Co je to?
Definice odborného termínu, slova Molekulární gastronomie. Co znamená pojem Molekulární gastronomie z kategorie Jídlo?

Co je to Molekulární gastronomie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Molekulární gastronomie?

Molekulární gastronomie, původně molekulární a fyzikální gastronomie, je jeden ze způsobů přípravy pokrmů, při kterém se kombinuje využívání obvyklých surovin a nejrůznějších také běžně užívaných chemických prostředků. Cílem je vytvořit neobvyklé a nové pokrmy. Nejčastěji využívaným postupem molekulární gastronomie je proměna skupenství použitých potravin.
O změny potravin pomocí různých procesů se lidé zajímali již v době před začátkem našeho letopočtu, o molekulární gastronomii se hovoří od devadesátých let minulého století. Největší popularitu zaznamenal tento směr ve Francii. Pracuje s působením na lidské smysly, mění chutě již známých potravin. Oblíbené je zvláště používání tekutého dusíku, které mění právě skupenství potravin.


Co je to Molekulární gastronomie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Molekulární gastronomie. Co znamená pojem Molekulární gastronomie z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Molekulární gastronomie můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Molekulární gastronomie je v sekci Jídlo

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, definice pojmu, synonymum, Jídlo, slovník, lexikon, odborný výraz, pojem, vysvětlení, definice, formulace, odborné názvosloví, co to je, Jídlo, popis, význam, terminologie


Pojem Molekulární gastronomie je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Molekulární gastronomie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Molekulární gastronomie je moderní způsob přípravy jídel, který využívá běžných surovin společně s chemickými postupy. Využity jsou chemické látky a prostředky, které se standardně používají například pro konzervaci potravinových surovin nebo jejich úpravu. Nejde tedy o znehodnocení jídla chemikáliemi, ale pouze o úpravu pokrmů, která má za cíl vytvořit netradiční stravu. Typickým prostředkem v molekulární kuchyni je změna skupenství surovin.

Molekulární gastronomie

Příklad molekulární gastronomie. Pokrm sestávající se z různobarevných kuliček. Autor: Lounis Aissaoui, zdroj: Pixabay
Příklad molekulární gastronomie. Pokrm sestávající se z různobarevných kuliček. Autor: Lounis Aissaoui, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Molekulární gastronomie lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Molekulární gastronomie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Molekulární gastronomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Molekulární gastronomie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Molekulární gastronomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Molekulární gastronomie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Molekulární gastronomie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Molekulární gastronomie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Molekulární gastronomie? resp. co znamená výraz Molekulární gastronomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Molekulární gastronomie, odpověď na dotaz co je to Molekulární gastronomie?. Víte např. kdo to je Pavel Vondruška? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Molekulární gastronomie i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.