Co je to?
Výraz, termín, definice slova Script. Co znamená odborný pojem Script z kategorie Software?

Co je to Script? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Script

Script je pojem z oblasti programování. Označuje se jím druh počítačového programu, který je napsán ve skriptovacím programovacím jazyce. Jde určitý kód, který se většinou ukládá jako soubor. Skládá se z za sebou jdoucích příkazů, algoritmus je naprogramován pro určitý úkol.
Skripty mohou běžet buď prostřednictvím serveru, kde je jejich úkolem generování HTML kódu stránky, nebo je spouští klient, který stáhne stránku do počítače, může s ní manipulovat a stránka je pak uživatelsky přívětivější.


Co je to Script? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Script. Co znamená odborný pojem Script z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Script patří do sekce software

Klíčová slova: Script, formulace, pojem, slovo, heslo, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, co je to Script?, význam slova, význam pojmu, lexikon, co znamená, termín, software, slovník, definice, wiki


Pojem Script je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Script? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skript je počítačový program napsaný ve skriptovacím, nebo obecněji interpretovaném, programovacím jazyce. V unixových operačních systémech obvykle začíná řádkem obsahujícím Shebang (Unix), aby systém věděl, jaký program má být použit pro jeho interpretaci. Na rozdíl od binárních programů jsou skripty spustitelné na počítači s libovolnou architekturou, pokud obsahuje interpret pro příslušný jazyk.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Script ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Script na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Script ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Script ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Script ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Script ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Script například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Script? resp. jaká je definice slova Script? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Script, odpověď na dotaz co je to Script?. Víte např. kdo to je Brusič? Znáte a víte kdo je Spasitel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Script v jiné sekci než software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.