Co je to?
Definice odborného termínu, slova Script. Co znamená pojem Script z kategorie Software?

Co je Script?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Script

Script je pojem z oblasti programování. Označuje se jím druh počítačového programu, který je napsán ve skriptovacím programovacím jazyce. Jde určitý kód, který se většinou ukládá jako soubor. Skládá se z za sebou jdoucích příkazů, algoritmus je naprogramován pro určitý úkol.
Skripty mohou běžet buď prostřednictvím serveru, kde je jejich úkolem generování HTML kódu stránky, nebo je spouští klient, který stáhne stránku do počítače, může s ní manipulovat a stránka je pak uživatelsky přívětivější.


Co je to Script? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Script. Co znamená pojem Script z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Script? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Script patří do sekce software

Klíčová slova: formulace, software, přesný význam, přesný výraz, popis, co je to Script?, terminus technicus, pojem, slovo, wiki, Script, co znamená, heslo, synonymum, lexikon, odborný výraz, význam, termín


Pojem Script je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Script?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skript je počítačový program napsaný ve skriptovacím, nebo obecněji interpretovaném, programovacím jazyce. V unixových operačních systémech obvykle začíná řádkem obsahujícím Shebang (Unix), aby systém věděl, jaký program má být použit pro jeho interpretaci. Na rozdíl od binárních programů jsou skripty spustitelné na počítači s libovolnou architekturou, pokud obsahuje interpret pro příslušný jazyk.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Script ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Script ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Script ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Script ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Script na Google.cz

Hledat termín Script ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Script například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Script? resp. co znamená výraz Script? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Script, odpověď na dotaz co je to Script?. Víte např. kdo to je Martin Chobot? Znáte a víte kdo je Barbora Kroužková? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, aplikace v notebooku, script, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.