Co je to?
Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Co je to Systolický tlak? Význam slova

Co znamená termín Systolický tlak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Systolický tlak je hodnota tlaku ve fázi, kdy srdce vypuzuje krev. Tyto hodnoty jsou nejvyšší. Za normální systolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 90 – 119 mm Hg, za nízký systolický tlak méně než 90 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 140 mm Hg.
Pokud je tlak vysoký dlouhodobě, je ho potřeba léčit, protože ohrožuje srdce, cévy a další důležité orgány.


Co je to Systolický tlak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Systolický tlak. Co znamená odborný pojem Systolický tlak z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Systolický tlak? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Systolický tlak je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, definice, názvosloví, terminologie, co je to Systolický tlak?, přesný význam, Lékařství, slovo, formulace, co znamená, lexikon, pojem


Pojem Systolický tlak je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Systolický tlak

Hledat slovo Systolický tlak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Systolický tlak ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Systolický tlak na Youtube

Vyhledat heslo Systolický tlak ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Systolický tlak ve Wikislovníku

Najít termín Systolický tlak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Systolický tlak například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Systolický tlak? resp. co to je Systolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Systolický tlak, odpověď na dotaz co je to Systolický tlak?. Víte např. kdo to je Remcal? Znáte a víte kdo je Fanatik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.