Co je to?
Definice výrazu Dokonalý trh. Co znamená odborný pojem Dokonalý trh z kategorie Ekonomie?

Co to je Dokonalý trh? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dokonalý trh?

Dokonalý trh je ekonomický termín používaný pro označení takového trhu, který umožní kupujícím získat komplexní informace o všech prodejcích a také cenách, za které zboží nabízejí.
Předmět obchodu je na dokonalém trhu homogenní a pokud kupující přejdou od prodejce k jinému, nemají žádné náklady. Elastická je i poptávka po předmětu obchodu u prodávajícího.


Co je to Dokonalý trh? Význam slova, termín, Definice výrazu Dokonalý trh. Co znamená odborný pojem Dokonalý trh z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dokonalý trh? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dokonalý trh patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: lexikon, wiki, odborné názvosloví, co je to Dokonalý trh?, přesný výraz, význam, odborný výraz, ekonomie, heslo, formulace, ekonomie, slovo, co znamená, význam slova, co to je, vysvětlení, Dokonalý trh, definice pojmu


Pojem Dokonalý trh je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dokonalý trh? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokonalý trh je takový trh, na kterém mají všichni kupující dokonalé informace o všech prodávajících a cenách, které nabízejí, při přechodu od jednoho prodávajícího k jinému mají nulové náklady a obchodovaný statek je homogenní. Poptávka po statku jednotlivého prodávajícího je na takovém trhu dokonale elastická.

Jiné zdroje informací o pojmu Dokonalý trh

Zkusit najít heslo Dokonalý trh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dokonalý trh ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Dokonalý trh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Dokonalý trh ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Dokonalý trh ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Dokonalý trh na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokonalý trh například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Dokonalý trh? resp. jaká je definice termínu Dokonalý trh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokonalý trh, odpověď na dotaz co je to Dokonalý trh?. Víte např. kdo to je Padlý anděl? Znáte a víte kdo je John Stuart Mill? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.