Co je to?
Výraz, termín, definice slova Semolina. Co znamená odborný pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Co je to Semolina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Semolina?

Semolina je označení pro pšeničnou krupici, která se mele z tvrdozrnné pšenice. Říká se jí také semolinová mouka. Má více možností využití, především při výrobě vysoce kvalitních těstovin a také při výrobě kuskusu, chalvy nebo bulguru.
Semolina má vysoký obsah lepku, nízký glykemický index a vyšší výživovou hodnotu. Těstoviny se nerozvaří, takže jejich příprava je jednoduchá. Semolina se však nehodí při bezlepkové dietě.


Co je to Semolina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Semolina. Co znamená odborný pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Semolina můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Semolina je v sekci jídlo

Klíčová slova: wiki, heslo, jídlo, popis, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, definice, názvosloví, formulace, přesný výraz, terminus technicus, termín, slovník, význam, pojem


Pojem Semolina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Semolina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Pšeničná krupice semolina

Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay
Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Semolina ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Semolina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Semolina ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Semolina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Semolina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Semolina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Semolina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Semolina? resp. co označuje slovo Semolina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semolina, odpověď na dotaz co je to Semolina?. Víte např. kdo to je Ferdinand V? Znáte a víte kdo je Nikol Švantnerová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Semolina v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.