Co je to?
Odborný výraz, definice slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Co je Semolina?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Semolina

Semolina je označení pro pšeničnou krupici, která se mele z tvrdozrnné pšenice. Říká se jí také semolinová mouka. Má více možností využití, především při výrobě vysoce kvalitních těstovin a také při výrobě kuskusu, chalvy nebo bulguru.
Semolina má vysoký obsah lepku, nízký glykemický index a vyšší výživovou hodnotu. Těstoviny se nerozvaří, takže jejich příprava je jednoduchá. Semolina se však nehodí při bezlepkové dietě.


Co je to Semolina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Semolina. Co znamená pojem Semolina z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Semolina s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Semolina se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: termín, význam, terminus technicus, odborný výraz, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, lexikon, wiki, vysvětlení, co je to Semolina?, přesný výraz, popis, slovník, informace, formulace, pojem, Semolina


Pojem Semolina je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Semolina? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Semolina neboli semolinová mouka je pšeničná krupice umletá z tvrdé neboli tvrdozrnné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin nebo pro přípravu semolinových (pšeničných) kuskusů, bulgurů a chalv. Vyšší kvalitu (těstoviny se nerozvářejí, mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index) zajišťuje větší množství lepku; semolinové produkty jsou tedy (stejně jako produkty ze špaldy) nevhodné pro bezlepkovou dietu.

Pšeničná krupice semolina

Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay
Semolinová mouka je krupice umletá z pšenice. Autor: 文峰 侯 zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Semolina zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Semolina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Semolina ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Semolina ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Semolina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Semolina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Semolina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Semolina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co znamená slovo Semolina? resp. co přesně znamená slovo Semolina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Semolina, odpověď na dotaz co je to Semolina?. Víte např. kdo to je Rex Stout? Znáte a víte kdo je Vladimír Dlouhý? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, brambora, semolina, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.