Co je to?
Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Co to je Fejeton? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fejeton

Pro novinářskou poznámku pod čarou se vžilo pojmenování původem z francouzštiny - fejeton. Je to publicistický žánr, který většinou vtipně zpracovává nějaké aktuální téma. Téma nemusí být nijak významné a autor ho zpracovává ryze subjektivně. Mezi naše nejvýznamnější fejetonisty můžeme zařadit Jana Nerudu, Karla Poláčka či Karla Čapka. Ze zahraničních autorů pak fejetony s oblibou psali Victor Hugo nebo Heinrich Heine.


Co je to Fejeton? Význam slova, termín, Definice výrazu Fejeton. Co znamená odborný pojem Fejeton z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Fejeton? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fejeton je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminologie, Literatura, popis, odborné názvosloví, slovo, Literatura, názvosloví, Fejeton, definice pojmu, přesný význam, slovník, synonymum, význam pojmu, lexikon, význam, informace, termín, heslo


Pojem Fejeton je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fejeton dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Pro další informace o termínu Fejeton zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Fejeton na Google.cz

Hledat slovo Fejeton ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Fejeton ve Wikislovníku

Hledat heslo Fejeton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fejeton ve Wikimedia Commons

Najít termín Fejeton ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fejeton například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Fejeton? resp. jaký je význam slova Fejeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fejeton, odpověď na dotaz co je to Fejeton?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Narcis? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem