Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Co to je Nepřímá úměrnost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nepřímá úměrnost

Nepřímá úměrnost je matematický pojem. Dá se vypočítat početně, graficky nebo úvahou. Definuje závislost proměnné x na proměnné y. V praxi vypadá nepřímá úměrnost tak, že kolikrát se zmenší x, tolikrát se zvětší y, a kolikrát se zvětší x, tolikrát se zmenší y.
Grafickým vyjádřením nepřímé úměrnosti je hyperbola, početně se využívá především jako trojčlenka.


Co je to Nepřímá úměrnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nepřímá úměrnost. Co znamená pojem Nepřímá úměrnost z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nepřímá úměrnost je v kategorii Matematika

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, význam pojmu, co to je, Nepřímá úměrnost, význam, pojem, přesný význam, termín, slovo, Matematika, terminologie, odborné názvosloví, slovník, Matematika, definice pojmu, wiki, přesný výraz


Pojem Nepřímá úměrnost je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepřímá úměrnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Nepřímá úměrnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Nepřímá úměrnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Nepřímá úměrnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Nepřímá úměrnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Nepřímá úměrnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepřímá úměrnost například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Nepřímá úměrnost? resp. co znamená Nepřímá úměrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepřímá úměrnost, odpověď na dotaz co je to Nepřímá úměrnost?. Víte např. kdo to je Hana Holišová? Znáte a víte kdo je Disident? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.