Co je to?
Definice výrazu, termínu Script. Co znamená odborný pojem Script z kategorie Software?

Co je Script? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Script?

Script je pojem z oblasti programování. Označuje se jím druh počítačového programu, který je napsán ve skriptovacím programovacím jazyce. Jde určitý kód, který se většinou ukládá jako soubor. Skládá se z za sebou jdoucích příkazů, algoritmus je naprogramován pro určitý úkol.
Skripty mohou běžet buď prostřednictvím serveru, kde je jejich úkolem generování HTML kódu stránky, nebo je spouští klient, který stáhne stránku do počítače, může s ní manipulovat a stránka je pak uživatelsky přívětivější.


Co je to Script? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Script. Co znamená odborný pojem Script z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Script s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Script je v kategorii software

Klíčová slova: popis, formulace, vysvětlení, přesný význam, význam slova, slovník, terminologie, informace, pojem, synonymum, definice, definice pojmu, slovo, co znamená, termín, Script, význam pojmu, názvosloví


Pojem Script je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Script? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Skript je počítačový program napsaný ve skriptovacím, nebo obecněji interpretovaném, programovacím jazyce. V unixových operačních systémech obvykle začíná řádkem obsahujícím Shebang (Unix), aby systém věděl, jaký program má být použit pro jeho interpretaci. Na rozdíl od binárních programů jsou skripty spustitelné na počítači s libovolnou architekturou, pokud obsahuje interpret pro příslušný jazyk.

Hledejte výraz Script v dalších zdrojích

Hledat slovo Script ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Script ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Script na Google.cz

Hledat pojem Script ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Script ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Script ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Script například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Script? resp. co přesně znamená slovo Script? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Script, odpověď na dotaz co je to Script?. Víte např. kdo to je Naturista? Znáte a víte kdo je Zuzana Burianová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než software). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.