Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lupénková pila. Co znamená pojem Lupénková pila z kategorie Nástroje?

Co je Lupénková pila?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lupénková pila?

Lupénková pila je pojmenování jednoho z druhů menších pil. Jde o řezný nástroj jednoduché konstrukce, ale s vysokou účinností. Používá se při vyřezávání složitých tvarů. Může mít ruční nebo elektrické provedení. Užívá se hlavně při řezání ze dřeva, ale je možné ji použít i na jiné materiály. Konstrukčně se jedná o pevný rám připomínající písmeno U. Krámu je připojena rukojeť a je opatřen upevňovacím mechanizmem. Ten se nachází na obou koncích rámu a slouží k uchycení pilového listu.
Pilový list je ozubený plátek, u lupénkové pily je poměrně tenký a křehký. Díky svým vlastnostem a rozměrům umožňuje tento plátek obtížnější a jemné vyřezávání v těžko přístupných místech materiálu. Tyto pilky nalezly své uplatnění například u uměleckých řezbářů, hodinářů nebo výrobců nábytku. Oblíbené jsou i u modelářů a dalších profesí a zájmových činností.


Co je to Lupénková pila? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lupénková pila. Co znamená pojem Lupénková pila z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lupénková pila sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Lupénková pila patří do sekce nástroje

Klíčová slova: co znamená, co to je, význam slova, význam, synonymum, vysvětlení, nástroje, definice, význam pojmu, terminus technicus, co je to Lupénková pila?, přesný význam, Lupénková pila, termín, lexikon, slovo, názvosloví, wiki


Pojem Lupénková pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lupénková pila? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lupénková pila, častěji pilka, je druh pily sestávající z pružného pevného rámu ve tvaru "U" s rukojetí, opatřeného na obou koncích dvěma upevňovacími mechanismy, kterými se do rámu uchycuje pilový list. Lupénkovou pilkou lze řezat dřevo, plast, kov i další materiály, pokud jejich tvrdost nepřesahuje tvrdost listu. Lupenková pilka je základním nástrojem zlatníků, hodinářů, truhlářů a příbuzných profesí, nachází uplatnění i v modelářství.

Další zdroje informací

Najít heslo Lupénková pila ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Lupénková pila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Lupénková pila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Lupénková pila ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lupénková pila ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Lupénková pila ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénková pila například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Lupénková pila? resp. co znamená výraz Lupénková pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénková pila, odpověď na dotaz co je to Lupénková pila?. Víte např. kdo to je Queer? Znáte a víte kdo je Erik Weisz? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.