Co je to?
Výraz, termín, definice slova Monografie. Co znamená odborný pojem Monografie z kategorie Literatura?

Co je to Monografie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Monografie?

Monografie je pojem převzatý z řečtiny, kde slovo monos znamená jeden a grapho se překládá jako píši. Jde tedy o dílo, většinou publikaci či její část, která se velmi důkladně a ze všech možných pohledů věnuje pouze jednomu tématu. Může se jednat o dílo věnované jedné osobnosti, zkoumající nějakou vědeckou otázku nebo soustředěné na určitý přesně vymezený problém. Monografii zpracovává výhradně jeden autor, který má vyšší odbornou úroveň a snaží se o komplexní přístup. Uplatňuje zde vysokou odbornost a vědecký přístup.
Dílo jako monografii označuje buď autor, nebo čtenář, popřípadě kritik, který text hodnotí a analyzuje. Jiným způsobem na monografii nahlížejí knihovníci z hlediska řazení a archivace. Ti monografií nazývají takové dílo, které není sériové a je vydáno jako jeden svazek nebo má ukončený počet svazků. Tím se monografie liší od dalších tiskovin, jako jsou noviny, časopisy a další.


Co je to Monografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Monografie. Co znamená odborný pojem Monografie z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Monografie? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Monografie se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, co to je, terminologie, přesný výraz, slovník, definice pojmu, co znamená, slovo, přesný význam, odborný výraz, wiki, formulace, literatura, pojem, význam


Pojem Monografie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Monografie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Monografie (z řečtiny monos – jeden, grapho – píšu) je publikace (nebo její část) komplexně zpracovávající jedno, obvykle úzce vymezené či specializované téma (např. pojednává o jedné osobnosti, jednom problému, jedné vědecké otázce). Zpravidla se jedná o vědecké nebo jiné odborné dílo, které je komplexně zpracováno jedním autorem na vyšší odborné úrovni.
Označení monografie pochází buď přímo od autora nebo od čtenáře či kritika, který termín použije kvůli další analýze textu. Knihovníci označují za monografii nesériové dílo vydané jako jeden nebo konečný počet svazků. Tak se odlišuje od časopisu, žurnálu nebo novin.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Monografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Monografie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Monografie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Monografie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Monografie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Monografie například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Monografie? resp. co znamená Monografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monografie, odpověď na dotaz co je to Monografie?. Víte např. kdo to je Blbec? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.