Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Co je to Fejeton? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fejeton?

Pro novinářskou poznámku pod čarou se vžilo pojmenování původem z francouzštiny - fejeton. Je to publicistický žánr, který většinou vtipně zpracovává nějaké aktuální téma. Téma nemusí být nijak významné a autor ho zpracovává ryze subjektivně. Mezi naše nejvýznamnější fejetonisty můžeme zařadit Jana Nerudu, Karla Poláčka či Karla Čapka. Ze zahraničních autorů pak fejetony s oblibou psali Victor Hugo nebo Heinrich Heine.


Co je to Fejeton? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Fejeton? se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Fejeton je v sekci literatura

Klíčová slova: slovník, popis, význam slova, slovo, co je to Fejeton?, termín, pojem, definice, názvosloví, synonymum, formulace, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, význam, terminologie, Fejeton, wiki


Pojem Fejeton je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fejeton?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Fejeton na Google.cz

Hledat výraz Fejeton ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Fejeton ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Fejeton ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fejeton ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Fejeton ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fejeton například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Fejeton? resp. co znamená Fejeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejeton, odpověď na dotaz co je to Fejeton?. Víte např. kdo to je Jan Macháček? Znáte a víte kdo je Narcis? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fejeton v jiné sekci než literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem