Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Co je to Fejeton? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fejeton

Pro novinářskou poznámku pod čarou se vžilo pojmenování původem z francouzštiny - fejeton. Je to publicistický žánr, který většinou vtipně zpracovává nějaké aktuální téma. Téma nemusí být nijak významné a autor ho zpracovává ryze subjektivně. Mezi naše nejvýznamnější fejetonisty můžeme zařadit Jana Nerudu, Karla Poláčka či Karla Čapka. Ze zahraničních autorů pak fejetony s oblibou psali Victor Hugo nebo Heinrich Heine.


Co je to Fejeton? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fejeton s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Fejeton patří do kategorie literatura

Klíčová slova: vysvětlení, informace, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, slovník, definice, co to je, slovo, definice pojmu, význam slova, terminologie, literatura, lexikon, názvosloví, popis, formulace, Fejeton


Pojem Fejeton je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fejeton? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Fejeton ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Fejeton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fejeton ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Fejeton na Google.cz

Najít pojem Fejeton ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Fejeton ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fejeton například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fejeton? resp. co znamená slovo Fejeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejeton, odpověď na dotaz co je to Fejeton?. Víte např. kdo to je Zlosyn? Znáte a víte kdo je Narcis? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem