Co je to?
Definice výrazu, termínu Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Co je Empatie?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Empatie?

Empatie je jeden ze základních psychologických pojmů. Znamená schopnost porozumět pocitům a motivům jiného člověka, tedy vcítění. Empatický člověk je schopen chápat důvody a způsob jednání někoho jiného, rozumí jeho pocitům a názorům. Vcítí se do vnitřních pocitů i vnějšího chování.
Důležité je, aby se člověk uměl oprostit od svých vlastních hodnot a názorů a opravdu se vcítit do pocitů, názorů a projevů jiného člověka. Empatie může být vrozená, ale lze se ji také naučit.


Co je to Empatie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Empatie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, co to je, definice pojmu, odborný výraz, formulace, termín, psychologie, co je to Empatie?, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, definice, heslo, vysvětlení, popis


Pojem Empatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Empatie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Empatie neboli vcítění označuje porozumění emocím a motivům druhého člověka. Pro schopnost empatie je užitečné umět odložit svoje vlastní názory, hodnoty a předsudky. Jde o to být schopný pochopit jak a proč člověk jednal tak, jak jednal, jaké z toho má pocity a jaký má na kteroukoliv věc názor, kdy jedná proti svému přesvědčení a kdy se naopak to, jak se chová navenek, plně ztotožňuje s tím, co cítí uvnitř.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Empatie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Empatie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Empatie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Empatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Empatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Empatie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Empatie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Empatie? resp. co to je Empatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Empatie, odpověď na dotaz co je to Empatie?. Víte např. kdo to je Jack Ma? Znáte a víte kdo je Kmotr? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, hory meditace, empatie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?