Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Co to je Semolina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Semolina

Semolina je označení pro pšeničnou krupici, která se mele z tvrdozrnné pšenice. Říká se jí také semolinová mouka. Má více možností využití, především při výrobě vysoce kvalitních těstovin a také při výrobě kuskusu, chalvy nebo bulguru.
Semolina má vysoký obsah lepku, nízký glykemický index a vyšší výživovou hodnotu. Těstoviny se nerozvaří, takže jejich příprava je jednoduchá. Semolina se však nehodí při bezlepkové dietě.


Co je to Semolina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Semolina s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Semolina patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: jídlo, slovník, popis, heslo, terminus technicus, co znamená, definice, termín, wiki, názvosloví, co je to Semolina?, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam, informace, vysvětlení


Pojem Semolina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Semolina?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Pšeničná krupice semolina

Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay
Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Semolina hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Semolina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Semolina ve Wikizdrojích

Hledat termín Semolina ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Semolina ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Semolina na Youtube

Vyhledat heslo Semolina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Semolina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Semolina? resp. jaký je přesný význam slova Semolina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semolina, odpověď na dotaz co je to Semolina?. Víte např. kdo to je Gordie Howe? Znáte a víte kdo je Petr Rajchert? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.