Co je to?
Definice odborného termínu, slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Co je to Semolina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Semolina

Semolina je označení pro pšeničnou krupici, která se mele z tvrdozrnné pšenice. Říká se jí také semolinová mouka. Má více možností využití, především při výrobě vysoce kvalitních těstovin a také při výrobě kuskusu, chalvy nebo bulguru.
Semolina má vysoký obsah lepku, nízký glykemický index a vyšší výživovou hodnotu. Těstoviny se nerozvaří, takže jejich příprava je jednoduchá. Semolina se však nehodí při bezlepkové dietě.


Co je to Semolina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Semolina můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Semolina je v sekci Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, Jídlo, odborný výraz, co znamená, popis, definice, informace, slovník, přesný význam, význam slova, wiki, odborné názvosloví, synonymum, slovo, význam pojmu, Semolina, definice pojmu


Pojem Semolina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Semolina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Pšeničná krupice semolina

Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay
Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Semolina

Hledat termín Semolina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Semolina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Semolina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Semolina ve Wikizdrojích

Najít termín Semolina ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Semolina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Semolina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Semolina? resp. co znamená výraz Semolina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semolina, odpověď na dotaz co je to Semolina?. Víte např. kdo to je Šotouš? Znáte a víte kdo je Hovado? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.