Co je to?
Definice odborného termínu, slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Co je to Semolina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Semolina

Semolina je označení pro pšeničnou krupici, která se mele z tvrdozrnné pšenice. Říká se jí také semolinová mouka. Má více možností využití, především při výrobě vysoce kvalitních těstovin a také při výrobě kuskusu, chalvy nebo bulguru.
Semolina má vysoký obsah lepku, nízký glykemický index a vyšší výživovou hodnotu. Těstoviny se nerozvaří, takže jejich příprava je jednoduchá. Semolina se však nehodí při bezlepkové dietě.


Co je to Semolina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Semolina) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Semolina patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, Jídlo, co je to Semolina?, slovník, slovo, přesný výraz, přesný význam, termín, vysvětlení, Semolina, význam, informace, lexikon, terminus technicus, Jídlo, význam pojmu, synonymum, terminologie


Pojem Semolina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Semolina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Pšeničná krupice semolina

Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay
Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Semolina na Google.cz

Zkusit najít termín Semolina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Semolina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Semolina ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Semolina na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Semolina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Semolina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Semolina? resp. jaký je význam slova Semolina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semolina, odpověď na dotaz co je to Semolina?. Víte např. kdo to je Bohumil Kartous? Znáte a víte kdo je Hovado? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.