Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kupole. Co znamená pojem Kupole z kategorie Stavebnictví?

Co je Kupole?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kupole

Kupole je druh klenby, která je většinou tvořena půlkou kulové plochy. Je umístěna nad prostorem, který může mít jiný tvar, půdorysem tedy může být elipsa, kruh nebo některý z pravidelných mnohoúhelníků.
Tento typ klenby je typický především pro antické římské stavby, byzantské, renesanční a barokní památky. Kupole se zdily nebo lily, jako materiál se používaly cihly, kámen, malta beton, později i ocel a sklo.


Co je to Kupole? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kupole. Co znamená pojem Kupole z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Kupole se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: popis, formulace, názvosloví, co je to Kupole?, wiki, definice pojmu, význam pojmu, Kupole, terminologie, synonymum, odborné názvosloví, význam slova, lexikon, termín, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, slovo


Pojem Kupole je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kupole?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kupole nebo kopule (z latinsky copa, vypouklina, sud, a italsky cupola, kupole) je zhruba sférická klenba tvořená částí kulové nebo jiné rotační plochy nad kruhovým, čtvercovým či polygonálním prostorem. Půdorysem vlastní kupole může být kruh, elipsa nebo pravidelný mnohoúhelník. Používána byla především v římské antické architektuře, v architektuře byzantské, islámské, renesanční a barokní.

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Kupole ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Kupole ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Kupole ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kupole ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kupole ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Kupole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kupole například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co je to Kupole? resp. jaký je přesný význam slova Kupole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kupole, odpověď na dotaz co je to Kupole?. Víte např. kdo to je Drákula? Znáte a víte kdo je Tomáš Holý? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Kupole hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s terasou, kupole, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.