Co je to?
Definice odborného termínu, slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Co je to Semolina? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Semolina?

Semolina je označení pro pšeničnou krupici, která se mele z tvrdozrnné pšenice. Říká se jí také semolinová mouka. Má více možností využití, především při výrobě vysoce kvalitních těstovin a také při výrobě kuskusu, chalvy nebo bulguru.
Semolina má vysoký obsah lepku, nízký glykemický index a vyšší výživovou hodnotu. Těstoviny se nerozvaří, takže jejich příprava je jednoduchá. Semolina se však nehodí při bezlepkové dietě.


Co je to Semolina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Semolina můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Semolina je v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, co to je, co znamená, informace, přesný výraz, wiki, lexikon, Jídlo, heslo, definice pojmu, Semolina, definice, význam slova, formulace, terminologie, synonymum, Jídlo, význam pojmu


Pojem Semolina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Semolina?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Pšeničná krupice semolina

Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay
Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Semolina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Semolina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Semolina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Semolina ve Wikizdrojích

Hledat výraz Semolina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Semolina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Semolina například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Semolina? resp. co přesně označuje termín Semolina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semolina, odpověď na dotaz co je to Semolina?. Víte např. kdo to je Olga Richterová? Znáte a víte kdo je Patolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.