Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Co to je Nepřímá úměrnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nepřímá úměrnost

Nepřímá úměrnost je matematický pojem. Dá se vypočítat početně, graficky nebo úvahou. Definuje závislost proměnné x na proměnné y. V praxi vypadá nepřímá úměrnost tak, že kolikrát se zmenší x, tolikrát se zvětší y, a kolikrát se zvětší x, tolikrát se zmenší y.
Grafickým vyjádřením nepřímé úměrnosti je hyperbola, početně se využívá především jako trojčlenka.


Co je to Nepřímá úměrnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nepřímá úměrnost? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nepřímá úměrnost je v kategorii Matematika

Klíčová slova: heslo, význam slova, význam, odborné názvosloví, Matematika, lexikon, pojem, Matematika, slovník, význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, informace, co je to Nepřímá úměrnost?, termín, přesný výraz, Nepřímá úměrnost, názvosloví


Pojem Nepřímá úměrnost je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Nepřímá úměrnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Nepřímá úměrnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Nepřímá úměrnost ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Nepřímá úměrnost ve Wikislovníku

Najít pojem Nepřímá úměrnost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepřímá úměrnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepřímá úměrnost například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Nepřímá úměrnost? resp. co přesně znamená slovo Nepřímá úměrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepřímá úměrnost, odpověď na dotaz co je to Nepřímá úměrnost?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Kamarád? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nepřímá úměrnost v jiné sekci než Matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.