Co je to?
Definice výrazu, termínu Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Co je to Empatie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Empatie?

Empatie je jeden ze základních psychologických pojmů. Znamená schopnost porozumět pocitům a motivům jiného člověka, tedy vcítění. Empatický člověk je schopen chápat důvody a způsob jednání někoho jiného, rozumí jeho pocitům a názorům. Vcítí se do vnitřních pocitů i vnějšího chování.
Důležité je, aby se člověk uměl oprostit od svých vlastních hodnot a názorů a opravdu se vcítit do pocitů, názorů a projevů jiného člověka. Empatie může být vrozená, ale lze se ji také naučit.


Co je to Empatie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Empatie. Co znamená odborný pojem Empatie z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Empatie patří do sekce psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, slovník, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, co je to Empatie?, formulace, slovo, psychologie, Empatie, přesný výraz, definice, co to je, wiki, informace, lexikon, terminologie


Pojem Empatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Empatie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Empatie neboli vcítění označuje porozumění emocím a motivům druhého člověka. Pro schopnost empatie je užitečné umět odložit svoje vlastní názory, hodnoty a předsudky. Jde o to být schopný pochopit jak a proč člověk jednal tak, jak jednal, jaké z toho má pocity a jaký má na kteroukoliv věc názor, kdy jedná proti svému přesvědčení a kdy se naopak to, jak se chová navenek, plně ztotožňuje s tím, co cítí uvnitř.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Empatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Empatie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Empatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Empatie ve Wikizdrojích

Najít slovo Empatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Empatie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Empatie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Empatie? resp. co vlastně znamená slovo Empatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Empatie, odpověď na dotaz co je to Empatie?. Víte např. kdo to je Alfred Rosenberg? Znáte a víte kdo je Kmotr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?