Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dokonalý trh. Co znamená odborný pojem Dokonalý trh z kategorie Ekonomie?

Co je to Dokonalý trh? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dokonalý trh

Dokonalý trh je ekonomický termín používaný pro označení takového trhu, který umožní kupujícím získat komplexní informace o všech prodejcích a také cenách, za které zboží nabízejí.
Předmět obchodu je na dokonalém trhu homogenní a pokud kupující přejdou od prodejce k jinému, nemají žádné náklady. Elastická je i poptávka po předmětu obchodu u prodávajícího.


Co je to Dokonalý trh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dokonalý trh. Co znamená odborný pojem Dokonalý trh z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dokonalý trh můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Dokonalý trh je v sekci ekonomie

Klíčová slova: synonymum, heslo, ekonomie, význam pojmu, lexikon, přesný význam, popis, názvosloví, definice pojmu, slovo, co znamená, terminologie, co to je, Dokonalý trh, pojem, význam, formulace, definice


Pojem Dokonalý trh je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dokonalý trh můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokonalý trh je takový trh, na kterém mají všichni kupující dokonalé informace o všech prodávajících a cenách, které nabízejí, při přechodu od jednoho prodávajícího k jinému mají nulové náklady a obchodovaný statek je homogenní. Poptávka po statku jednotlivého prodávajícího je na takovém trhu dokonale elastická.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Dokonalý trh ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dokonalý trh na Youtube

Najít pojem Dokonalý trh ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Dokonalý trh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokonalý trh ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Dokonalý trh na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokonalý trh například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Dokonalý trh? resp. jaký je význam pojmu Dokonalý trh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokonalý trh, odpověď na dotaz co je to Dokonalý trh?. Víte např. kdo to je Petr Benda? Znáte a víte kdo je Vilém Flusser? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.