Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dokonalý trh. Co znamená pojem Dokonalý trh z kategorie Ekonomie?

Co je to Dokonalý trh? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dokonalý trh?

Dokonalý trh je ekonomický termín používaný pro označení takového trhu, který umožní kupujícím získat komplexní informace o všech prodejcích a také cenách, za které zboží nabízejí.
Předmět obchodu je na dokonalém trhu homogenní a pokud kupující přejdou od prodejce k jinému, nemají žádné náklady. Elastická je i poptávka po předmětu obchodu u prodávajícího.


Co je to Dokonalý trh? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dokonalý trh. Co znamená pojem Dokonalý trh z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dokonalý trh se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: význam slova, význam, pojem, Ekonomie, co to je, definice pojmu, slovník, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, synonymum, Dokonalý trh, terminologie, termín, informace, popis, definice, slovo


Pojem Dokonalý trh je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dokonalý trh dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dokonalý trh je takový trh, na kterém mají všichni kupující dokonalé informace o všech prodávajících a cenách, které nabízejí, při přechodu od jednoho prodávajícího k jinému mají nulové náklady a obchodovaný statek je homogenní. Poptávka po statku jednotlivého prodávajícího je na takovém trhu dokonale elastická.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Dokonalý trh na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dokonalý trh ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Dokonalý trh ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Dokonalý trh ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dokonalý trh na Youtube

Hledat termín Dokonalý trh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dokonalý trh například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dokonalý trh? resp. jaká je definice slova Dokonalý trh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dokonalý trh, odpověď na dotaz co je to Dokonalý trh?. Víte např. kdo to je Brahmá? Znáte a víte kdo je Determinista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.