Víte např. kdo to je Golem? Znáte a víte kdo je Alexander Dubček? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.