Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lupénková pila. Co znamená pojem Lupénková pila z kategorie Nástroje?

Co to je Lupénková pila? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lupénková pila

Lupénková pila je pojmenování jednoho z druhů menších pil. Jde o řezný nástroj jednoduché konstrukce, ale s vysokou účinností. Používá se při vyřezávání složitých tvarů. Může mít ruční nebo elektrické provedení. Užívá se hlavně při řezání ze dřeva, ale je možné ji použít i na jiné materiály. Konstrukčně se jedná o pevný rám připomínající písmeno U. Krámu je připojena rukojeť a je opatřen upevňovacím mechanizmem. Ten se nachází na obou koncích rámu a slouží k uchycení pilového listu.
Pilový list je ozubený plátek, u lupénkové pily je poměrně tenký a křehký. Díky svým vlastnostem a rozměrům umožňuje tento plátek obtížnější a jemné vyřezávání v těžko přístupných místech materiálu. Tyto pilky nalezly své uplatnění například u uměleckých řezbářů, hodinářů nebo výrobců nábytku. Oblíbené jsou i u modelářů a dalších profesí a zájmových činností.


Co je to Lupénková pila? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lupénková pila. Co znamená pojem Lupénková pila z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Lupénková pila je v kategorii nástroje

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, slovník, termín, význam, nástroje, wiki, terminus technicus, pojem, názvosloví, co to je, význam pojmu, odborný výraz, přesný výraz, Lupénková pila, význam slova, slovo, nástroje


Pojem Lupénková pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lupénková pila? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lupénková pila, častěji pilka, je druh pily sestávající z pružného pevného rámu ve tvaru "U" s rukojetí, opatřeného na obou koncích dvěma upevňovacími mechanismy, kterými se do rámu uchycuje pilový list. Lupénkovou pilkou lze řezat dřevo, plast, kov i další materiály, pokud jejich tvrdost nepřesahuje tvrdost listu. Lupenková pilka je základním nástrojem zlatníků, hodinářů, truhlářů a příbuzných profesí, nachází uplatnění i v modelářství.

Více informací o pojmu Lupénková pila lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Lupénková pila ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Lupénková pila na Google.cz

Vyhledat slovo Lupénková pila ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Lupénková pila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Lupénková pila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lupénková pila ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupénková pila například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lupénková pila? resp. co znamená Lupénková pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupénková pila, odpověď na dotaz co je to Lupénková pila?. Víte např. kdo to je Sekerník? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Lupénková pila hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.