Co je to?
Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Co je to Empatie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Empatie

Empatie je jeden ze základních psychologických pojmů. Znamená schopnost porozumět pocitům a motivům jiného člověka, tedy vcítění. Empatický člověk je schopen chápat důvody a způsob jednání někoho jiného, rozumí jeho pocitům a názorům. Vcítí se do vnitřních pocitů i vnějšího chování.
Důležité je, aby se člověk uměl oprostit od svých vlastních hodnot a názorů a opravdu se vcítit do pocitů, názorů a projevů jiného člověka. Empatie může být vrozená, ale lze se ji také naučit.


Co je to Empatie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Empatie doporučujeme sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Empatie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: popis, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, psychologie, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, slovník, co znamená, termín, definice pojmu, lexikon, definice, význam, heslo, co je to Empatie?


Pojem Empatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Empatie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Empatie neboli vcítění označuje porozumění emocím a motivům druhého člověka. Pro schopnost empatie je užitečné umět odložit svoje vlastní názory, hodnoty a předsudky. Jde o to být schopný pochopit jak a proč člověk jednal tak, jak jednal, jaké z toho má pocity a jaký má na kteroukoliv věc názor, kdy jedná proti svému přesvědčení a kdy se naopak to, jak se chová navenek, plně ztotožňuje s tím, co cítí uvnitř.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Empatie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Empatie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Empatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Empatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Empatie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Empatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Empatie například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte jaká je definice termínu Empatie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Empatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Empatie, odpověď na dotaz co je to Empatie?. Víte např. kdo to je Josef Mánes? Znáte a víte kdo je Kmotr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Empatie i v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?