Co je to?
Odborný výraz, definice slova Semolina. Co znamená slovo Semolina z kategorie Jídlo?

Co je Semolina? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Semolina?

Semolina je označení pro pšeničnou krupici, která se mele z tvrdozrnné pšenice. Říká se jí také semolinová mouka. Má více možností využití, především při výrobě vysoce kvalitních těstovin a také při výrobě kuskusu, chalvy nebo bulguru.
Semolina má vysoký obsah lepku, nízký glykemický index a vyšší výživovou hodnotu. Těstoviny se nerozvaří, takže jejich příprava je jednoduchá. Semolina se však nehodí při bezlepkové dietě.


Co je to Semolina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Semolina. Co znamená slovo Semolina z kategorie Jídlo?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Semolina patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: jídlo, co to je, informace, vysvětlení, synonymum, definice, co je to Semolina?, termín, formulace, odborný výraz, lexikon, přesný význam, jídlo, názvosloví, slovník, slovo, Semolina, význam


Pojem Semolina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Semolina? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Pšeničná krupice semolina

Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay
Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Semolina v dalších zdrojích

Vyhledat termín Semolina na Google.cz

Zkusit najít heslo Semolina ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Semolina ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Semolina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Semolina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Semolina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Semolina například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Semolina? resp. co znamená výraz Semolina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semolina, odpověď na dotaz co je to Semolina?. Víte např. kdo to je Simona Stašová? Znáte a víte kdo je Michal Dlouhý? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.