Co je to?
Odborný výraz, definice slova Verš. Co znamená pojem Verš z kategorie Literatura?

Co je to Verš? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Verš?

Jeden řádek básnického textu. V českých básních je verš kombinací přízvučných a nepřízvučných slabik ve slovech, jež vytvářejí celkový rytmus básně. Více veršů tvoří rým, zvukovou shodu na konci řádku. Vázaný verš má přesně určené zákonitosti rýmů. Naopak volný verš nepodléhající téměř žádným pravidlům v přízvuku a délce samohlásek.


Co je to Verš? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Verš. Co znamená pojem Verš z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Verš s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Verš patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, heslo, Literatura, formulace, lexikon, co je to Verš?, popis, vysvětlení, odborný výraz, definice, terminus technicus, co znamená, přesný význam, slovo, synonymum, význam pojmu, význam


Pojem Verš je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Verš dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Verš je obvykle definován jako celistvá rytmická a významová jednotka básnického textu. Jde o jeden řádek básnického díla, založený na výrazně rytmické organizaci. Nemusí se nutně shodovat se syntaktickou jednotkou, takže vzniká syntaktický přesah (enjambement). Nauka o verši (versologie) se zabývá problematikou verše, rytmu, metra, prozodickými systémy, rýmem a asonancí a ustálenými druhy verše.

Zkuste zjistit více informací o slovu Verš v následujících zdrojích

Najít výraz Verš ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Verš ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Verš ve Wikizdrojích

Hledat termín Verš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Verš ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Verš ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Verš například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Verš? resp. co znamená slovo Verš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verš, odpověď na dotaz co je to Verš?. Víte např. kdo to je Dorian Gray? Znáte a víte kdo je Aktér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.