Co je to?
Definice výrazu, termínu Podíl. Co znamená odborný pojem Podíl z kategorie Matematika?

Co je Podíl?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Podíl

Podíl je matematický pojem z oblasti dělení. Jedná se o výsledek dělení dvou čísel - dělence a dělitele. Pojem se dá definovat i pomocí násobení - dělitel násobený podílem dá jako výsledek dělenec.
Podíl se používá i při jiných matematických operacích – například v goniometrických funkcích nebo posloupnostech.


Co je to Podíl? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Podíl. Co znamená odborný pojem Podíl z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Podíl? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Podíl je v kategorii matematika

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, informace, wiki, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, synonymum, význam, názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, matematika, co to je, terminologie, heslo, lexikon


Pojem Podíl je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Podíl na Youtube

Zkusit najít frázi Podíl na Google obrázcích

Vyhledat slovo Podíl ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Podíl ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podíl ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Podíl na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podíl například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Podíl? resp. co znamená výraz Podíl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podíl, odpověď na dotaz co je to Podíl?. Víte např. kdo to je Václav Hanka? Znáte a víte kdo je Daniela Kolářová? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Podíl i v jiné kategorii než v matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, Matematik přemýšlí, podíl, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?