Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Co to je Nepřímá úměrnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nepřímá úměrnost

Nepřímá úměrnost je matematický pojem. Dá se vypočítat početně, graficky nebo úvahou. Definuje závislost proměnné x na proměnné y. V praxi vypadá nepřímá úměrnost tak, že kolikrát se zmenší x, tolikrát se zvětší y, a kolikrát se zvětší x, tolikrát se zmenší y.
Grafickým vyjádřením nepřímé úměrnosti je hyperbola, početně se využívá především jako trojčlenka.


Co je to Nepřímá úměrnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Nepřímá úměrnost můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nepřímá úměrnost je v sekci Matematika

Klíčová slova: termín, význam slova, co znamená, Matematika, Nepřímá úměrnost, přesný význam, slovník, definice pojmu, význam pojmu, co je to Nepřímá úměrnost?, heslo, synonymum, Matematika, význam, přesný výraz, wiki, informace, odborné názvosloví


Pojem Nepřímá úměrnost je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Nepřímá úměrnost na Google.cz

Najít heslo Nepřímá úměrnost ve Wikipedii

Najít výraz Nepřímá úměrnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Nepřímá úměrnost ve vyhledávači Yandex

Najít termín Nepřímá úměrnost ve Wikislovníku

Hledat výraz Nepřímá úměrnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepřímá úměrnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Nepřímá úměrnost? resp. jaký je přesný význam slova Nepřímá úměrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepřímá úměrnost, odpověď na dotaz co je to Nepřímá úměrnost?. Víte např. kdo to je Alan Rickman? Znáte a víte kdo je Disident? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.